Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś się dzieje z amortyzatorami


ernius

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy lata temu na przeglądzie wszyło, że amortyzatory z tyło mają 30% sprawności a z przodu 40%. Nic z tym nie robiłem. Przy kolejnym przeglądzie po roku miało ponad 60% sprawności. Po około 6 miesiącach było na ustawieniu geometrii i również sprawdzali amortyzatory i było, że do wymiany. Tydzień temu było znowu przegląd i mają ponad 60%.

Przeglądy robione na tej samej stacji diagnostycznej. Ustawienie zbieżności w innej.

Auto z 2002roku, 250 tyś przejechane.

Mam wrażenie, że auto jest jakby strasznie twarde bo minimalne łączenie na drodze to wszystko mocno czuć. Zawieszenie standardowe.

Jak sprawdzić amortyzatory czy faktycznie są do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na inna stacje..... albo kup nowe amorki :) ..chociaz wydaje mi sie , ze po wizycie w innej stacji pojedziesz i kupisz nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie czujesz bujania, pływania na zakrętach podczas jazdy? jeśli masz amorki do wymiany to da się to wyczuć podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy postawić parę skrzynek narzędziowych do bagażnika i na przeglądzie wynik wyjdzie odwrotny do pustego kufra.

Sony Xperia Dual Sim Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja placilem za 4 kola 20zl. ja tez mialem taka sytuacje bylem dobry rok temu to tyl poakzalo mi 44 i 38 bylem mieisac temu sprawdzic to tyl mial 53 i 51 wiec nie wiem te badania chyba sa do niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik badania jest również uzależniony od cisnienia w ogumieniu, koniecznie przed badaniem należy sprawdzić wartości ciśnień i ewentualnie skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli masz trochę czasu, ściągnij kolumny, zdemontuj sprężyny i sprawdź jak zachowuje się amortyzator... Jeździłem na sprawdzenie amorów, niby miały po 50%, po zdjęciu okazało się że już się lały i nie odbijały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...