Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Chłodnica oleju - uszczelniacze - przestroga.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Temat zakładam raczej ku przestrodze.

Otóż, kilka tygodni temu, pewnego pięknego poranka ruszam samochodem, a po jakiś 1-2km przy hamowaniu zaczyna zapalać się czerwona lampka oleju.

Oczywiście tematu na szczęście nie zbagatelizowałem i po następnych 200m zatrzymałem się celem sprawdzenia.

Na szczęście zgasiłem silnik.

Okazało się, że zleciał mi cały olej. O tym dowiedziałem się zresztą, jak dolewałem nowego, bo na bagnecie nie było nawet śladu.

Samochód na hol do warsztatu.

Finalnie okazało się, że poleciały mi dwa uszczelniacze przy chłodnicy oleju. Generalnie z tego co patrzyli, to już ze starości. Koszt naprawy niewielki (bo nie zatarłem silnika).

Ja o takich uszczelniaczach nigdy wcześniej nie słyszałem, a myślę, że warto wiedzieć.

Dlatego jeśli ktoś jeździ benzynką, ma nastukane już km i wiek samochodu odpowiedni, to polecam zalecić ich sprawdzenie, albo najlepiej wymianę, przy okazji wymiany oleju.

Koszt niewielki, a pozwoli uniknąć problemów.

Opublikowano

Standard. Sam to przerabiałem kilka lat temu. Na szczęście u mnie zauważyłem lekki wyciek oleju więc zabrałem się za tą sprawę przed wyniknięciem istotnego problemu.

Opublikowano

też ywmieniałem w 2 aderach w domu bo już było mokro przy chłodnicce oleju

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

bardzo sluszna wypowiedz i zawsze oby wiecej informacji..coprawda ja mam AJL ale zasada ta sama...plusik

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

dzięki bo właśnie szukam gdzie jest wyciek i pewnie to bedzie to

zauważyłem krople oleju pod autem, wymieniałem olej i wkoło mokro

DZIEKI

Opublikowano

Można to samemu ogarnąć.

Czas to około 45min.

Tak to wygląda razem z plastikiem,na niego też trzeba uważać,lubi pękać.

USZCZELKA CHŁODNICZKI OLEJU VW AUDI SEAT SKODA ORG (3721450587) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wszystko zależy od rodzaju chłodniczki ja musiałem użyć tylko takiego rodzaju uszczelki.

Opublikowano

W dieslu też można ale oczywiście w ASO nie dostaniesz samej uszczelki:facepalm:Ja kupiłem używkę.

Zaś ta( Uszczelka chłodniczki oleju VW Audi Seat Skoda ORI (3754427216) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ) najnormalniej w świecie przycina się bo nie ma tego kapturka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.