Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej spod pokrywy zaworów


hadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Spod pokrywy zaworów cieknie mi olej. Chciałbym sam się tym zająć. Czy wystarczy odkręcić pokrywę i założyć nową uszczelkę, ewentualnie posmarować jeszcze jakąś pastą uszczelniającą?

Byłbym wdzięczny jak ktoś by mógł napisać krok po kroku mniej więcej co zrobić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Możecie jeszcze podać numery tych uszczelek? :)

w każdym sklepie motoryzacyjnym dostaniesz bez problemu podajesz poj silnika kod silnika ewentualnie rok prod i gitara

tylko nie bierz made in china za febiego w promocji udało mi się wytargać za 40 ziko normalnie koszt około 70 ziko w zależności od firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam to ogarniesz bez problemu jak wczesniej pisalo....ja sobie poradzilem bez problemu....uwazaj zeby ci sie kawalki starej uszczelki nie powpierdzielaly do komory zaworow bo moze silnika zabolec bo w moim przypadku ta uszczelka az sie kruszyla....jak zwalisz stara to rowek na uszczelke przelec czysciutka sucha szmatka bo pozostaly olej moze pod wplywem temp nabrac takich rozmiarow ze znow uszczelke wypluje i masz roboty od nowa...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesmaruj silikonem czerownym erling lub wictor reinz w tubkach 70ml całą do okoła po i tak za jakiś czas będzie leciec jak tego nei zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesmaruj silikonem czerownym erling lub wictor reinz w tubkach 70ml całą do okoła po i tak za jakiś czas będzie leciec jak tego nei zrobisz

itak bedzie itak bo te uszczelki sa jakies badziewne ale nie bedzie z uwagi na sposob montazu ale pomysl nie glupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie polecam czerwonych sylikonów do takich takich elementów, lepiej użyć specjalnej masy uszczelniającej Victor Reinz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poci sie...cieknie po wymianie? to moze pokrywa jest krzywa albo nierownomiernie została dokrecona? klucz dynamometryczny i powoli dokrecac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak, praktycznie każdy taki element powinien być dokręcany równomiernie, czy to głowica, misa czy pokrywa zaworów. Nie krytykuje tego że dałeś sylikon, ale masa do uszczelniania Reinz'a ma lepszą konsystencję jest stworzona do takich rzeczy, np. w silnikach Renault spodkałem się z tym że uszczelek pod pokrywę zaworów czy mise olejową nie ma wogóle i używa się właśnie klej. ja np. używam mas uszczelniających Victor Reinz, są bardziej wytrzymałe od sylikonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem niedawno Meganke 1.6 16v i tam originalnie nie ma wogóle uszczelki pokrywy zaworów, w miejsce uszczelki jest klej, pokrywę wkleiłem właśnie na tą mase uszczelniającą Reinz'a i jest ok. ale jeśli originalnie jest uszczelka to jednak powinna być, myślę jednak że można uszczelkę przesmarować tą masą uszczelniającą Victor Reinz napewno da to lepszy efekt niż czerwony sylikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem niedawno Meganke 1.6 16v i tam originalnie nie ma wogóle uszczelki pokrywy zaworów, w miejsce uszczelki jest klej, pokrywę wkleiłem właśnie na tą mase uszczelniającą Reinz'a i jest ok. ale jeśli originalnie jest uszczelka to jednak powinna być, myślę jednak że można uszczelkę przesmarować tą masą uszczelniającą Victor Reinz napewno da to lepszy efekt niż czerwony sylikon.

zawsze można spróbować

ostatnio wymieniałem przy okazji remontu głowicy ale mam wrażenie że długo nie wytrzyma

poprzednia zaczęła się pocić coś po około roku

rozumiem że mówimy o tym MASA USZCZELNIAJĄCA SILIKON VICTOR REINZ REINZOSIL (3606886235) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem niedawno Meganke 1.6 16v i tam originalnie nie ma wogóle uszczelki pokrywy zaworów, w miejsce uszczelki jest klej, pokrywę wkleiłem właśnie na tą mase uszczelniającą Reinz'a i jest ok. ale jeśli originalnie jest uszczelka to jednak powinna być, myślę jednak że można uszczelkę przesmarować tą masą uszczelniającą Victor Reinz napewno da to lepszy efekt niż czerwony sylikon.

zawsze można spróbować

ostatnio wymieniałem przy okazji remontu głowicy ale mam wrażenie że długo nie wytrzyma

poprzednia zaczęła się pocić coś po około roku

rozumiem że mówimy o tym MASA USZCZELNIAJĄCA SILIKON VICTOR REINZ REINZOSIL (3606886235) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tak chodzi o to, tylko że w sklepie z częściami dałem 20 zł, zapytaj po prostu w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...