Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie może wywalać płyn ?


EmilAudi_LLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . gdzie może wywalać płyn ? gdzieś przy grodzi bo od góry widać skrzynia mokra i na dół wszystko spływa po całej skrzyni.. węże od nagrzewnicy ? czy gdzie szukać ??

podszybie ściągnij....może tam coś :wink: zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalotu na nim też nie widać? ...bo jak jest szczelony to gorący płyn wyparowuje i nie widać ....;)

wysłane z one v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci tego płynu ubywa, że masz tak mokrą skrzynię ile dolewasz płynu na jaki okres? z pod uszczelki nie będzie nie wiadomo jakich ilości wywalać więc jak coś to szukać w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tak że ubywało mi płynu i nie wiedziałem skąd.Był nieszczelny kruciec z tyłu silnika.Płyn się sończył na kolektor i wyparowywał.Znalazłem dopiero jak zacząłem szukać na zapalonym silniku. Może ty też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem autorem ale pozwolę sobie odpowiedzieć :wink:

Dla amatora robiącego to pierwszy raz powiedzmy godzina :wink:

Za drugim razem 10 minut :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci tego płynu ubywa, że masz tak mokrą skrzynię ile dolewasz płynu na jaki okres? z pod uszczelki nie będzie nie wiadomo jakich ilości wywalać więc jak coś to szukać w innym miejscu.

U mnie dzisiaj ubyło nagle ok litr płynu, potem po nagrzaniu silnika i przejechaniu 20 km kolejny litr.

Obawiam się, że to uszczelka ale czy ona puszcza takie ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ci wywala go po prostu. sprawdz korek.

Korek wkręca i wykręca się luźniej niż do tej pory, ma tak jakby luz, jak go zakręcę to mogę go swobodnie odkręcić i dokręcić. Pozatym na zbiorniczku w okolicach korka pojawia się biały nalot, pewnie po płynie.

Chcę kupić nowy ale nie wiem czy tylko w aso czy może ten będzie dobry?

Korek zbiornika wyrównawczego VW / Audi - nowy ori (3657688676) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dopisany 23-11-2013 at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany 22-11-2013 at 22:25 ----------

W związku z tym, że płynu ubywa mi też na postoju, przez noc zeszło ok. cm ze zbiorniczka, pościągałem osłony i szukałem wycieku.

Stojąc przed autem, nad termostatem po lewej stronie są 2 węże, z jednego z nich mam wyciek. Po rozgrzaniu silnika płyn leci ciurkiem, wąż jest sparciały jakby napuchnięty.

Może ktoś wie jak ten wąż się fachowo nazywa? Numer części?

Silnik jak w opisie.

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Prawdopodobnie chodzi o ten wąż po lewej stronie na tym zdjęciu, zdjęcie z innego wątku bo nie mam swojego.

Ma ktoś jakiś schemat, rysunek z częściami z tej okolicy silnika?

Jak ta część się fachowo nazywa?

Po prawej na zdjęciu jest termostat a po lewej są te 2 węże i chodzi mi o ten z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie meczylem z tym wyciekiem ..a byl dokladnie z krućca za silnikiem ..chodzilo oto ze widac nie bylo bo kapalo na skrzynie ..i tylko wtedy gdy auto styglo ..:D zmienilem kruciec na nowy z aso i juz problemu niema ..jak byl nie ori to cieklo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale u mnie jest wyciek z węża który wchodzi/wychodzi z pompy wody i łatwo go zlokalizować.

Jutro odstawiam auto do mechanika.

---------- Post dopisany 25-11-2013 at 16:16 ---------- Poprzedni post napisany 24-11-2013 at 22:56 ----------

Dla potomnych.

U mnie płyn wyciekał z węża idącego do pompy wody o nr 028121053AA

Wąż wychodzi z pompy wody, idzie do króćca i do chłodnicy oleju.

Ciekło przy samej pompie, koło opaski zaciskowej.

Przy wymianie "mechanik" połamał (ukruszył mi) plastik w który wchodzi bagnet, taką żółtą plastikową końcówke :facepalm: wiecie może jak wygląda wymiana tego plastiku i jaki to numer części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru Ci nie dam ale na forum już był podawany natomiast kupisz go w większości sklepów motoryzacyjnych ;-)

---------- Post dopisany at 16:22 ---------- Poprzedni post napisany at 16:21 ----------

~10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru Ci nie dam ale na forum już był podawany natomiast kupisz go w większości sklepów motoryzacyjnych ;-)

---------- Post dopisany at 16:22 ---------- Poprzedni post napisany at 16:21 ----------

~10zł

Dzięki, może panikuje ale nie widziałem momentu jak on to ułamał i tak się zastanawiam czy jeżeli te kawałki plastiku wpadły w miejsce gdzie jest bagnet, to czy mogą mi narobić bajzlu w silniku? :facepalm:

---------- Post dopisany at 17:12 ---------- Poprzedni post napisany at 16:56 ----------

To będzie chyba to?

prowadnica BAGNETU Audi 80 Audi A4 B5 A6 C4 diesel (3684027006) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dopisany 27-11-2013 at 13:32 ---------- Poprzedni post napisany 25-11-2013 at 17:12 ----------

Ok, prowadnica bagnetu wymieniona tylko teraz pytanie czy jak ten mechanik ukruszył mi ten plastik to czy nic nie wpadło przez otwór bagnetu?

Zakładając, że wpadł kawałek plastiku, to jakie mogą być skutki? Gdzie w pierwszej kolejności trafi ten kawałek i czy może mi coś zatkać?

Najchętniej wymieniłbym olej ale robiłem to miesiąc temu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...