Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co daje zaworek i czy moze go nie byc?


macietola

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie

od czego jest zaworek w poduszce silnika?za co odpiwiada i czy moze go nie byc..co sie stanie jesli go sie np.ulamie utnie obojetnie..jesli go sie usunie poprostu

z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem,to ten zaworek w zależności od obrotów silnika zmienia charakterystykę uginania się poduszki, czyli inaczej mówiąc jest to zawór regulacji twardości zawieszenia silnika.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściema, to jest czujnik sprawności poduszki, jeżeli poduszka jest sprawna to ciśnienie oleju w niej napiera na czujnik i wysyła info że poduszka jest sprawna, jak z poduszki wyleci olej to ciśnienie już nie napiera i wtedy czujnik podaje info że poduszka jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za informacje..

swoja droga nie chodzi mi o gniazdo od czujnika..prawa poducha u mnie nie ma gniazda lewa tylko ma..

a no wlasnie jeslu odetniemy ten zaworek caly plyn poprostu nam wyleci z poduszki..

i zapewne wtedy ja szlak trafi..

ostatnio jak mi ktos montowal takowa poduszke na podmianke bo cos stukalo ..podmieniajac ta poduszke widzialem jak uciol mechanik ten zaworek..poprostu najzwyczajniej flexa potraktowal..nie wiem co mial na mysli ale chyba sie domyslam..poprostu naciagnac na kase..bo ta zapewne by sie wysypala niebawem bez tego zaworka...

ostatnio w pracy wymienilem ta poduszke bo zaczelo tak walic autem przy odpalaniu i gaszeniu ze szok...

kuur..a zapiala co za partacze w tym kraju sa..wychodzi na to ze jak chcesz cos miec dobrze zrobione musisz zrobic to samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co za poduszka mi wstawili?

8e0 199 379 B

W179 16

takie ma numery i ewidentnie jest odciete TO COS a za tym jakis otworek i wycieka z niego olej

hmm?

---------- Post dopisany at 15:38 ---------- Poprzedni post napisany at 15:35 ----------

foto wstawie jak wroce do domu bo na telefonie jestem w pracy niestety w niedziele..a niedzielna praca w gowno sie obraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer wydaje się dobry i ewidentnie nie ma w tej poduszce ani zawora ani czujnika, jest tylko gwint na gorze i na dole i to tyle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i otworki na przeciw siebie...jeden jakos tak zaslepiony gumka..2 wlasnie ten gdzie byl zaworek...i poduszka na bank nie posiada podlaczenia do wtyczki..bo to jest ta bez czjnika..foto jutro bo zapomnialem cyknac...a juz w domu siedze..

a gwint jest na swoim miejscu hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec gdzie tam zawór?

Jedno co mi przychodzi na myśl to to, że mechanik miał grubo ponad 3 promile i zjechał flexem poduszkę w pół żeby ladniej wyglądała.

Prawa poducha nie jest olejowa tylko z tego co wiem to metalowo gumowa ;-) czyli sama guma w obudowie. Niech ktoś mnie poprawi jeśli nie mam racji.

Tak czy inaczej ciekawy jestem jak ta poduszka wygląda po tych zabiegach.

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Pozatym jeszcze wątpię aby poducha powodowała walenie przy gaszeniu, prędzej 2masa. Poducha to raczej wali przy ruszaniu, silnik się podnosi i brakuje amortyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie nie watpie..gumowo olejowa jest j.w.kolega wkleil..a stukala na nierownosciach sprezyna bo pekla..pierwsza diagnoza byla ze poduszka sie wysypala..podmieniona zostala w warsztacie X gdzie odstawili taki wlasnie manewr z poduszka i flexa..jako iz podmieniona poduszka byla w gorszym stanie sam soboe zmienilem na swoja..ktora byla jednak dobra..

a tak podcieta telepala autem podczas odpalania i gaszenia..

tak wiec jesli nie posiadasz dobrych informacji kolego piotrekrkk

---------- Post dopisany at 22:44 ---------- Poprzedni post napisany at 22:43 ----------

to nie wprowadzaj nikogo w blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec gdzie tam zawór?

Jedno co mi przychodzi na myśl to to, że mechanik miał grubo ponad 3 promile i zjechał flexem poduszkę w pół żeby ladniej wyglądała.

Prawa poducha nie jest olejowa tylko z tego co wiem to metalowo gumowa ;-) czyli sama guma w obudowie. Niech ktoś mnie poprawi jeśli nie mam racji.

Tak czy inaczej ciekawy jestem jak ta poduszka wygląda po tych zabiegach.

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Pozatym jeszcze wątpię aby poducha powodowała walenie przy gaszeniu, prędzej 2masa. Poducha to raczej wali przy ruszaniu, silnik się podnosi i brakuje amortyzacji.

To jestes w bledzie kolego , bo mialem podobnie po wymianie dwumasu dalej trzepalo buda przy paleniu i gaszeniu po wymianie kpl. poduszek nic nie trzesie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gumowa jest pewnie tylko pod skrzynią, co nie zmienia faktu, że żadnych zaworów tam nie ma.

Telepanie a walenie to jest różnica według mnie. A skoro Macietola pisze o waleniu to nie ma na myśli trzęsienia budą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego naucz sie czytac ze zrozumieniem...

cos walilo czytaj stukalo diagnoza ze poducha...zostala podmieniona(plus ta cala szopka z flexa) po podmiance poduszki telepanie buda a stukanie pozostalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ze zrozumieniem ale ewidentnie nie będę czytał w twoich myślach. Nagle sobie przypomniałeś, że sam zamieniałeś tą poduszkę na starą, po co w ogóle w takim razie jechałeś wczesniej do mechanika skoro sam to potrafiłeś zrobić? Potem piszesz coś o spręzynie ni z gruchy ni z pietruchy. Pomijam już ten wyimaginowany zaworek. Jutro może ci sie przypomni że to ty byłeś tym nieszczęsnym mechanikiem. To że się pomyliłem na temat poduchy czy jest gumowo olejowa czy nie to myślę, ze przy twoich fanaberiach to szczegół więc mi tu nie pier***, że kogoś wprowadzam w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whzu.jpg

---------- Post dopisany at 00:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:04 ----------

i masz TU otworek a pod nim slad od obcietego tego czegos

kpw

---------- Post dopisany at 00:08 ---------- Poprzedni post napisany at 00:05 ----------

pojechalem zeby niebrudzic rak bo jedynie w pracy mam jak uniesc auto sztaplarka heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...