Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Próg OIL MIN


Dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis troche grzebalem w vasie i natknalem sie na jedna rzecz. W grupie 7 wArtosci mierzonych pierwsza komorka wyswietla aktualny stan oleju a druga komorka zobaczcie sami:

2yheveqa.jpg

Wiec nie jest to zadna wartosc progowa tylko aktualna wartosc z ecu silnika.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cwiara teraz to mi szczena opadla, wyglada na to iz wartosc w drugiej kolumnie nie jest zaprogramowana a podawana jest z komputera silnika. Nie wiem czy czytales watek doyczacy kontrolki oil min ale u mnie i u kolegi dajmon problem nagle zniknal , gdy tylko temperatura na zewnatrz spadla ponizej +10. Zastanawiamy sie teraz czy temperatura ma wplyw na olej czy na komputer ktory inaczej analizuje dane z czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis troche grzebalem w vasie i natknalem sie na jedna rzecz. W grupie 7 wArtosci mierzonych pierwsza komorka wyswietla aktualny stan oleju a druga komorka zobaczcie sami:

http://img.tapatalk.com/d/13/11/17/2yheveqa.jpg

Wiec nie jest to zadna wartosc progowa tylko aktualna wartosc z ecu silnika.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

To teraz namieszałeś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie bylo problemu z oil min w 1.8t a druga wartosc caly czas ma stala liczbe 36mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. No to pozamiatane. Myslelem, ze tu tylko powrzucamy dane, a tu watek sie przeniesie na kopanie w "ecu" silnika. Jak mozesz to podrzuc cwiarka ten opis "viasa". Sam bym przestudiowal.

---------- Post dopisany 17-11-2013 at 19:10 ---------- Poprzedni post napisany 16-11-2013 at 20:43 ----------

Hm. Do tej pory ja i benyA4 analizowaliśmy próg oleju w grupie 07 z komputera w ten sposób, że komputer ma wpisaną charakterystykę poziomu oleju i na jej podstawie określa w tej grupie 07 jaki powinien występować poziom w silniku, w misie, w danej chwili od odczytywanych wartości, takich jak powiedzmy: obrotów silnika, obciążenia silnika, temperatury (może nie tyle wewnętrznej temp. silnika, co również zewnętrznej). Więc dla mnie zapis:

objaw_wiary.jpgnie niesie jakiegoś przerażenia. Niesie jedynie informację, czy wartość progowa oleju powinna być wartością z charakterystyki zapisanej w pamięci ecu, czy powinna być wartością wynikającą z rzeczywistych reakcji/zachowań zachodzących w silniku, a odczytywanych przez pośredników, czyli czujniki ?!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze tlumaczenie nie jest do konca dokladne i tak jak Dajmon pisze, poziom oleju w silniku moze poprostu oznaczac okreslony prog minimalnego oleju poziomu w silniku zapisanego w ECU auta pod konkretny silnik

aczkolwiek mysle ze w tej tabelce oprocz numeru licznika powinna byc tez informacja o numerze sterownika silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy dodać również do tabelki numer sterownika silnika ?

"ćwiara" - podrzuć tego "viasa" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

Odpalony

image.jpg

Po uruchomieniu

po_uruchomieniu.jpg

Przed uruchomieniem

przed_uruchomieniem.jpg

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 19:34 ----------

jest to w normie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prześladuje mnie monit OIL MIN (żółta lampa alladyna z przypisem MIN).

Dzisiaj rano, po nocce zmierzyłem olej... jak widzicie 3/4 stanu.

5873264900_1417861193_thumb.jpg

Próbowałem odczytać coś z VAGa ale nic nie mogę podejrzeć...

7691690800_1417861287_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyk przy czujniku w misce zobacz. Może wilgoć podeszła i trzeba przeczyścić albo się coś poluzowało, przetarł kabelek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślił ktoś coś w tej kwestii? Oleju ponad stan i wieczna kontrolka oil min

Edytowane przez mass143
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...