Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozladowanie akumulatora przez noc przy zamknietym aucie


hidden22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczne od tego ze od pol roku kiedy pojawil mi sie problem z wyjaca syrenka nie zamykalem auta w garazu, czoraj postanowilem wyjac syrenke zeby miec spokoj z glowy z nia. po odpieciu syreny zamknalem auto na noc, dzisiaj chcac odpalic auto wogole nie kreci padlo ako...dodam ze syrenka wyje sama bez kierunkow. Jakis rok temu zalozylem odciecie zaplony w dwoch kombinacjach zeby odpalic auto. zawsze wyskakuja 2 bledy esp i abs przed odpaleniem auta po montazu tego odciecia zaplonu. Zauwazylem tez ze po zamknieciu auta po chwili zaswieci sie na chwile kontrolka od awaryjnych w aucie i gasnie za chwile to samo zapali sie i gasnie i tak wkoło. Gdzie szukac przyczyny tego ze ako mi rozladowuje, moze ktos spotkal sie z takim problemem ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dokaldal to koles mi rok temu, jest to zamntowane pod wlacznik swiatel i guziczek do nacisniecia... teraz jesczze zauwazylem taka sytuacje siedzialem w aucie a dioda od alarmu zaczela mrugac, a auto bylo otwarte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidując jakiś błąd nie likwiduj tylko skutku lecz likwiduj też przyczynę, wyciągając samą syrenkę zlikwidowałeś problem wycia lecz alarm cały czas był w stanie pracy i to mogło powodować pobór prądu. mimo wszystko ja proponuję wpiąć amperomierz między aku a kleme minusa, wyciągać bezpieczniki włączać alarm a po kolei z bezpiecznikami sprawdzać przy którego bezpiecznika wyjęciu już poboru dużego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj alarm i napewno problem z aku sie skonczy.

Kilka razy u znajomych demontowalem takie alarmy i problem sie konczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidując jakiś błąd nie likwiduj tylko skutku lecz likwiduj też przyczynę

Najtrafniejszy komentarz do tego tematu, jak i do wielu, wielu innych związanych z układem elektrycznym w pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym nie chcialal usuwac alarmu jesli jest to dobrze jak by ybl. od czego moge zaczac sprawdzac czym jest przyczyna ze wywoluje sie sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latwo sie mowi tylko jak to ogarnac bo nie mam pojecia od czego zaczac i gdzie podlaczyc to...

---------- Post dopisany 16-10-2013 at 00:18 ---------- Poprzedni post napisany 15-10-2013 at 20:05 ----------

a mam takie pytanie ogolnie jakis czas temu jak podlaczylem kompa to wykazalo mi 2 bledy drzwi kierowcy i tyl za kierowca drzwi. jak bym zdjal boczek i wypial wtyczki z tego modulu co jest w drzwiach i zamknal auto w celu sprawdzenia czy auto sie uspi do konca i czy czasami ten modul cos nie mota w drzwiach da rade tak? dzisiaj nawet jak siedzialem w aucie nie zmykajac z pilota dioda od awaryjek sie wzbudzila i rns nawet az lekko wyswietlacz mrugnal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...