Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przełącza na benzynę przy 2500obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, niezależnie na jakim biegu jadę przy przekroczeniu obrotów ponad ok 2500 przełącza mi z gazu na benzynę. Mam instalację Stag 4, Zavoli Zeta N, wtryskiwacze Valteki czerwone. Jeżdżę już z tą usterką jakieś 8m-cy i na początku przełączał na benzynę po przekroczeniu 3000obr/min a teraz już 2500. Instalacja ma 4 lata. Filtry wymieniałem jakieś 10000km temu a świece NGK ok 25000km temu. Gdzie szukać usterki? Proszę o pomoc. Moje autko to A4 2.0 ALT.

Opublikowano

Możliwe że jest uszkodzony gdzieś reduktor, jest spadek ciśnienia i sterownik ci wyłącza prace na gazie, może być gdzieś zapchana rurka przez brudny gaz, jak gdzieś tankowałeś jednorazowo,. podjedz do mechanika LPG i Ci zerknie najlepiej do takiego kto zna instalację STAGA.

Opublikowano
  • Autor

Może uda mi się dziś coś z tym zrobić. W razie czego ma ktoś jeszcze jakieś pomysły na usunięcie tej usterki?

Opublikowano

jedz do gazownika i wywal po pierwsze te valteki. najgorszy syf i to do staga jeszcze:facepalm: potem z kompem w droge i bedzie gazol wiedzial co jest nie tak

Opublikowano

Cześć, wymiana filtrów nic nie pomoże, sam to zrobiłem i mam to samo. Wizytę u gazownika odwlekam...:thumbdown:, to raczej nie wina Valdków ( pomijając pracę jak tłoczki na valdkach padają, klekocze niemiłosiernie i silnik w delirke wpada ale na benkę nie wyrzuca)-problem może być w parowniku. Jak ustalisz co i jak to napisz.

Opublikowano

za male cisnienie na reduktorze i niestety pomaga sobie bena.

Opublikowano
Witam, niezależnie na jakim biegu jadę przy przekroczeniu obrotów ponad ok 2500 przełącza mi z gazu na benzynę. Mam instalację Stag 4, Zavoli Zeta N, wtryskiwacze Valteki czerwone. Jeżdżę już z tą usterką jakieś 8m-cy i na początku przełączał na benzynę po przekroczeniu 3000obr/min a teraz już 2500. Instalacja ma 4 lata. Filtry wymieniałem jakieś 10000km temu a świece NGK ok 25000km temu. Gdzie szukać usterki? Proszę o pomoc. Moje autko to A4 2.0 ALT.

Zawoli do czyszczenia lub najlepiej do regeneracji.

Może być też padający Mapsensor.

Opublikowano

Zapewne spada cisnienie gazu i przez to masz problem. Sprawdz cisnienie gazu pod obciazeniem w stagu. jak spada to reduktor do regeneracji.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.