Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kredyt hipoteczny


makiGS

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porad od starszych kolegów, a mianowicie szykuje się na zakup mieszkania np za cene 130 tyś, oprócz tego mam do zastawienia działkę 17ar. w dość korzystnym miejscu, na pewno niektórzy z was mają kredyty i mają już swoją opienie na temat banków i jakieś doświadczenie oficjalnie zastanawiałem się nad PKO BP, macie jakieś inne propozycje?

może znacie jakieś fora gdzie można poczytać o takich kredytach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w PKO. Wziety w zlotowkach. W ciągu roku rata spadla z 1100 na 900zl. Jesli chodzi o hipoteczne to warto sie udać tez do Alior banku. Nawet łatwiej dostepny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla doinformowania korzystam z wyszukiwarki.

Choc chetnie tez bym poczytal wypowiedzi osob z doswiadczeniem(posiadaja kredyt) poniewarz sam na czasie chce sie umowic z doradca finansowym na rozmowe w sprawie owego kredytu hipotecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradca nie zawsze dobrze doradzi. Najlepiej sam pobiegaj po bankach i w każdym zapytaj o to samo czyli np. 130 tys zł na 20 lat i pytaj o wykość raty ostecznej z ubezpieczeniem i innymi dodatkami, utrzymanie konta itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradca nie zawsze dobrze doradzi. Najlepiej sam pobiegaj po bankach i w każdym zapytaj o to samo czyli np. 130 tys zł na 20 lat i pytaj o wykość raty ostecznej z ubezpieczeniem i innymi dodatkami, utrzymanie konta itd itd.

Jak najbardziej lecz i tak musze z nim pogadac,potem jade do innego banku:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w PKO. Wziety w zlotowkach. W ciągu roku rata spadla z 1100 na 900zl. Jesli chodzi o hipoteczne to warto sie udać tez do Alior banku. Nawet łatwiej dostepny jest.

a można wiedzieć ile wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ING. bylem w kilku innych bankach, takze w pko gdzie mam juz kilka innych produktow, ale mimo to w ing bylo dla mnie najkorzystniej:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty zmieniają się co 2-3 tyg więc ciężko powiedzieć kto konkretnie ma dobrą ofertę

Oferty są różne w zależności od tego ile bierzesz, jaki masz dochód, gdzie i jaki wkład własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty zmieniają się co 2-3 tyg więc ciężko powiedzieć kto konkretnie ma dobrą ofertę

Oferty są różne w zależności od tego ile bierzesz, jaki masz dochód, gdzie i jaki wkład własny.

Tak, dlatego w każdym trzeba pytać o to samo żeby było dobre porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty zmieniają się co 2-3 tyg więc ciężko powiedzieć kto konkretnie ma dobrą ofertę

Oferty są różne w zależności od tego ile bierzesz, jaki masz dochód, gdzie i jaki wkład własny.

Tak, dlatego w każdym trzeba pytać o to samo żeby było dobre porównanie.

Jasne - już widzę jak w każdym banku uczciwie przedstawią Ci ofertę i na pierwszym spotkaniu o wszystkim Ci powiedzą

Nie sugeruj się tym kto ma jakie warunki w jakim banku bo każdy z nich był w innej sytuacji i w innym czasie brał kredyt.

Nie ma najlepszego i najgorszego banku - wszystko zależne od kilku sytuacji

Ktoś pisze o PKO BP - mają bardzo dobrą ofertę ale tylko w bardzo specyficznych warunkach (np. przy nieruchomości ze służebnością osobistą - jako jedyny bank to zrobią)

Alior - kolejny drogi bank - ale znowu są sytuacji w których są najlepsi - np. jeżeli kredytobiorca prowadzi działalność i jest na ryczałcie

Jeżeli chodzi o kredyty to można by tu cały referat napisać - od kilku lat współpracuję z bankami (w sumie z 24 bankami) niejednej osobie na forum już pomogłem w kwestii kredytu

Jak potrzebujesz obiektywnej informacji to śmiało możesz dzwonić 608039891 - na ile będę umiał pomogę przez tel. a jak będziesz potrzebował spotkania to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w PKO. Wziety w zlotowkach. W ciągu roku rata spadla z 1100 na 900zl. Jesli chodzi o hipoteczne to warto sie udać tez do Alior banku. Nawet łatwiej dostepny jest.

a można wiedzieć ile wziąłeś?

177tys bo 7tys doliczyli sobie jakieś tam ubezpieczenia. Mieszkanie za 200tys. 30tys wkład własny. Odradzam Open Finance. Oni dadzą Ci bank od którego mają najwyższe prowizje a nie najlepszy dla Ciebie. Najlepiej złożyć wnioski do kilku banków na raz. Nie tracisz czasu jak któryś odmówi. Jeśli dostaniesz pozytywne decyzje w kilku bankach to możesz negocjować warunki na korzystniejsze.

a ktos z was posiada wlasna dzialalnosc ?

Ja na własnym jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo?

Bo wiem ze minimum 3lata by zaczac dyskusje.

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo?

Bo wiem ze minimum 3lata by zaczac dyskusje.

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Wystarczy 12 miesięcy prowadzić działalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu sie nie zgodze poniewarz ostatnio sie dowiedzialem ze dla banku najlepszym okresem jest minimum 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu sie nie zgodze poniewarz ostatnio sie dowiedzialem ze dla banku najlepszym okresem jest minimum 3 lata

Równo jak mineło mi 12 miesięcy zacząłem składać wnioski. Kredyt otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc 200tyś z wkładem własnym 30tyś przy racie 1000zł miesiąc do spłaty mniej więcej jest ile więcej ? 100tyś? więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc 200tyś z wkładem własnym 30tyś przy racie 1000zł miesiąc do spłaty mniej więcej jest ile więcej ? 100tyś? więcej ?

Jak będziesz spłacał przez 30lat to spłacisz około 450tys. Jak się pośpieszysz i wyrobisz w około 17lat to około 360tys. Tak wyliczali mi w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...