Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej na silniku


karol24

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie!

Pytanie jest takie, skąd może być olej na silniku, tak jakby syfiło z EGRa ale to za dużo tego. Oglądałem ostatnio mój silnik na kanale i cału dół jest uwalony :kwasny: Tak raczej tylna część. Jeśli to uszczelka głowicy to lipa ale są jakieś inne miejsca które lubią puszczać? Nie zauważyłem, żeby ubywało oleju na bagnecie a i płyn chłodzący w normie, jeszcze będę kontrolował żeby być pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mam jak bo to od dołu najlepiej widać a nie mam dostępu do kanału. Przykładowy silnik z aukcji. EGR by tak nie syfił, bo dolot mam dość suchy, nie leje się z niego czy coś tam. Olej jest na zaznaczonym miejscu i pod pompą vacum.

c0e07561a98d340926fe707db69a9.jpg

Oleju nie ubywa ani też nie przybywa, sprawdzam. Za to płyn chłodzenia pomimo,że doleję zawsze wywali przez ten odpływ na dole zbiorniczka bo wszysto poniżej jest mokre i później trzyma ten poziom. Ale to temat do innego działu :wink:

---------- Post dopisany 20-10-2013 at 21:32 ---------- Poprzedni post napisany 17-10-2013 at 22:10 ----------

Może to być uszczelko pokrywy zaworów? teraz tak przeglądam Forum ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to byc uszczelka pokrywy, a może pompa tandem. Również w tym miejscu mam troszkę nalotu z oleju ale to tak mała ilość że nie zawraca sobie głowy:wink: Sprawdź czy wąż wody który wychodzi z głowicy i idzie pod pompa tandem nie jest napuchnięty, jeżeli tak to do wymiany:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, ale u mnie to raczej EGR, bo wszystko osrane :decayed: Ja ze swojej strony proponuje to olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama sytuacja... tydzień temu umyłem blok silnika w tym miejscu, w tygodniu zakładam nową plecionkę wydechu, więc może zlokalizuje miejsce wycieku u mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeśli jest olej tam gzie piszecie czyli EGR i jego okolica, polecam odkręcić to usrojstwo, kupic Akra firmy K2 dokładnie wyczyścić i założyć nową uszczelke ( o-ring) koszt max 3 złote. U mnie pomogło i nie ma śladów oleju w okolicy EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnei EGR i tak puści :decayed: raz na jakiś czas wytrzeć i tyle, EGR to nie problem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam EGR mam zaślepiony od roku, i coś dalej lej, jak bym nie parkował w garażu podziemnym to olał bym to, ale nasza wspólnota mieszkaniowa czepia się, że kostkę brudzę, jeżdżę z kartonem w bagażniku i podkładam na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...