Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Używana lustrzanka do ok. 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że na forum jest kilka osób zajmujących się pro/amatorsko fotografią. Chciałbym kupić używaną lustrzankę do około 1000zł. Obiektywy będą dochodzić w późniejszych etapach, teraz chodzi mi o body z standardowym obiektywem. Na co zwracać uwagę przy kupnie używanego aparatu ? Po głowie chodzi mi Nikon D60 lub D80. Jakie przebiegi wytrzymują matryce ? Ok. 100tys zdjęć ? Może moglibyscie polecić mi coś w w/w kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej dorzucić ze 2,3 stówki i kupić nowy canon 1100d ,ostatnio widziałem promocję za 999zł ze standartowym obiektywem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie matryce a migawka. Nie ile wytrzymuja a ile maja gwarantowane. Dla tych aparatow gwarantowane jest ok 100tys klapniec a wytrzymac moga duzo duzo wiecej. Fakt ze jak migawka padnie to koszt wymiany w ogole nie bedzie sie oplacal wzgledem najtanszego nowego aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o nikonach D60 i D80 to bierz body D80. Z tego względu ze ma wbudowany silnik do autofocusa i przy zakupie obiektywów bedzie mniejszy problem i taniej gdyz praktycznie kazdy obiektyw pod mocowanie nikona bedzie pasował i bedzie w pełni funkcjonalny.

Ja mam D60 i on nie ma silnika w body, tylko w obiektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D60 i D80 to już dość mocno wypocone lustrzanki nie wspomnie o samej jakości zdjęcia względem nowszych luster, wg mnie szkoda wydawac na to pieniędzy. Wolał bym dołożyć i kupić coś z podstawowych lustrzanek ale tych nowszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D60 i D80 to już dość mocno wypocone lustrzanki nie wspomnie o samej jakości zdjęcia względem nowszych luster, wg mnie szkoda wydawac na to pieniędzy. Wolał bym dołożyć i kupić coś z podstawowych lustrzanek ale tych nowszych.

No zgadza sie. Moja juz troche wiosen liczy :wink:

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol ja proponuje ci doskładać NIKON D3200 + 18-55 DX + TORBA + KARTA 8/16GB NOWY (3601792523) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

inna jakość zdjęć z D3200,inny zakres ISO i ten kit 18-55MM wystarczy na początek

----------

samo body+kit NIKON D3200 +18-55 VR . KIT - NOWY - KRAKÓW (3624279628) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio Nikona D3100 ze standardowym obiektywem w zestawie 18-55 DX za 1500 zł w Euro RTV, robi fajne zdjęcia jak obiekt jest w miarę blisko, do bardziej oddalonych obiektów muszę dokupić obiektyz z mocniejszym zoomem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marynarz bo twój kit to ekwiwalent małego obrazka 27-82.5MM :wink:

-----------

dlatego lepiej brać 18-105MM DX czyli 27-157MM formatu FX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marynarz bo twój kit to ekwiwalent małego obrazka 27-82.5MM :wink:

-----------

dlatego lepiej brać 18-105MM DX czyli 27-157MM formatu FX

Wiem, ale niestety taki zestaw kosztował już 2000 zł w Euro RTV, na co mnie nie było stać, obiektyw 18-105 DX kosztuje 500 zł, więc dokupię go do mojego aparatu i tym samym w cenie 2000 zł będę mieć 2 obiektywy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu dokupowac do 18-55 drugie obiektywu 18-105 bo dublujesz sobie zakres. zbedny ruch. od razu brac 55-200 albo 70-300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc będzie D3200. Jaki obiektyw polecacie do zdjęć przyrody ?

to nie lepiej wziąć sprawdzone D90 z silnikiem albo D80 i zainwestować w szklarnie ?

jak myślisz nad tym poważnie to bież body z silnikiem , tańsze szkła ,

a jak ci się spodoba to za jakiś czas , zmienisz tylko body na nowsze .

co do szkła do przyrody to zależy czy będziesz robił zdjęcia kwiatkom czy ptaszkom gdzie do ptaków lepszy będzie uniwersalny kit typu 70-300 a jak kwiatkom to lepszy będzie np stałka 50mm.

zdjęcia z kitów nie dorównają jakością stałkom , tylko że stałka jest bardziej upierdliwa , ale rozmycie tła za to rewelka:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio też stałem przed zakupem lustrzanki w tych $$, wybór padł na Nikona D80 z obiektywem Nikkor AF-S DX 18-70mm i jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...