Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie lamp przednich i pakietu chrom - porady??


Marcin Gugu33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, brat zakupił 2 dni temu Audiczke, ma kilka mankamentów, jak brak listew w drzwiach, urwane zaczepy od rolety, słabe światła - żółte pewnie soczewka też brudna, tylko jak to wyczyścić? pakiet chrom w plamkach, czym doczyścić? :kwasny:

A i jeszcze ma czerwone podświetlanie licznika, jest 1999 rok wszystko chyba po za tym jak w polifcie być powinno. :wink:

Poradzcie co by tu poprawic i jak naprawić opisane problemy :wink:

86054457_1_644x461_audi_a4_19_tdi_kartuzy.jpg

86054457_2_1000x700_audi_a4_19_tdi_zdjecia.jpg

86054457_3_644x461_audi_a4_19_tdi_audi.jpg

86054457_5_644x461_audi_a4_19_tdi_pomorskie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy jesli sa matowe wypolerujesz zaczynajac od papierow sciernych wodnych1000/1500/2000/2500/3000 i konczac na pastach polerskich, nawet recznie przy pomocy pada TriColor. Jesli clay plastik zrobil sie zolty to tylko wymiana.

Przebarwien na listwach chromowanych pozbiedziesz za pomoca mikrofibry i past do polerowania metalu i aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy jesli sa matowe wypolerujesz zaczynajac od papierow sciernych wodnych1000/1500/2000/2500/3000 i konczac na pastach polerskich, nawet recznie przy pomocy pada TriColor. Jesli clay plastik zrobil sie zolty to tylko wymiana.

Przebarwien na listwach chromowanych pozbiedziesz za pomoca mikrofibry i past do polerowania metalu i aluminium.

czasami wystarczy lampę cleanerem + słoneczko przejechać. Odnawialem już tak lampy w hondzie(klosz był już nieomal zielonkawy) i chevy(zmartwiony był) duraglosem 652. Podobny efekt dał megs uc + trikolor.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak będzie potrzeba to mogę polecić swoje usługi odnośnie lamp.

Profesjonalnie się tym zajmuję już 3,5 roku i jak narazie nie ma żadnych problemów.

Tak naprawdę to nie tylko matowy klosz lecz może być odbłyśnik, stare żarówki lub lampa brudna w środku.

Nie proponuję myć lamp samemu bo możesz sobie uszkodzić klosz wewnątrz.

Od 1000 nigdy nie zaczynamy do się narobisz.

600 lub 800 potem 1000,1500,2000,2500 (wcześniej papier namocz w wodzie ok 15-20min.) co daje najlepszy efekt.

Żeby to dobrze zrobić trzeba jeszcze używać specjalnych past do tworzw klarownych. A na koniec zabezpieczyć powłoką UV.

Napisz jaki jest przebieg Audicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do kolegi damiana a mianowicie jak usunac paprochy i jakis kurz z wnetrza lampy tak zeby czegos nie spieprzyc lampy nie sa jakos mega brudne ale mysle ze gdyby je jakos troche wyczyscic to widocznosc bylaby znacznie lepsza prosze o pomoc tu lub na prv pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś cały wykaz od kolegi Griffe , a jeśli nie chcesz się z tym bawić sam ,oddaj do jakiegoś magika w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek zabrudzenia w środku lampy to naprawdę trudno się z nimi uporać.

Po pierwsze:

nie można dotykać odbłyśnika

Po drugie:

powietrzem (tak na logikę) można by coś spróbować :kox:

Ciężko zrobić to w w/w punktach.

Najlepszym rozwiązaniem jest rozklejenie lamp lecz trzeba bardzo uważać:wallbash:

Opisują ludzie żeby umyć lampy ipa z wodą zdemineralizowaną lecz to są domowe sposoby na usunięcie jakiegokolwiek zabrudzenia i trzeba bardzo uważać żeby czegoś nie schrzanić.

Spróbuj powietrzem lecz uważaj na wodę w układzie powietrznym. Jeżeli to nie poskutkuje to trzeba je rozkleić...

