Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik 1.8 adr wymiana sprzegla


Grzesiek5621

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczace wymiany sprzegla w mojej a4 b5 95 r silnik 1.8 ADR i widze na allegro sprzeglo z sachs wiem ze to dobra firma ale tam jest tarcza sprzegla , docisk i lozysko i nie wiem czy mam wymieniac tez kolo dwumasowe czy nie ? Jest w ogole dwumasa tutaj u mnie w aucie? Jak tak to po czym stwierdzic ze dwumasa do wymiany przed rozebraniem auta? Sprzeglo bierze juz z samego konca jest tak wyjechane ze na suchym asfalcie nie zagrzebia kola wiec naprawde koncowka. Jakie rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przepraszam że podłączę się do tematu (Grzesiu wybacz) i również spytam, czy w poim 1.8 ADR kombi z 1996 roku jest zwykłe sprzęgło czy dwumasa? Dzwoniłem dziś do serwisu i Pan sprzedający części po numerze win powiedział, że najprawdopodobniej tak. Właścicielem auta jestem od trzech dni i przy wymianie sprzęgła (już w środę) niechciałbym dostać zawału serca. Wolę stopniować sobie stres (kupując auto byłem przekonany że jest w nim zwykłe sprzęgło a nie dwumasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes w bledzie kolego mam taki model z 95 i posiadam dwumase....

---------- Post dopisany at 21:55 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ----------

za sprzeglo bez dwumasy zaplacilem 380pln za sachsa ..do silnika adr wlasnie z 95 naszczescie dwumasa luzu nie miala ..i jest si ...ale tez sie zdziwilem rozbierajac to bo bylem przekonany ze niemam dwumasy ...a mam to auto od nowosci prawie i bylo ono jeszcze ori ..zmianielm przy przebiegu 360 tys poraz pierwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale czemu Wy posiadanie benzyniaków przejmujecie się dwumasą???

Kumam jakby to było turbo trochę pomodzone ale przecież jest to zwykły 1.8(bez urazy)

Moment jest mały i długo polatacie na dwumasie beż jaj dotykania no chyba że ktoś przyczepy taszczy to zmniejszy jej żywotność:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dla pewności sprawdzić ją ale uwierz mi że raczej nie ma po co:wink:

Ja kupiłem LUK-a ale SASCH też w zupełności podoła:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyliscie

Robilem pare razy sprzeglo w silnikach ADR ,co prawda w passatach ale nigdy nie spotkalem sie z dwumasa w autach wyprodukowanych do 96r.

Czlowiek uczy sie cale zycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzegło już mam sachs kpl kupie jeszce uszczelniacz wału o ile będzie budził moje wątpliwości dwumasa w używce już też czeka zobaczymy w jakim stanie będzie taco na aucie po weekendzie zabieram się za wymiane przebieg licznikowo 236 000

powód wymiany sprzęgło już na samym końcu łapie kangura robi też pedał cięzko chodzi itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam takie pytanie bo w moim audi a4 b5 coś nie raz ciężko wchodzą biegi ale to 1 troche2 i wsteczny nic nie stuka nie puka nie slizga się najgorzej jak jest zimna ale wczoraj jak przejechałem że 200 kilometrów to poczułem jak by jeszcze było gorzej z włożeniem biegu na światłach a jak ostygla po kilku godzinach to było lepiej czy to już sprzęgło do wymiany a może olej w skrzyni podpowiedzi mi trochę bo że mnie żaden mechanik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...