Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Remont tylniego zawieszenia a4 b5


FLB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę autko troszkę podrobić.. Ruszam na początek z generalnym remontem tylniego zawieszenia i zadbania o bezpieczeństwo.. Co panowie radzicie zmienić ?

Wymieniłem ostatnio 2 sprężyny tłnie i gumy na amorkach oraz klocki.

Do wymiany wiem że czekają 2 amortyzatory (tył) + 2 tarcze ( Przymierzam się do BOSH`a będzie ok ? ) oraz łożyska.

Co wchodzi jeszcze w budowę zawieszenia ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko właśnie odnośnie tulei tylnej belki. Posiadam Audi a4 b5 1995 1.6 i chciałbym się dowiedzieć ile taka wymiana bedzie kosztowała i czy jest ciężko taka wymiane przeprowadzić, pytam sie ponieważ mechanik mi powiedział że koszt wymiany to 40 zł chyba że trzeba odkręcić belke a wtedy będzie to koszt 100zł oczywiście za strone. Powiedzcie mi ile musze sobie liczyć za wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz odrobine wiedzy,kanał i narzędzia to sam możesz to pokojnie zrobić jedyne za co będziesz musiał zapłacić to wyprasowanie tulei z belki

---------- Post dopisany at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:23 ----------

tu masz opisane co i jak http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-wymiana-tylnej-belki-tulei-belki-50089/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny temat na tapecie - też remont hałasującego tylnego zawieszenia, ale w poliftowej ośce (B5 avant). Z oczywistości wymieniam amortyzatory, odboje i osłony, ale chcę to zrobić porządnie - co jeszcze wartoby przy okazji zmienić? Myślałem min. o poduszce kolumy McPhersona :00352193001.JPG&width=70&35 LMI21930

- jest coś jeszcze czym wartoby się zainteresować? Samego łożyska kolumny nie mogę nigdzie znaleźć jako zamiennika, nie robi się tego?

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko właśnie odnośnie tulei tylnej belki. Posiadam Audi a4 b5 1995 1.6 i chciałbym się dowiedzieć ile taka wymiana bedzie kosztowała i czy jest ciężko taka wymiane przeprowadzić, pytam sie ponieważ mechanik mi powiedział że koszt wymiany to 40 zł chyba że trzeba odkręcić belke a wtedy będzie to koszt 100zł oczywiście za strone. Powiedzcie mi ile musze sobie liczyć za wymianę?

Za wymianę tulei tylnej belki wraz z częściami i zbieżność przodu zapłaciłem w jednym z droższych ( podobno :decayed: ) warsztatów we Wrześni 340 zł

Mike a co tam ci jeszcze może hałasować? Masz polifta i masz zupełnie inne gumy niż tą co pokazałeś na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko właśnie odnośnie tulei tylnej belki. Posiadam Audi a4 b5 1995 1.6 i chciałbym się dowiedzieć ile taka wymiana bedzie kosztowała i czy jest ciężko taka wymiane przeprowadzić, pytam sie ponieważ mechanik mi powiedział że koszt wymiany to 40 zł chyba że trzeba odkręcić belke a wtedy będzie to koszt 100zł oczywiście za strone. Powiedzcie mi ile musze sobie liczyć za wymianę?

Wymiana obydwu tulei belki w a4 to ok. 80zł to fakt bo ok. tyle na ogół biorą bo niema z tym większych problemów. Nie trzeba odkręcać całej belki bo wymiana tulei belki w a4 to piękna sprawa, idą jak masełko. Nigdy przy a4 z tym problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki panowie . Lemfordera 2 tuleje - koszt 170zł .

Mam nadzieje że nie ma żadnych wahaczy z tyłu ?:) Wystarczy że przód jest upierdliwy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan, nie mam pojęcia co jeszcze może hałasować ale w tematach o "dziwnych stukach" często pojawia się kwestia wymiany wszelkiego rodzaju gum - nie chciałbym się znaleźc w sytuacji gdy po odebraniu auta od mechanika wciąż będzie coś nie tak :/

Co do tej gumy - sprawdzałem w katalogach iparts i intercars - i w obu jest że taki właśnie element szedł do avanta AJM (który był chyba tylko w poliftach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają błąd w katalogach , tzn doczytaj zastosowanie do jakiego numer podwozia - sam zmieniałem amorki z tyłu w lecie i inaczej to wygląda , miałem też w rękach cały zestaw 1BE z przedlifta i tam by to pasowało:

Porównanie:

Przedlift ( nr 18 to to co podałeś )

156511100.jpg

Polift

195511130.jpg

W poliftach bardzo uprościli sprawę , górne mocowanie nr 15 to 8D0512099A a nr 11 sama guma sprężyny 8D0512149A - wyszukasz zamienniki bez problemu ( np Lemforder to 3054401 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budowie nie ma różnicy - jedyne zmiany w częściach to amortyzatory, sprężyny (1BA , 1BE, mogą być różne do sedana , avanta , z hakiem , bez haka itd. ) , różnica jest także w odbojach ( 1BA wys.127 mm , 1BE wys. 119 mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...