Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększenie mocy 2.0 TDI z 143KM do 170KM w ASO?


gontash

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dokońca w odpowiednim dziale piszę, jeśli nie to proszę przenieść.

Chcę kupić Audi A4 B8 od prywatnej osoby ale nie pasuje mi jedna rzecz.

Mianowicie według faktur auto posiada silnik 2.0 TDI 143 KM. Sprzedawca twierdzi, że auto ma 170 KM i takie wyjechało z salonu. Uzasadnia to tym, że zależało mu na silniku 170 konnym i przy zakupie w ASO zwiększyli mu moc (zachowując pełną gwarancje, auto brane w leasing) z 143KM.

Czy to możliwe ? Czy ASO Audi praktykuje takie rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwiększenie mocy z 143KM do 170KM jest bezpieczne ?

Czy warto kupować takie auto?

Czy modyfikacja polega tylko na zmianie softu?

Jak wpływa taki przyrost mocy na elementy typu sprzęgło z dwumasem, turbina itp?

Dowiedziałem się, że auto zostało zawirusowane przez firmę MTM która współpracowała z ASO Auto-Unia. Jestem laikiem w tej sprawie więc proszę o opinię na temat firmy MTM i pełnionych przez nią usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. bezpieczne, każde auto ma zapas mocy ograniczone przez producenta np. żeby wypuścić wersję mocniejszą za jakiś czas.

2 tak

3 zwykle tak, jak więcej to pewnie modyfikacje turbo itp.

4 to zależy jak się jeździ, można dwumas rozwalić "cywilnym" autem

MTM Audi, VW, Seat, Bentley Tuning - MTM Motoren-Technik-Mayer to znana niemiecka firma tuningująca, dają gwarancję na swoje mody, raczej gotowce przygotowane wgrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktos wybulił salaty za softa :wink:

Masz boxa czy program ?

Audi - A4 B8 ( od roku 2008 ) - 2,0 TDI 105 kW (143 PS) Przód - MTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwosci. Chodzi o gwarancje. Mozez miec gwarancje ale z firmy ktora to oferuje ale nie od producenta

seat oferuje bez utraty gwarancji czipa (z fvat.. zadna lewizna) ... np w exeo w sinikach CAGA 143ps (czyli tych z a4b8)... wiecej... mozna dokupic gwarancje chyba do 5 lat i 150tys km

To kwestia decyzji marketingowej/handlowej... tak jak usluga montazu lpg w aso z zachowaniem gwarancji w silnikach benzynowych

Przemek

P.S.

jezeli auto wyjechalo z fabryki z taka moca to jest to odnotowane w karcie pojazdu... jezeli byla to usluga zamowiona w ASO to jest adnotacja o tym w bazie vwgrupy, wpis w karcie gwarancyjnej albo faktura za usluge.... jezeli nie ma zadnego z tych sladow obstawiam, ze to sciema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu mowimy o audi a nie o seacie. W audi nie e ma czegos takiego

Hmmm... A pewny jestes czy Ci sie tak tylko wydaje? To ze seat w pl oferuje czipa jak usluge nie oznacza ze robi to seat de...i podobnie jest pewnie z kazda podmarka vw. Audi od dawna wspolpracuje z mtm.. Bym sie nie zdziwil jakby w salonie w de oferowqli wgranie jakiegos gotowca mtmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny bo pracowalem w serwisie audi w pl. Mtm nie wspolpracuje z audi tylko z poszczegulnymi partnerami (czytaj salonam) gdzie wgrywaja gotowce i to oni daja gwarancje a ne audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny bo pracowalem w serwisie audi w pl. Mtm nie wspolpracuje z audi tylko z poszczegulnymi partnerami (czytaj salonam) gdzie wgrywaja gotowce i to oni daja gwarancje a ne audi

I tak jest z każdą marką. MB z Brabusem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu że czipsa w ASO można ogarnąć, (jak się ma te 8 tysi, q5 2,0 tdi).

Z ASO audi nie korzystałem ale na vw, bmw, citroen się zraziłem bo nawet oleju nie umieją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...