Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klockami hamulcowymi


radio22

Rekomendowane odpowiedzi

problem w ty może nie mam garażu i używam auta na co dzień ;/ chyba ze kupie jakieś na allegro i wyśle i później przełożę

a malowanie ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regehneracja zaciskow z jarzmami 200zl/kpl wsio

Ale mam gdzies zestaw do b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę ci wysłać p wiadomości ;/ , regeneracja rozumiem wsio z sprężynkami gumkami itd? ile by kształtować oddanie moich i wzięcie twoich z malowaniem regeneracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie wróciłem od mechanika okazało się że zablokował się zacisk na tarczy jak podnieśliśmy auto na podnośniku to nawet nie dało rady kołem obrócić :facepalm: tłoczek został nasmarowany i trzeba było użyć praski by ruszyć tłoczek ale jakoś się udało została też nasmarowana prowadniczka i założone nowe klocki bo stare już były zjechane do samej okładziny :kwasny: jeśli chodzi o tarczę to jest w dobrym stanie ma równą powierzchnię. A ja się dziwiłem czemu mi auto więcej pali :grin: za tydzień jadę na czyszczenie całego kompletu zacisków żeby już nie mieć takich niespodzianek:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, masz do wymiany gumowe prowadnice i sprężyny na zaciskach

Czy to dotyczy też tylnych kół? U mnie z tyłu zostaje na tarczy (nowaj) milimetrowy może 1,5 m pasek od zewnętrznej strony tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym może być spowodowane to że zostaje rant na tarczy? logika podpowiada że zamałe klocki, może jakieś tańsze podróby są deko mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu ściągać koła a przez blaszaka nie widać by zrobić zdjęcie, ale temat jest prosty na nowej tarczy (i klockach) zostaje ślad na tarczy gdzie nie pracuje nie dociska klocek jakieś około 2mm po zewnątrznej części tarczy tak jak by okładzina klocka była o te 2mm za wąsk w stosunku do tarczy. Dodam że moje auto to jak w opisie a tarcze to te mniejsze czyli klocków nie mogli mi założyć mniejszych bo tarcze są najmniejsze występujące w tym modelu. A może tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Dajmy na to odwrotna sytuacja czyli za duży klocek i robi się na nim rant bo wystaje. Po puszczanie hebli by mogło łapać za tarcze i przekos lub blokowanie koła gotowe.

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem z hamulcami zostaje na obrzeżach tarcz rant jakieś 2-4 mm przód i tył i nie wiem czy mam za małe klocki czy tak ma być dodam że mam wszystkie klocki ATE zaciski przód ATE tył LUCAS.

Spróbuje w najbliższym czasie dodać foto tarcz do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "tak ma być" to do końca nie jestem przekonany (mogę się mylic) ale dlaczego w niektórych autach tak nie ma, zaobserwujcie w nowych nawet dużo tańszych markach tarcza świeci się na całej szerokości, po wymianie klocków zostaje rant. Dlatego poruszyłem ten temat bo w nowym audi widziałem że rantu nie ma. Audi nie jest tanią marką co za tym idzie? jakość materiałów oraz dokładność wykonania i spasowania elemętów, tu każdy chyba ze mną się zgodzi.. Więc dlaczego ten problem występuje dopiero po wymianie orginalnych elemętów w tym przypadku klocków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w nowym ma być rant? Zapisz sobie blachy i poszukaj go za rok i zobaczysz czy jest czy nie. U mnie na ori był z 1mm i na nowych ATE tez powoli się tworzy. ;-)

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ori czyli w nowej furze z salonu? bo to różnica. Nie trzeba czekać rok lub dwa by widzieć czy klocek szoruje po całosci tarczy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "tak ma być" to do końca nie jestem przekonany (mogę się mylic) ale dlaczego w niektórych autach tak nie ma,

Różne auta mają różnie.

W B6 tak ma być.

A i to niekoniecznie,zależy od wielkości tarcz.

Ale tu już użytkownicy musieli by się wypowiedzieć.

Ja mam AWX na ori heblach i ranty są na przednich jak i tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rant zawsze będzie powstawał czy to nowe auto czy stare z nowymi cześciami

tak już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...