Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włączanie świateł mijania z pilota


koszykbb

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś kiedyś coś takiego?

Widziałem dziś na parkingu, jak facet z daleka otworzył swoje B6 z pilota i od razu podświetliło kabinę + ładnie mrugnął xenonik.

Czy jest w ogóle możliwość, puszczenia napięcia na światła mijania (soczewka) po otwarciu samochodu z pilota (bez przekręcania kluczyka na zapłon)?

Próbowałem znaleźć jakiś filmik w internecie z takim bajerem ale niestety na nic nie trafiłem.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tylko kabina się podświetla, nie? ;)

Jakbyś znalazł ten kabelek to podtrzymuje wtedy prąd w lampkach / pompce centralnego to potem już by było z górki...

Ale z tego co mi wiadomo to jeszcze go nikt nie odnalazł :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na zasadzie comming leaving home w halogenach , to akurat da się zrobić , ciekawe właśnie jakby zamiast do halogenów podpiąć to do mijania czy dało by rade

W b6 jak się ustawi tryb skandynawski to nie ma właśnie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąć napięcie z lampki to nie problem

No nie wiem... dla mnie to osobiście największy problem.

Bo diabeł tkwi w szczegółach. Trzeba to zrobić dobrze - mianowicie aby te napięcie na lampy mijania/halogenki szło tylko i wyłączenie po otworzeniu zamków - a nie za każdym razem gdy zapali się oświetlenie kabiny.

Przykład - otwierasz drzwi byle kiedy -lampy się włączają.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest nie problem, wystarczy podpiąć odpowiednio pod przekaźnik styki NC. po podaniu napięcia np. stacyjki, rozłącza te styki.

Podłączenie włącznika zmierzchowego wyłącza w ciągu dnia....itd, itp.....

Ale po co.. lepiej już zastosować moduł SD2 czy inny, zawierający funkcję CLH i zamiast świateł przeciwmgielnych, podpiąć mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do każdego auta nie mającego fabrycznej wersji, można zaadaptować te kupione na alle. trzeba tylko trochę wiedzy elektrycznej:wink:

ja np. dołożyłem sobie podświetlenie progów. Zamiast bawić się lusterkami, które i tak nie podświetlą mi najważniejszego miejsca, zrobiłem progi.

Teraz jak idę do auta, widzę czy mam kałużę (a nie mam bo nie padało od maja:polew:) pod autem, lub nie wdepnę w psie g...no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzeba napisać do kogiela od sd2 bo ma różne ciekawe wersję modułów :-D ja mam i jestem zadowolony hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie długie świecące mniejszą jasnością wyglądają nieładnie (żółtki)

Zrobiłem prosty układ że światła włączają mi się z chwilą odpalenia silnika, a gasną po zgaszeniu kluczykiem.

Przełącznik świateł odmalowany i praktycznie nieużywany

Dodam tylko że mam ksenony więc latem lampy się nie grzeją i na pewno pobierają mniej prądu niż zwykłe H7

Działa tak:

Automatyczny włącznik świateł A4 B6 - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówimy tutaj o światłach dziennych czy o automatach do zapalania świateł mijania podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...