Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki elektryczne


Marko42

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Sprawa przedstawia się następująco.

Mam zamiar zamontować w łazience grzejnik elektryczny do ogrzewania oczywiście.

I tu mam problem - jaki, najlepiej mało prądożerny ( jeżeli takowe istnieją)

Ma ktoś jakieś obeznanie w tej dziedzinie ?

Z góry dzięki za wszelakie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektrycznymi grzejnikami nie ma cudów czym bardziej grzeje tym więcej prądu weźmie. Kupisz mało prądożerny to otrzymasz mało ciepłą. Myślę, że najlepszy taki 500-750W w zależności od wielkości łązienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektrycznymi grzejnikami nie ma cudów czym bardziej grzeje tym więcej prądu weźmie. Kupisz mało prądożerny to otrzymasz mało ciepłą. Myślę, że najlepszy taki 500-750W w zależności od wielkości łązienki.

Właśnie dlatego najlepsze opinie są tzw na żywo . Jest tematów o grzejnikach sporo ale problem który właśnie wybrać aby był wilk syty i owca cała

Poprzedni grzejnik ( jakiś taki stary model pamiętający czasy ery kamienia łupanego :wink: ) moc fakt miał 1500W no i żarł prądu sporo około 400 - 450 ziko na 2 mc także sporo. Nie wie właśnie jak to jest z nowymi modelami grzejników jednak technologia do przodu poszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w Practiker , Obi o grzejnik tak zwany ręcznikowiec elektryczny.One mają zamontowane grzałki 1000W,500W zależy od wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to grzejnik elektryczny zewnetrzny, czy mata grzewcza podtynkowa? Poszukaj informacji o danfoss DEFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 watowy grzejnik pobierze przez godzinę pracy 1000 w czyli 1 kWh. Koszt jednej kWh to ok. 60 groszy wraz z opłatami stałymi i przesyłowymi. Godzina grzania takim grzejnikiem to 60 groszy. Godzina pracy grzejnika 500 w to 30 groszy itd. Podrzucam przelicznik, żebyś mógł wszystkie urządzenia w domu kontrolować, :).

Przeliczanie W na kWh i koszt - gotowy kalkulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko to może jest ładnie pięknie i w ogóle naj ale z własnego doświadczenia zauważyłem ze moc grzałki ma niewiele wspólnego z 'prądożernoscią" :grin:

po prostu grzejnik dajmy na to 1000 wat żeby ogrzać to samo pomieszczenie załączy nam się np 4 razy po 5 minut na godzinę a 500 W na tym przykładzie 8 razy po 5 minut . po prostu ilość energii potrzebnej do ogrzania danego pomieszczenia jest zawsze stała.

JEDYNA różnica na korzyść grzejnika mniejszej mocy jest w sposobie rozliczania energii - tam jest to jakoś tak zrobione ze im mniejsze masz wahania pobieranego prądu to CIUT taniej wychodzi na samym końcu rachunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko to może jest ładnie pięknie i w ogóle naj ale z własnego doświadczenia zauważyłem ze moc grzałki ma niewiele wspólnego z 'prądożernoscią" :grin:

po prostu grzejnik dajmy na to 1000 wat żeby ogrzać to samo pomieszczenie załączy nam się np 4 razy po 5 minut na godzinę a 500 W na tym przykładzie 8 razy po 5 minut . po prostu ilość energii potrzebnej do ogrzania danego pomieszczenia jest zawsze stała.

JEDYNA różnica na korzyść grzejnika mniejszej mocy jest w sposobie rozliczania energii - tam jest to jakoś tak zrobione ze im mniejsze masz wahania pobieranego prądu to CIUT taniej wychodzi na samym końcu rachunek

Także z prądem się nie wygra swoje musi pobrać i nie ma na to rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by wymyślili kiedyś grzejniki które dadzą więcej ciepła od pobranego na ten cel prądu to było by to perpetum mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa bezwładności tarczy licznika. Jak walimy dużym prądem szybko kręci i mimo ze wylaczymy to robi jeszcze jakis obrót. A jak mniejszym pradem to jak koniec od razu staje i nie ma pustego naliczania. Zadna to nowość.

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodzi o bezwładność tarczy . dużo liczników jest teraz elektronicznych . KIEDYŚ (tak z 6 lat temu) próbowałem zgłębić zawiłości naliczania rachunku za prąd . Wtedy właśnie z paplania kobietki za biurkiem wynikało jakoby opłata za przesyłanie była właśnie jakoś związana właśnie z tym że taniej jest pobierać 24/H na dobę 500 wat niż 12 godzin 1000 wat . Ale są to oszczędności nie za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...