Wymiana wybieraka.
27 27

243 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany wybieraka biegów ponieważ mój ma już spore luzy. Mam dwa pytania:

- czy można go wymienić bez rozbierania tunelu środkowego?

- czy można go wymienić bez wyciągania skrzyni biegów?

Jeśli ktoś to robił, to mile widziane jakieś wskazówki jakie problemy można podczas wymiany napotkać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, podlacze sie do tematu, w mojej b6 opadła dzwignia a co z tym sie wiaze niema blokady na wsteczny bieg, czy ktos regenerował taki temat?co kupic? ile rozbierania i czy da sie cokolwiek zrobic od gory?podlacze filmik

Biegi 2 - YouTube

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musisz wyjąć wyciszenie które widać na filmiku (pociągnij do góry i wyjdzie)następnie odkręcasz widoczne śrubki wyjmujesz osłonę i masz wybieraki na wierzchu co tam ci się urwało ciężko powiedzieć najwyżej wymień całą kasetę z lewarkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi właśnie chodzi w wymianę całej kasety wybieraka z lewarkiem i cięgnami. U mnie nie ma aż tak dużego luzu, ale jest spory, ponadto jest luz na przegubie kulowym cięgna który jest z przodu skrzyni. Czyli żeby to zrobić nie trzeba rozbierać tunelu środkowego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem tylko czy kaseta ci wyjdzie do góry ,napewno jeśli chcesz wymienić przegub kulowy przy skrzyni ,musisz ją opuścić ,czyli odkręcić podporę skrzyni i trochę osłon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sobotę akurat wymieniałem poduszkę pod skrzynią (masakra) i po zdjęciu osłony aluminiowej pod kasetą wybieraka nie widać żadnych śrub więc wygląda to tak, jakby trzeba było odkręcić cztery śruby od środka auta (w tunelu) i kasetę wyjąć dołem razem z cięgnami. Przegub kulowy cięgna smarowałem i dlatego wyczułem także tam spory luz. Pytałem o demontaż bo żeby odkręcić te dwa cięgna przy skrzyni to chyba trzeba to robić na czuja bo ciężko tam dojść. Jeśli chodzi o kasetę z drążkiem to obawiam się czy jest wystarczająco miejsca żeby to odkręcić bez rozbierania tunelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wybieraki od strony kasety odkręcisz bez wyjmowania tunelu(wyjmujesz popielniczkę klimatronik i radio jak 2din) ,ale wyjąć je trzeba od dołu,od strony skrzyni jak opuścisz ją dasz radę bez problemu wykręcić wybierak ,jedna śruba przy przegubie kulowym ,druga po przeciwnej stronie ,jest ciasno ale da radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, o to mi chodziło :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok zrobione, 3eba wymienic plastikowa tuleje w srodku wybieraka w ktorej jest osadzone plastikowe jablko,podam nr czesci jezeli ktos bedzie zainteresowany, a i po wymianie niezapominamy o zaladowaniu nowego smaru, po uwczesnym wyczyszczeniu wszystkiego, ja dalem grafit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki koszt lub podaj nr katalogowy części.

Sony Xperia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez proszę o info numeru części, u mnie 2 i 3 się lekko zakleszcza a jak pociągnę drążek trochę do góry to jak by miał trochę u

luzu góra dół

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    major

IMG_1480.jpg

IMG_1481.jpg

u mnie wadliwy byl ten element

Ma ktoś nr. katalogowy tego elementu? Oprócz tego elementu bardzo zużywa się jeszcze przegub kulowy na końcu drążka który wybiera biegi. Właśnie patrzyłem w etce i nr. katalogowy tego gniazda na końcu cięgna to: 8E0798151 a cena to ok. 60 zł za taki zestaw naprawczy bez kulki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skrzynia nie ma z tym nic wspólnego. Problem jest w kawałku plastiku a nie skrzyni.

