Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FIS nie syganlizuje spadku poziomu oleju oraz płynu


fuszet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ja mam podobny problem,

Ostatnio w trasie zapalila mi się kontrolka niskiego poziomu oleju -dolalem bo byl faktycznie niski poziom po kilku dniach zapalila mi sie kontrolka pomaranczowa oliwiarka sensor, wyskoczyl tez blad 00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent, ktory kasowalem i powracal od razu. Sprawdzilem wiązke i wtyczke kolo sensora wygladala ok, vag temperature oleju pokazywal -100 wiec zdecydowalem na wymiane sensora poziomu oleju i temperatury. Po podlaczeniu nowego sensora błąd sensora zniknął od razu, a temperature otoczenia pokazal kilkanascie stopni. Po zalaniu oleju tyle zeby pokazal sie na bagnecie chcialem sprawdzic dzialanie sensora niskiego poziomu oleju, ktory nic nie zasygnalizowal nawet przejechalem kilka kilometrow na tym niskim stanie oleju i tez komputer nie zglasza niskiego poziomu. W vagu znalazlem w blokach pomiarowych (17instruments--blok 007)wartosci 52mm i 36mm na zgaszonym silniku, po zapaleniu pierwsza wartosc spada do 30 mm, spada poziom w misce ponizej tych ustalonych 36 i mam brak komunikatu o niskim stanie oleju ;/

Czy jest mozliwosc dezaktywowania i aktywowania tej funkcji w komputerze auta? Czy moglo sie cos przestawic podczac odlaczania/ zamieniania tego sensora, ze teraz komputer nie pokazuje tego ostrzerzenia o niskim stanie oleju?

czujnik temperatury jest razem z czujnikiem poziomu oleju w misce olejowej temperature oleju mozna sprawdzic w 17instruments blok pomiarowy 50 tam jest temp. olej i ciecz chlodzaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś otwarta maskę i zalales mało oleju, trzeba przejchac teraz 100 km bez otwierania maski żeby zasygnalizował niski poziom tak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozumiec ze tak zawansowany czujnik za 400zl :) z ukladami scalonymi w srodku aktywuje sie raz na 100km i sprawdza poziom oleju ?

Czy wiesz moze co pokazuje vag w 17instruments blok pomiarowy 007 tam sa te dwie wartosci w milimetrach to sa informacje o poziomie oleju czy sie myle? bo sa aktualizowane co sek i wtedy powinien allarm wyskoczyc od razu gdy wartosc bieżąca jest nizsza od minimalnej progowej ustalonej wczesniej bo przejechanie 100km bez oleju to raczej nie wykonalne gdy mechanik zapomni wlac olej po wymianie lub zapomni dokrecic korka spustowego przy zalozeniu ze czujnik cisnienia tez swiruje i pokazuje calyczas ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 zestaw wskaznikow, 08 bloki pomiarowe, grupa 003: okno 1 Coolant Temperature, okno 2 Oil Level, okno 3 Oil Temperature.

Grupa 07 daje odczyt 2 ( w mm):

- Obecny poziom oleju

- Próg poziomu oleju

Grupa 06 ma 3 odczytów (w mm ) :

- Poziom oleju Min w przedziale serwisowym

- Maksymalny poziom oleju w przedziale serwisowym

- 100 km olej średnia różnica poziomów

---------- Post dopisany at 09:51 ---------- Poprzedni post napisany at 09:50 ----------

wszysto na temat czujnika http://a4-klub.pl/2-0-219/kontrolka-oleju-268468/index4.html

---------- Post dopisany at 09:58 ---------- Poprzedni post napisany at 09:51 ----------

Co do czujnika poziomu plynu chlodzacego to wydaje mi sie ze dziala on podobnie do czujnika poziomu spryskiwaczy. Brak plynu przerywa obwod i pojawia sie komunikat. Najlepiej wypiac wtyczke spod zbiorniczka plynu i przekrecic kluczyk. Tu masz opis pinow w liczniku http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/wymiana-diody-check-engine-piny-zlaczach-licznika-262181/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...