Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężka opona zimowa??


GILI

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie zastosowanie ma ciężka opona zimowa?

Zastanawia mnie czy przeznaczone są tylko na trudne warunki zimowe czy można je normalnie używać gdy nie bedzie śniegu..

przykładowa opona MICHELIN X-ICE 205/55 R16 91 T X-ICE XI2 DOT 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie nic nie widzę by gdzieś było napisane że "ciężka".

Praktycznie pierwszy raz się spotykam z takim nazewnictwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to wogóle znaczy "cięzka" opona zimowa?

ten przykład który dałeś to poprostu opona zimowa Michelin'a stworzona z myślą o trudnych, zimowych warunkach drogowych. ma bardzo dobre właściwości jezdne w śniegu czy na lodzie więc jak najbardziej polecana dla osób mieszkających w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem X-ice'y w coupecie swojego czasu, nawet w trudnych norwesko-gorskich warunkach nigdy sie nie zakopalem, trzymal sie podloza jak przylepiony. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos tu zle uzyl google translatra?

Jak pisal jeden z przedmowcow, chodzi raczej o opone do "ciezkich" warunkow atmosferycznych... mowiac prosciej opona na zime stulecia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam protektorów :cwaniak:

imag0662a.jpg

Wychodząc na przeciw wszystkim potencjalnym, głupim komentarzom: używam ich właśnie dlatego że cenię sobie swoje bezpieczeństwo, nauczony własnym doświadczeniem z używania opon zimowych wielu firm :wink:

Jeździ się na nich świetnie zarówno w deszczu jak i śniegu, na zadupiach jak i w mieście.

Z tą różnicą że jak są śniegi na zadupiach to one są w swoim żywiole a na odśnieżonym asfalcie (co u mnie się nie zdarza bo jak spadnie śnieg to leży na drogach do wiosny :grin:) są głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to opona z kolcami. Z wydułbanymi. Nie za szybko ci sie zuzywaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie same opony jak kolega sokal.Bardzo dobre opony jak za 120zł za sztuke.U mnie praktycznie nie słychać by huczały a w zimie(pochodze z bieszczad)naprawde robią robote.2 lata temu miałem nówki 1100zł 4 sztuki i nie byłem zadowolony.Polecam Markgum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie mają wydłubanych kolców :grin:

Po prostu są przystosowane do ich montażu :grin:

Nie zużywają się szybciej niż tzw. "firmowe", jeden komplet mam już chyba 4 albo 5 sezon i wyglądają jak nowe a guma dalej miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Wiem że jest trend wykupywania zalegających opon z kolcami z skandynawii i sprzedawania w polsce po uprzednim "zalegalizowaniu" na polskie warunki.

Także jestem uprzedzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bieznik tego protektora głupio nie wygląda. Też bym chętnie przetestował.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...