Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie dwumasy wibracje auta nie ustały oco chodzi?


tuszek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje autko po zakupie miało objawy kończącego sie koła dwu masowego, tzn wibracje auta po zgaszeniu auta czy metaliczny dźwięk jak by tarcze sie ocierały przy starcie auta. Pojechałem do mechanika dałem nowe kolo dwu masowe, ale bez sprzęgła bo ktoś mi powiedział że nie zawsze trzeba wymieniać sprzęgło jak jest dobre. Mechanik wymienił koło i tylko tarczę sprzęgłową. Auto po odbiorze wydawało się jak by stabilniejsze ( choć przy starcie dalej był ten charakterystyczny dziwek ocierających sie tarcz przy starcie) przy gaszeniu auta bez większych drgań, ale juz po dojechaniu do domu po zgaszeniu, autem zatelepało, przy dalszym użytkowaniu na przemian przy gaszeniu raz cicho raz telepało, Teraz po 2miesiacąch użytkowania auto ma ciągłe wibracje, na 2 czy 3 biegu jak są za niskie obroty auto dziwnie się zachowuje ( coś jak by podskakiwało nie wiem jak to wyjaśnić ) ale to jest sporadyczne.

Moje pytanie czy to wina że nie wymienił mi kompletnego sprzęgła tzn docisku itp czy może mechanik coś spieprzył czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sens było wymienić dwumasa i tarczę ,a zostawić stary docisk:facepalm: ,bardzo możliwe że docisk niedomaga ,ty możesz się nie znać ale mechaniora bym zmienił ,oszczędność taka że jeszcze raz trzeba wywalać skrzynię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wymianie kompletu (sprzegło, docisk, dwumas) okazało się że zużyty miałem tylko docisk, ale objaw był taki, że przy ruszaniu na 1-nce samochód zachowywał się jak gdybym ruszał i chciał spalić gumę (tzn szarpało budą a w rzeczywistości koła stały w miejscu) kilka razy uślizgneło się sprzegło na 6-tce.

Szkoda wielka że nie wymieniłeś docisku bo to najtańsza z wszystkich części. Niech mnie ktoś poprawi ale wibracje na 2ce i 3ce to raczej nie jest wina docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem głupie to było, ale ktoś mi tak doradził, dałem mechanikowi dwumase i powiedziałem jak rozbierze to niech zdecyduje co z resztą, wymienił tylko tarcze sprzęgłowa, Niestety auto po kilku dniach zachowywało się nawet gorzej niż przed wymianą koła;/ docisk i łożysko kosztują grosze ale ponowna robocizna to już gorsza perspektywa,ale trzeba będzie to zrobić. A wibracje są tylko jak na wyższym biegu są za małe obroty i chcę przyspieszyć tak jak by "roluje" przez sekundę dwie a potem jak złapie obroty jest ok. A mechanik no miałem swojego ale dwa dni przed robotą auta zginą w wypadku i teraz jestem bez zaufanego mechanika;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...