Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Regulacja tylnych drzwi


PawełAn

Rekomendowane odpowiedzi

W A4 można regulować zarówno drzwi jak i samą ramę wokół okna , zależy w którym miejscu niedochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się to reguluje? Bratpit proszę o info, bo bym podziałał przy moich.

* uzupełnij proszę profil - lukaszr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co chcesz wyregulowac, mozesz je podnieść na zawiasach, możesz tamke jak mowil kolega i mozesz tez samym hakiem, to zalezy co nie gra, one sa cale w ogole opadle i tak zahaczaja o zamek??

* uzupełnij proszę profil - lukaszr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odgrzewam stary temat, ale nie chcialem zakladac nowego.

Mam podobny problem z drzwiami tylko przednimi od strony kierowcy w mojej A4.

W jaki sposób podniesc je na zawiasach? Najlepiej jakby ktos pokzal to na przykladzie zdjec :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odgrzewam stary temat, ale nie chcialem zakladac nowego.

Mam podobny problem z drzwiami tylko przednimi od strony kierowcy w mojej A4.

W jaki sposób podniesc je na zawiasach? Najlepiej jakby ktos pokzal to na przykladzie zdjec :>.

niepodnośi sie tego na zawiasach tylko musisz zdjąć tapicerke z drzwi i ujrzysz rame przykręconą na 4 śrubach , popuśc je na jednej jest klin którym regulujesz rame

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za ogrzebywanie starocia.

Tak jak większośc właściceili mam problem z szumem od strony kierowcy.

JAk zamykam drzwi to widać jak podnoszą się na zaczepie i o niego obcierają. Dość wyraźne jest to uniesienie. Jak nacisne szybe od zewnatrz na zamknietych dzrzwiach to slychac jak uszczelka z ramka od szyby sie obceraja o siebie. W czasie jazdy tez to slychac oprocz szumu ktory jest juz od 60km/h.

Teraz pytanie jak to regulowac? CZy na zawiasach , odkrecić je i drzwi lekko podniesc (na zawiasach nie ma luzu), regulowac ramka drzwi (ma ktos jakies foto story)?, a moze trezba to i to ?

W jakim celu reguluje sie rame a w jakim dzrzwi na zawiasach.

Domyslam sie ze rame po to by lepiej dociskala do "dachu" samochodu, a zawiasam aby cale dzwi podnosic.

Prosze o pomoc bo chciałbym się tym w najblizszym czasie zając.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odgrzewam stary temat, ale nie chcialem zakladac nowego.

Mam podobny problem z drzwiami tylko przednimi od strony kierowcy w mojej A4.

W jaki sposób podniesc je na zawiasach? Najlepiej jakby ktos pokzal to na przykladzie zdjec :>.

niepodnośi sie tego na zawiasach tylko musisz zdjąć tapicerke z drzwi i ujrzysz rame przykręconą na 4 śrubach , popuśc je na jednej jest klin którym regulujesz rame

O w morde. To widze ze to grubsza sprawa :).

Ale chyba jak są opuszczone całe drzwi to trzeba ja jakoś podnieść na zawiasach. Regulując samą ramę drzwi chyba raczej nie podniosę całych drzwi do góry?

Najpierw trzeba wyregulować całe drzwi a potem jeśli są dobrze ustawione regulujemy ramę. Przynajmniej tak wyczytałem.

Tylko jak je wyregulować na zawiasach?? :mysli: Może ktoś podpowie.

Z góry dzięki. Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega poprzednik mam ten sam problem, zna ktoś odpowiedz?

U mnie opadnięte są całe drzwi od kierowcy, tak jakby zamocowane za nisko na zawiasach (wiem że poprzednik miał uszkodzone i pewnie przy montażu spaprał sprawę). Jak to podnieść na zawiasach?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tylnich drzwi... lewe tylne drzwi nie dochodzą mi w miejscu błotkanika (jakieś 20 cm w dół od klamki) gdy je docisne lekko do ramy auta to są idealnie, zamykają sie bardzo dobrze żeby nie było, ale musiał bym przestawić na zamku żeby bardziej dochodziły, jak patrzyłem to na tym zamku który jest na nadwoziu można regulować do góry i w dól ale jak można regulować żeby bardziej dochodziły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo tak, tyle to wiem, jednak wydaje mi się że on jest regulowany tylko w góre/dół, chyba że myślę o innym elemencie, chodzi o tenn rygiel montowany na nadwoziu... jest przykręcany na dwóch śrubach "gwiazdkach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mi tez o ten na nadwoziu chodzilo. Masz tam takie kreseczki wpsomagajace regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie bede robił nowego tematu miałem otwarte drzwi od kierowcy i samochód sie stoczył i zahaczył drzwiami o jakąś deskę teraz jak przymknę drzwi do nadwozia to sa niżej niż tylne o jakieś 2 cm :> :polew: zamykają sie alee ciężko nie widać żadnego zgięcia zawiasów nie wiem gdzie sie wygięło czy sama regulacja pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...