Sony Xperia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Major- masz numer tej tulei?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta tulejka jest w zestawie naprawczym 8E0798151B

384105_x800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arturze to jest ten zestaw naprawczy cięgna który też podałem i też należy go kupić bo też się mocno wyrabia, ale jaki jest nr naprawczy tej tulei w której jest kulka drążka zmiany biegów? Można to dostać osobno w ASO?

Sony Xperia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arturze to jest ten zestaw naprawczy cięgna który też podałem i też należy go kupić bo też się mocno wyrabia, ale jaki jest nr naprawczy tej tulei w której jest kulka drążka zmiany jibiegów? Można to dostać osobno w ASO?

Sony Xperia

To chyba będzie to:

8D0 711 279

Wygląda, że to z a6 bo w a4 nie ma w ETCE rozpisanych poszczególnych elementów.

Dzisiaj zamówiłem , jutro ma być. Zobaczymy czy będzie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki :hi: . Sądząc po nazwie powinna to być właśnie ta tuleja w której jest kulka drążka zmiany biegów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

melman_zyrafa jak dostaniesz paczke to napisz czy to ta tuleja i jak dasz rade to zrób foty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melman_zyrafa jak dostaniesz paczke to napisz czy to ta tuleja i jak dasz rade to zrób foty.

Dotarło. Wygląda, że to ta tuleja właśnie. U siebie narazie nie wymieniałem tego elementu bo winna okazała się śruba na cięgnie. Po dokręceniu luz zniknął i wszystko jest ok. :)

Foto:

IMAG0526.jpg

IMAG0525.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Numer jest taki sam na tulei co u kolegi który pokazał ją po demontażu więc to jest to co się wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Numer jest taki sam na tulei co u kolegi który pokazał ją po demontażu więc to jest to co się wyrabia.

W takim wypadku jeśli ktoś jeszcze potrzebuje czegoś- niech szuka w ETCE dla Audi A6 C5- grupa 7, rys. 711-45.

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dotarło. Wygląda, że to ta tuleja właśnie. U siebie narazie nie wymieniałem tego elementu bo winna okazała się śruba na cięgnie. Po dokręceniu luz zniknął i wszystko jest ok. :)

Foto:

http://s22.postimg.org/vgxast9l9/IMAG0526.jpg

http://s22.postimg.org/wn5w5cn9p/IMAG0525.jpg

to jak Tobie luz znikł, i nie potrzebujesz tej tulei to mogę ją od Ciebie odkupić.

---------- Post dopisany 02-02-2014 at 12:58 ---------- Poprzedni post napisany 12-01-2014 at 20:07 ----------

ja też jestem po wymianie tulei. Koszt 6€ Wszystko ok. Polecam wymianę tulei tym co opadł lewarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    turzol

quote_icon.png
    Zamieszczone przez
    melman_zyrafa
    viewpost-right.png

Ta tulejka jest w zestawie naprawczym
    8E0798151B

384105_x800.jpg

W sobotę wymieniłem panewkę lewarka oraz zestaw naprawczy który jest powyżej na zdjęciu. Jednej rzeczy nie potrafię zrozumieć, po jakiego uja jest ta dziurka u góry w czarno białej części. Odpływ wody z grodzi jest w takim miejscu, że akurat leci woda na ten przegub na końcu cięgna zmiany biegów i przez tą dziurkę wlatuje woda która nie może się wydostać z przegubu bo od dołu jest szczelnie zamknięty osłoną gumową. Ja tą dziurkę zaślepiłem żeby uniknąć dostawania się wody do przegubu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To czyli wkoncu, zeby zalozyc ten zestaw naprawczy trzeba montowac sie do kanalu, czy mozna to zrobic od gory z kabiny? Jakie konkretnie zauwazyliscie poprawy i w czym po wymianie tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robił to ktos w AWX ze skrzynia 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robił to ktos w AWX ze skrzynia 5 ?

rafi w awx wymieniasz cały drążek ,tam nie ma takiego przegubu jak w skrzyni 6b

y4t2WeD.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wkoncu rzeczowa odpowiedz;) podobnie mi mówił gość z aso ale nie mając potwierdzenia nie uwierzyłem . Znasz może przybliżony koszt takiego zestawu?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi