Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz na tylnym kole?


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś zauważyłem że na jednym tylnym kole mam luz, myślałem że to łożysko trzeba dociągnąć i faktycznie troszke dociągnąłem jednak luz pozostał i jest jakby tam gdzieś z tyłu tarczy.

Co to możę być?

aha

Jeszcze takie pytanko odnośnie dokrcania łozyska.

czy na tlnyc łoyskach nie ma czegoś takiego że jak bardzo dokręce to koło powinno sie obraca z oporem??

jak próbowałem i dokręciłem z taką wiekszą siłą to koło i tak normalnie sie kręciło.

Normalne to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w takim przypadku będą się kwalifikowały łożyska do wymiany.....pewnie bieżnie są już wyżłobione ..odkręć nakrętkę zdejmij i po oglądaj w jakim są stanie .... Jesli łozyska są w porządku to nie ma problemu z likwidacją luzu na nich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak jak pisze nie czuć luzu tak jakby tutaj na łozyskac tylko jakby całe latało i luz był tam gdzieś z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak jak pisze nie czuć luzu tak jakby tutaj na łozyskac tylko jakby całe latało i luz był tam gdzieś z tyłu

No to weź kogoś do pomocy i lokalizuj ten luz ...czyżby czop był popuszczony na śrubach?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak obrazowo kóry to ten czop?

Tu masz obrazowo:wink:

Chociaż to mało prawdopodobne ....ale kto wie??

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej jak czop byłbu lużny to by odleciał :kwasny: tylko luz na łożysku z tyłu jest możliwy a wydaje sie ze to z tyłu tarczy przez to ze w tarczy są łozyska. rozbierz to i zakładaj nowe tanie są wiec nie narazisz sie na koszta

---------- Post dopisany at 15:31 ---------- Poprzedni post napisany at 15:29 ----------

jeśli łozysko raz było dociagniete to juz sie 2 raz go nie dociaga to nic nie da moze tylko szybciej je zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, musze poszukać manuala jak to sie robi w audi, bo w passcie b4 robiłem ale tam bębny były

aha, dodam ze jak wyjałem tą zawleczke to nakrętka palcami sie kręciła tak lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy łozyskiem a nakretka powinna byc jeszcze gruba podkładka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej jest bo nie widziałem kulek/wałków w łożysku hehe

---------- Post dopisany at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany at 13:57 ----------

Jeszcze mam takie pytanko,

Mam taki objaw że jak jade czasem mi taie szuranie/obcieranie postukiwanie rytmiczne występuje, czaasem przy 30 czasem przy 90km/h czasem nazakręcie czasem na prostym, nie jest t z niczym związane ani po niczym szczegółnym nie ustaje

ot tak zaczna i przestaje kiedy chce

czasem jak hamuje to też o słychać tylko tak jakbby stumione

Czy to mogą być krzywe tarcze hamulcowe?? czy jakby bły to tarcze to już cały czas bym to słyszał i czuł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzęsło by kierownicą jakbyś miał krzywe tarcze .Zobacz klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kierownicą nie trzęsie, moze jak hamuje ale o strasznie delikatnie czuć

chodzi mi o to tarcie/stukanie tak jakby klocek o tarcze no al jakby to było to to powinno cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wiedziłbym że to łożyka to tak bym zrbił, ale mam te stuki/obcierania już 1,5roku, a jkby to łożyska to nie wykończyłyby sie już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylnym mam luz który dopiero zobaczyłem, a to obcieranie to z przodu słysze jakby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że nie i nawet ranty też jakoś szlifowałem, a wasnie tak sie zastanawiam czy o nie krzywe tarcze, no al jakby były krzywe to cały czas powinno trzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wiedziłbym że to łożyka to tak bym zrbił,

Wszystko wskazuje ze ten luz to wina łożysk....

musze poszukać manuala jak to sie robi w audi, bo w passcie b4 robiłem ale tam bębny były

Nic nie musisz szukać jesli robiłeś w pasku to robota jest prawie taka sama z łozyskami tylko w Twoim Audi są tarcze z piastą a w Pasku bęben z piastą ... robota taka sama

mam te stuki/obcierania już 1,5roku

I tak z tym jeździsz??:facepalm:

Chłopie ...Rób coś z tym bo pisaniem tu nic nie poprawisz sobie ....

Jeśli nie czujesz sie na siłach to poproś kogoś o pomoc albo zleć tą robotę dobremu mechanikowi ....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...