Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor


ganjaq

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego tak nazwałem temat, bo niby uszczelka a ja musiałem przez suczke wywalić turbo i kolektor bo ukręciłem tak niefartownie śrubę że nie mogłem turba wytaśtać. Okazało się że gruszka i cięgno nie były w jednej lini, szło to wszystko po skosie i cięgno ciężko chodziło a żeby wyprostować musiałem z jednej i drugiej strony turba odkręcić śrubki szustki i przekręcić całą turbinę o kilka stopni. Nie wiem co w gruncie rzeczy zrobiłem bo może roz... turbo, wszak po zalaniu oleju który musiałem spuścić i płynu który w sumie też, daje logi do sprawdzenia, narazie takie, od 1 biegu do 4 (nie wyzywajcie)

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Dodam że przed chwilą skończyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ludzkie z tym że pierwszy log robiony z opcją "resume" bo się kapłem że jade na gazie, druga część pierwszego logu na PB, drugi log normalnie

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi nie są do końca dobre, bo drugim logu masz korekte w 032 na +18% a nie wiadomo od czego czy coś z autem czy instalacja lpg nie wystrojona. JAk robisz loga to najpierw skasuj błedy żeby adaptacje sie skasowały w 032 i wtedy log na pb. Doładowanie jest ok, przepływka raczej też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dostało inną dv, dolot i n75 od b6 spróbuję wrzucić stare graty i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie wrzuciłem gratów ale za to sprawdziłem jak korekta na 032 wygląda na gazie a jak na benzynie, na gazie mam + 14% na benzynie + 4,5 na tej samej trasie z tą samą prędkością. Co to może oznaczać i dlaczego zbiegło się to w czasie z rozbiórką auta, prędzej wszystko w normie i lepiej troche auto jechało. Wywaliło błąd ubogiej mieszanki, czyli co, za mało gazu czy za dużo lewego powietrza. Uboga mieszanka w paliwo czy w powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor10 było to możliwe że mieszanka była uboga w paliwo z braku paliwa ale też że była uboga przez nadmiar powietrza? Wrzuciłem stary dolot, ogólnie jeszcze raz wszystko skręciłem i długoterminowa w mieszanym lpg/pb wynosi + 1,4%, coś mi tylko brakuje doładowania, logi VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A auto nie idzie, jest to możliwe że ciśnienie gdzieś ucieka? Gdzie znajduje się czujnik doładowania? Założyłem bov II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w logach jest wszystko ok, nie wiem czemu nie idzie, jaki czas wykreca mniej wiecej do setki?, czujnik jest u gory w intercolerze ale raczej nic mu nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie gra, turbo na logach pompuje ale nie czuć doładowania, na drugim biegu wkręca się na obroty godzinę, może winny jest bov, może on przepuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jest lekkie niedoładowanie

w którym miejscu ?

szukaj, szukaj, az znajdziesz :grin:

skoro gośc twierdzi że auto nie jedzie to ja mu wierzę widząc logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie jest lekkie niedoładowanie

w którym miejscu ?

szukaj, szukaj, az znajdziesz :grin:

skoro gośc twierdzi że auto nie jedzie to ja mu wierzę widząc logi

zorganizować Ci zrzute na jakieś fajne google ? :decayed:

dla odmiany nie widzę niedoładowania :) i nie wierze gościowi że ma za małe doładowanie bo trzyma zadane , jak chce wieksze to trzeba tjunigowac fure,

to nie magia-albo jest boost i czujnik go widzi albo go nie ma , proste ? :decayed:

BTW - Ile ludziom trzeba tłuć że blow offa to sobie mogą odrazu wyrzucić do śmieci ? Wolą pisać 20stron dlaczego nie działa , nie jedzie... :kox: Jakby 1.8t mial pracowac z bovem to by mial go przy wyjsciu z fabryki. Inaczej nie bardzo to będzie smigać :whistling:

Jeszcze raz od nowa.

wstaw dv ,swoją drogą nie wiem po co Ci ten wiejski blow off ? przy doładowaniu 0.4bara to chyba troche trąci wioską, right ?

dwa zrob logi 033+002. i 115+118 ,003+020. to wszystko

z takich logow mozna precyzyjnie okreslic czy auto jedzie czy nie :). Jak nie to dyno i się przekonamy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miare zdrowa seria jak dla mnie. Nic za bardzo nie kombinuj bon jest ok.

Wysłano z U20i z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę. .. to odpowiednie określenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...