Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima - pytanie


Marko42

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie takie coś. Wiadomo klima nie załącza się gdy temperatura spada poniżej 5 stopni.

I tu właśnie moje pytanko - czy jest możliwe jakoś ominięcie tego tak żeby się załączała cały czas ?

Chyba że ktoś już przerabiał ten temat i ma na to patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj szyby, wymień filtr kabinowy, najlepiej na taki z węglem (mniej się będą tłuścić a przez to parować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimę powinno się włączać w zimę co jakiś czas ponieważ gdy jest nie używana przez te parę miesięcy w okresie zimowym to freon ucieka przez uszczelniacze przy sprężarce z powodu temperatury. A na wiosnę gdy robi się ciepło okazuję się że klima nie działa bo nie ma wydajności z powodu braku gazu:/ Ubytek może dojść nawet do 20%. W b5 chyba poniżej 5C się nie włącza:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 klima poniżej 5 stopni nie załącza się nie wiem czemu ci szyby parują ale ja też mam filtr z węglem i jeżdżę krutkie odcinki bo po 6 km i mi nie parują dywaniki mam welurowe to nawet jak są troszkę mokre to też nie zauważyłem parowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można załączyć sprężarke na chwile poprzez test wyjść na wagu, a co do rozwiązania na stałe, też sie da... robisz poprostu osobny włącznik sprzęgła sprężarki. Przy minusach jest bardziej niż pewne że po takim użytkowaniu będziesz wertował alledrogo w poszukiwaniu nowych części. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę chcesz żeby się włączała życzę powodzenia :facepalm:

a co w tym dziwnego? wiadomo ze z klima szyby szybciej odparowywuja itp.... wiele aut ma mozliwosc zalaczania klimy przez caly rok... mam tak np w nissanie jest tak u kolegi w lagunie..... problem jest taki ze jak robi sie zimno olej robi sie bardzo gesty przez co sprezarka ma ciezko i moze to prowadzic do uszkodzenia, i np dlatego w sprezarkach urzadzen chlodniczych ktore zamontowane sa na zewnatrz ktore dzialaja przez caly rok montowane sa grzalki, ogrzewajace olej co zapobiega gestnieniu oleju..... w b5 zapewne nic takiego nie ma dlatego jako zabezpieczenie zrobiono ze poprostu ponizej 5 czy tan 3 stopni sie nie zalaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę chcesz żeby się włączała życzę powodzenia :facepalm:

a co w tym dziwnego? wiadomo ze z klima szyby szybciej odparowywuja itp.... wiele aut ma mozliwosc zalaczania klimy przez caly rok... mam tak np w nissanie jest tak u kolegi w lagunie..... problem jest taki ze jak robi sie zimno olej robi sie bardzo gesty przez co sprezarka ma ciezko i moze to prowadzic do uszkodzenia, i np dlatego w sprezarkach urzadzen chlodniczych ktore zamontowane sa na zewnatrz ktore dzialaja przez caly rok montowane sa grzalki, ogrzewajace olej co zapobiega gestnieniu oleju..... w b5 zapewne nic takiego nie ma dlatego jako zabezpieczenie zrobiono ze poprostu ponizej 5 czy tan 3 stopni sie nie zalaczy...

wszystko w temacie :gicior:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...