W razie czego służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do kolegi damiana a mianowicie jak usunac paprochy i jakis kurz z wnetrza lampy tak zeby czegos nie spieprzyc lampy nie sa jakos mega brudne ale mysle ze gdyby je jakos troche wyczyscic to widocznosc bylaby znacznie lepsza prosze o pomoc tu lub na prv pzdr

kup IPA (Izopropanol-alkohol do czyszczenia optyki-nie zostawia plam).

PROMOCJA!! IPA ALKOHOL IZOPROPYLOWY IZOPROPANOL 1L (3669355461) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

wymontuj lampy i wlej mieszankę IPA+woda demineralizowana i płucz potrząsając lampą.jak usuniesz paprochy,owady i itp to ostatnie płukanie zrób czystym IPA.po tym wysusz lampy i bedą miód malina w środku.(jestem bardzo zadowolony z efektów)

a z zewnątrz tak jak koledzy wyżej pisali.papier wodny 1200-2500 i polerka,tylko z wyczuciem

ja polerowałem taką pastą i efekt bardzo dobry:

AUTOSOL PASTA POLERSKA do LAMP PLEXI PLASTIKU (3653228253) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie w takim stanie lampy da sie odratowac ? Firma TYC, z takimi juz kupilem samochod, jedna lampa bardziej "przymglona" druga w lepszym stanie, ale jak robic to dwie. Nie wiaze z nimi wielkich planow ale na obecny czas nie chce ich zmieniac..

DSC_1143.jpg

DSC_1141.jpg

To tak jak Paweł mowil.. papiery wodne 1000/1500/2000/2500/3000 i pozniej jakas pasta tempo ( bo taka posiadam ).. mleczko z NTX czy FK1000 na koniec ? Cos bym z tymi lampami bym zrobilm ale bez jakiegos wiekszego cisnienia, bardziej na look nastawiam sie bo swiecic jakos jeszcze swieca, chodz pewnie moga o wiele lepiej rozswietlac mi droge.. Bede robil to recznie, nie mam 3kolor, i jak cos to koliscie czy wzdluz papierami operowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie i moga wygladac jak nowe - nawet recznie. Sporo pracy ale tu efekty moga byc spektakularne. Papiery wodna delikatnie w jedna strone. Na koniec robic oczywiscie dlugo 3000 (tym samym kawalkiem) z dodatkiem ludwika do wody, znacznie poprawia poslizg oslabiajac sile ciecia - mniej bedzie do roboty tricolorem. Zabezpieczyc co jakis czas srodkami z UV blokerami dobry jest megs do lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zabezpieczenie lamp to zawsze sie nadtym zastanwiałem czy mozńa czyms smarować. Bo jeśłi jes duzy deszcz to bedą kropelki na lampie zamiast jednej tafli wody. wiadomo ze wiatr zdmuchnie ale jak pada mocno to czy nie załamuja nam te krople światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy ktore maja wlasna powloke UV traktuje NW i jest bardzo dobrze. Natomiast polerowane przede wszystkim UV blokerem. Wartstwa zabezpieczajaca ory jest dosc gruba i czasem udaje sie ja wypoleorwac, wtedy zabezpieczac UV nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeżeli na lampach i na halogenach są jakby odpryski od kamieni? tak samo postepować? chodzi tutaj akurat o B7 i tam są z tego co kojarze plastikowe klosze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko:

-jeśli nie mam pada Tricolor to czy nakładać i polerować reflektor mogę zwykłą szmatką z mikrofibry czy potrzebuje coś innego?

-lepiej polerować ręcznie czy lepiej padem + wiertarka?

-można zakończyć papierem 2000 czy trzeba zakończyć na 3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej oczywiście wiertarka, na małych obrotach - ręce nie będą zmęczone :wink: a papierem to mozes zakończyć na 2000 ale po polerce jak przypatrzysz sie to mogą być niewielkie holsy, dlatego lepiej pomeczyc sie jeszcze Z choćby papierem 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...