Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasysanie powietrza przez wlew oleju


bugi23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam taki problem, po odkręceniu korka wlewu oleju lekko zasysa powietrze, silnik zaczyna chodzić nie równo i z zaworu odmy syczy powietrze,

myślałem że to ten zawór i wymieniłem (nie oryginał) i dalej te same objawy, czy może tak ma być?

Może ktoś z forumowiczów z silnikiem ASN może sprawdzić w swoim autku czy ma takie same objawy, będę bardzo wdzięczny za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie jest ok i nic nie zasysa zawór morze masz zepsuty .Zrób test tego zaworu . odpal auto i zatkaj go palcem i wtedy odkręć korek wlewu oleju .Wymień na nowy orginalny lub używkę orginalną . Jak chcesz to mam taki zawór kupiłem używany ale nie potrzebnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na forum A6 piszą że mają tak jak ja, a kolega sławek85 że u niego nic się nie dzieje, sam już nie wiem.

Wychodzi na to ze tak ma być, bo niby jak nie zasysa powietrza to odma jest zapchana, info z forum A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również zasysa powietrze i praca staje sie nierówna. A w ogóle to o jakim zaworze mowa, w którym miejscu się znajduję, za co odpowiada i co może się stać jak nie pracuje prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy otwartym: zasysa przez wlew dosc mocno i zaczyna nie rowno chodzic.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Napisz prosze czy rozwiazales problem mam to samo mocno zasysa korek wlewu oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno ma lekko zasysać i nie równo pracować nie widzę w tym nic dziwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej napisał - tak ma być.

Jako, że nasze auta nie są już pierwszej świeżości a na dodatek benzyna 3.0 dość mocno się grzeje warto wymienić uszczelkę korka na nową bo lubi parcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...