Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klockami hamulcowymi


radio22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pewien problem z hamulcami auto ogólnie słabo hamuje ale nie dawno zauważyłem że wszystkie klocki są w dobrej kondycji oprócz lewego tyłu tam już nawet nie widać klocków i zobaczyłem że wszystkie felgi są czyste od pyłu hamulcowego oprócz lewego tyłu tam felga jest po prostu grafitowa od pyłu nadmiernie się zużywają klocki.

Proszę was o pomoc i wskazówki co może być przyczyną szybkiego zjadania klocków tylko w jednym miejscu lewy tył i dodam że jak jadę autem to trochę buczy w tym kole może być to związane z klockami (buczenie) ?

Proszę o pilną pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzyć układ (ew.czyszczenie cylinderka), czyszczenie i smarowanie prowadnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycianij zacisk regeneracja czyli czyszczenie całego zacisku wraz z tłoczkiem nowe gumki i dobrze wyczyść jarzmo z rdzy tak żeby klocek delikatnie wchodził na swoje miejśce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ był niedawno odpowietrzany został zalany nowy płyn hamulcowy.

Będę musiał się udać do mechanika niech spojrzy co jest nie tak bo strach jeździć autem:kwasny:

Jeszcze jedno jakie klocki hamulcowe byście polecali w dobrej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza też jest trochę wcięta widać że ją klocek trochę przetarł ale tragedii nie ma.

Mam pytanie mam zamontowane tarcze hamulcowe w aucie ale klocki nie biorą po całości tylko zostawiają ranty na brzegach czy tak musi być? Czy ma brać po całości i nie zostawiać rantu na obrzeżach tarczy?

Tarcze mam już trochę zużyte od środka tam gdzie wentylacja pełno rdzy i różnego nalotu będę musiał zrobić porządek z układem hamulcowym co powiecie na taki zestaw czy warto:ATE TARCZE+KLOCKI P+T AUDI A4 B6 B7 SEAT EXEO (3630502316) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki do Twojego auta musza byc FDB1717 zamiast FDB1323

Napisz precyzyjniej co te numery oznaczają bo nie kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz precyzyjniej co te numery oznaczają bo nie kumam?

precyzyjniej sie nie da, ma byc FDB1717, Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko rozumiem napiszcie czy warto zakupić ten zestaw co powyżej w linku ATE za tą kwotę:eusathink:

Muszę wymienić cały zestaw klocki przód+tył + tarczę przód+tył już mało ich zostało :grin:

Może wy macie jakieś propozycję co do zestawu hamulcowego przód+tył w dobrej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wy macie jakieś propozycję co do zestawu hamulcowego przód+tył w dobrej cenie ?

juz Ci podałem, tył kupisz u tego samego goscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation napisz mi jeszcze dlaczego u mnie na tarczach zostaje rant na obrzeżach tarczy czy to może być powód źle dobranych klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, masz do wymiany gumowe prowadnice i sprężyny na zaciskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadnice: 11.0101-5409.2

spręzyny: 11.8116-0143.1

kupisz w Icarsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje czyszczenie zacisków z rdzy syfu bo patrze ceny w warszawie to za zacisk liczą 150-200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiaskuje Cijarzma z zaciskami za 50zl/ kpl 4szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...