Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemik z a4 1.9 tdi 90 km. drganie szarpanie


Ronaldinho899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, i już potrzebuje porady. Kupiłem a4 b5 z 1997 r kombi, silniczek to 1.9 tdi AHU. Wcześniej też jeździłem TDI 2 x AFN. Jak kupiłem to były drgania w okolicy 70-80 kmh nie zależnie od biegu drga cała buda a lewarek zmiany biegów to chciało urwać. Kupiłem dwie poduszki pod skrzynie biegów FEBI i je wymieniłem. Jest dużo lepiej bo nie ma drgań na wolnych obrotach i lewarek biegów też się uspokoił. Ale czuć drgania i przenoszenia na budzie w granicy 70 80 kmh od tej prędkości słychać delikatne huczenie w prawym kole, mogą być to drgania od łożyska z koła?? bo na forach wyczytałem że to również może być wina wtrysków, jest to realne? dodam ze sprzęgło + dwumas jest nowy, zawieszenie tez nowe. Nie mam pojęcia po poduszkach silnika też nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- co to być może nastawnik pompy do regeneracji .lub wtryski padają lub juz padły ( cisnienia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co 70 80 kmh wtryski nie wydalaja iii silnik wpada w drgania? a łożyska w kołach mają coś do tego ? Ale z drugiej strony jak by coś było z pompą i wtryskami to by miał problem z odpaleniem a jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Dąbrowy to daleko do mnie nie masz :wink:

Jeśli to wina nastawnika to zaraz to wyjdzie. Jak wtryski to też. Ale jak drgania są niezależnie od biegu przy stałej prędkości to przyczyna może leżeć gdzieś indziej. Zanim weźmiesz się za hurra optymistyczne wymienianie wszystkiego po kolei to podjedź do mnie, zęby zjadłem na tych samochodach i silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...