Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co ile wymiana filtru paliwa ? - 1.9TDI ALH 90KM


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr paliwa też nie jest tani... żeby kosztował 20zł to mógłbym sobię pozwolić na częste wymiany, lecz filtr paliwa dobrej klasy to koszt bliski 100zł.

Kolego rikardo... na jakiej ulicy macie tego Statoila ?

Tymczasowo jestem w Jaro i nie wiem gdzie najlepiej tankować :ON: do mojego TDI

Jak odwadniacie "filter"?

Nie trzeba od niego odłączać przewodów?

Wystarczy go wyjąć, poluzować koreczek od spodu spóścić ze 100ml i gotowe ?

Stacja jest na ul. 3-go Maja. W moim przypadku mam filtr przykręcany więc odkręcam śrubkę odpowietrzającą na której wymieniam każdorazowo podkładkę miedzianą i dolna śrubę do odwadniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozpołowiłem filtr niby orginalny audi zrobiony w Pekinie, to tragedia co tam zobaczyłem, papier toaletowy czarny jak by wode po kawie przefiltrował , a przed rozpołowieniem na dnie filtra była brunatna ropka.ogólnie filtron robi dobre filtry ale jak jest tanszy to mozna go mieniac czesciej ajk na dłuzej to knecht mozna ,sam taki złozyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozpołowiłem filtr niby orginalny audi zrobiony w Pekinie, to tragedia co tam zobaczyłem, papier toaletowy czarny jak by wode po kawie przefiltrował , a przed rozpołowieniem na dnie filtra była brunatna ropka.ogólnie filtron robi dobre filtry ale jak jest tanszy to mozna go mieniac czesciej ajk na dłuzej to knecht mozna ,sam taki złozyłem

Jestem tego samego zdania i nic nie mam przeciw FILTRON-owi i sam wole czesciej zmieniac tosz to nie majatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu filtro naklezy do WIX Filters

a tu ciekawy art. Test filtrów oleju - czyli ile jest filtra w filtrze

---------- Post dopisany at 08:58 ---------- Poprzedni post napisany at 08:54 ----------

i wyciete z jakiegos forum

filttronn.jpg

niemcy tez uzywają filtrona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję odwodnić swojego Manna.

Rozumiem że będzie leciała również woda ?

Panowie... Przerabialiśmy to VAG daje Filtrona jako filtr powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę też na zmianę oliwy... mogę zrobić kilka zdjęć Mannowi po przebiegu lecz nie wiem czy coś ciekawego wypatrzymy...

Szkoda że w tym teście Test filtrów oleju - czyli ile jest filtra w filtrze nie jest podpisane który pasek należy do którego producenta

Czytając artykuł domyślam się że drugi od góry to Knecht

To się dowiedziałem przy okazji, że Filtron już nie jest Polski tylko Amerykański :kwasny:

Panowie... nikt z forum nie ma takiej możliwości żeby zrobić taki swój test filtrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla który wozi w samochodzie nowy filtr paliwa i zmienia wtedy jak mu auto nie chce ciągnąć i wraca do domu 40 km/h i to nazywa należytym wyeksploatowaniem filtra. A nie jakieś zbędne wymiany co 15tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomagałem dla szwagra w Volvo odkręcić filtr paliwa,okazało się że 9 letnie auto jeździło na jednym filtrze cały czas,masakra:facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla który wozi w samochodzie nowy filtr paliwa i zmienia wtedy jak mu auto nie chce ciągnąć i wraca do domu 40 km/h i to nazywa należytym wyeksploatowaniem filtra. A nie jakieś zbędne wymiany co 15tkm.

Ze co??!!

Dlamnie mega glupie podejscie. Ciekawe czy rozrzad tez wozi z soba? Jak uslyszy szum rolki lub zobaczy szczepy paska to tez wraca truchcikiem do domu i dop.wymiana??

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy wymienia filtry jak mu pasuje - jego cyrk, jego malpy :-)

Robie kolo pomp i widze, jakie pompy w srodku sa na polskim paliwie a jakie w samochodach, ktore niedawno przyjechaly zza granicy. Takze te 60 tys km to jest dobre ale dla zachodnich krajow, nie dla Polszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki shit to nasze paliwo.

No a jak sie ma czestsze wym.filtra? Da to cos?

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznaje zasade, ze lepiej taniej a czesciej niz rzadziej a drozej. Bo w pompach, ktore widze, problemem nie sa zanieczyszczenia typu "pylki", "ziarenka" czy cos tylko pompy najnormalniej w swiecie oblepione sa cale brazawym osadem! Wytracanym z kiepskiej jakosci paliw... Pewnie te biokomponenty pomieszane z jakimis kwasami... Ciul wie co to jest. I tez ciul wie na czym jezdza klienci bo malo kto sie przyzna... ale opal napewno to nie jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznaje zasade, ze lepiej taniej a czesciej niz rzadziej a drozej. Bo w pompach, ktore widze, problemem nie sa zanieczyszczenia typu "pylki", "ziarenka" czy cos tylko pompy najnormalniej w swiecie oblepione sa cale brazawym osadem! Wytracanym z kiepskiej jakosci paliw... Pewnie te biokomponenty pomieszane z jakimis kwasami... Ciul wie co to jest. I tez ciul wie na czym jezdza klienci bo malo kto sie przyzna... ale opal napewno to nie jest :wink:
I to chyba jest sedno sprawy. Byle jakie paliwa :kwasny: często opał odbarwiany przez mafie paliwowe w Polsce i mamy tego efekty a nawet żywcem lana oranżada bo u mnie tyle wytrzyma a następny niech się martwi :facepalm:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasze paliwa to ich chyba filtry nie pomogą :grin:

Bo wiecie... jak coś się wytrąca i obłazi to co tu filtr pomoże...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...