Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapaliła się kontrolka silnika??


lukaszt1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zapaliła mi się kontrolka silnika i nie gaśnie, miałem taką sytuację wcześniej ale samo przeszło. Z kolegą podłączyliśmy auto pod kompa dokładnie pod KTS 520 BOSCH i wyświetlił mi błąd: 460C przekaźnik pompy paliwa przerwa/zwarcie do masy. Usterka sporadyczna. tak jak mówiłem miałem już takie sytuacje i to dawno teraz to wróciło. Dodam że zapala mi się ona podczas odpalania i już nie gaśnie, aż w końcu za którymś razem nie zapala się i jest ok. Z mocą nic się nie dzieje wydaje się że jest ok. Co może się dziać? Czy można z tym jeździć? Gdzie i jak szukać przyczyny:confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maiłem to samo tylko,że mi czasami jeszcze brakowało mocy trzeba było się zatrzymać zgasić i zapalić silnik i moc wracała oczywiście kontrolka dalej się świeciła, pomogła wymiana przekaźnika pompy na nowy on powodował zwarcie,(rozebranie czyszczenie na długo nie pomogło) kupiłem w serwisie coś około 100 i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z mocą nie ma problemu, a ta kontrolka zapala się na początku przy odpalaniu auta i już się pali, w trakcie jazdy nie miałem tej sytuacji. Kolego jacej70 gdzie się znajduje ten przekaźnik? Spróbuję go oczyścić. Fajnie by było jak by była jakaś fotka. Tak jak pisałem na wcześniej u mnie to jest sporadyczne pewnie w końcu to się zmieni i będzie częściej dlatego chcę temu zapobiec wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki są po lewej stronie w komorze silnika żeby się do nich dostać musisz odkręcić wycieraczkę kierowcy, plastikową osłonę,pod nią masz komputer odkręcasz go i odchylasz na bok,pod nim masz przekaźniki ten od pompy to chyba nr.206 jutro sprawdzę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak wyczaiłeś co to bo ja mam podobną sytuację z autek wszystko oki a kontrolka poprostu się zapaliłem, jeszcze na vag-u nie byłem ale w tym tygodniu sie wybieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie nie zaglądałem tam jeszcze z powodu braku czasu ale week tam zajrzę. Na razie kontrolka zgasła i nie zapala się po podłączeniu kompa i skasowaniu tego błędu, Tak jak wyżej napisałem na kompie pokazało mi że jest to usterka sporadyczna. Jak się Ty podłączysz to się odezwij co Ci pokazało jeżeli masz taki sam problem będziemy próbować to zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zapala się u mnie kontrolka silnika podobnie jak u Was. Czasem silnik wtedy traci moc (turbo przestaje działać), ale nie ma reguły. Po podpięciu wyskakuje błąd 17957 Zawór regulacji ciśnienia doładowania-przerwa/zwarcie do masy brak osprzętu/nie związany ze sprzętem. Błąd sporadyczny. Po zgaszeniu silnika wszystko wraca do normy-turbo działa, a kontrolka raz gaśnie raz nie. Częstotliwość usterki jest nieregularna i nie zauważyłem jakiś specjalnych objawów występowania, ani żadnej zasady występowania. Mechanicy, u których byłem do tej pory wymienili zawór sterowania turbiną i poza tym nic więcej nie widzą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam puki co błąd się nie pojawia sam znikł podłączałem kompa skasowałem go i puki co mam spokój teraz jak znowu by się pojawiła ta sytuacja to sprawdzę wszystkie wtyczki podciśnienia i czujników może po prosty któraś dostała wilgoci i świruje.Teraz nie mam żadnego błędu po wykasowaniu. A jak zapalała się kontrolka to pokazywało ( nieprawidłowa masa pompy paliwa ). U kolegi w A3 dla jaj odpiłem kostkę od czujnika podciśnienia i nie załączała mu się turbina miał dziwną minę przez chwilę dopóki nie zacząłem się śmiać:naughty: zatrzymaliśmy się i podpoiłem mu ją ale zadziwiło mnie że nie pokazało mu błędu czy to nie wyświetli przy takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...