Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepustnica-czy to jej wina i jaką kupić


andrzej0604

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Koledzy pomóżcie . Mam duży zgryz,kupić używaną przepustnicę czy nową podróbę niewiadomego producenta z roczną gwarancją? andrzej0604.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę powiedzieć, dlaczego wymieniam przepustnicę. Otóż po odpaleniu silnik pracuje na ssaniu, tj.ok.1300obr/min. gdy temperatura wzrasta, obroty pozostają na tym poziomie. Dopiero jak nacisnę gaz i puszczę to obroty skaczą od 1400 do 2800obr/min na biegu jałowym. Podczas jazdy gdy trzymam obroty nawet do 2900 to też są takie wahania, przy większych raczej nie odczuwa się tych wahań. Przepustnicę wymontowałem i wyczyściłem (chociaż była tylko lekko brudna), ale nic się nie zmieniło. Na VAG u mechanika wystąpił błąd składu mieszanki, którego nie można było usunąć, nie można też było dokonać nastawów podstawowych przepustnicy. Gdy mechanik odłączył wtyk od przepustnicy, obroty zjechały na 800 i nie skakały. Mechanik stwierdził awarię czujnika położenia przepustnicy. Powiedzcie czy jest to wina przepustnicy, czy może czegoś innego. Jeśli macie jakieś sugestie, to podzielcie się wiedzą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło. Powiedz mi jeszcze czy kupić używkę oryginalną, czy nową chińską podróbę z roczną gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj to będziesz miał podzielone głosy :) Zależy na co trafisz możesz upić podróbę i jeździć na niej 300 000 km bez problemowo a możesz przejechać kilka tys. i padnie to samo z używką nie wiadomo w jakim będzie stanie i tak samo możesz pojeździć 300 000 km a może po kilku tys. paść gwarancji nie masz :) Ja tam tym na twoim miejscu wziął tą która ma gwarancję przynajmniej rok pochodzi :) Ale to już Twój wybór :) Zapewne każdy będzie doradzał coś innego :) Ja np.: kupiłem ori czujnik temp. cieczy i po ok 3 miesiącach padł oddałem na gwarancję i zobaczymy co się będzie działo a jak narazie kupiłem zamiennik za 20 zł dokładnie i chodzi bez problemu a najtańsza podróbka jaka była na rynku :) Więc teraz to nie reguła że jak ori to pochodzi a zamiennik już nie. Teraz to na wszystkim firmy oszczędzają i z częściami się loteria zrobiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...