Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera cofania + MA-BOX + RNS-E


bystry_p

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj symbol tego elementu co się grzeje na plytce

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Dokładnie widać na fotce że to UTC P3596L Regulator napięcia

I ma prawo trochę się grzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element grzeje sie w taki sposob ze po minucie pracy oparzenie gwarantowane przy dotknieciu go na 1s.Naprawde tragedia. Element ten spalony wyglada jak te zaznaczone jako 3 na foto.

P1000828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzielm miernikiem gniazdo wejscia video to zolte i audio czyli czerwone i czarne. W audio pomiedzy srodkowym bolcem a tzw ekranem nie ma przejscia a w video pomiedzy srodkiem a zewnetrznym jest 75 ohm tak wiec jakies zwarcie i pewnie przez to tak grzeje sie regulator napiecia. Jutro wylutuje gniazdo i zobacze czy dalej jest zwarcie, jak tak to podejrzewam jeszcze tranzystor obok tego elementu co sie spalil. Sluszalem ze taki elementco sie spalil w kolorze szarym czy tez brazowym to kondensatory, to prawda?? podobno na rezystorach sa podane wartosci i sa w kolorze zcarnym. Tranzystor ten ma jakies oznaczenie amt 50 czy fmt 50, ciezko przeczytac.

Dodaje fotki plytki:

IMG_0177.jpg

IMG_0178.jpg

IMG_0179.jpg

IMG_0180.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy opisane jako 3 to albo kondensatory albo dławiki ferrytowe (kondensator mierzony miernikiem ustawionym na test diody pokaże przerwę, dławik ferrytowy pokaże zwarcie). Rezystory chyba zawsze są opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje jeszcze bliskie foto tego tranzystora

DSC_0135.jpg

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ----------

A czy ktorys z forumowiczow podjal by sie ewentualnej diagnozy i naprawy tego adaptera?? Nie widzi mi sie zakup nowego urzadzenia, moze akurat naprawa by nie byla az tak kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia, gdy podłączałeś tą kostkę 4 pinową, kamera była wpięta w żółte gniazdo w module? Czy coś było podłączone do żółtego gniazda od tej kostki 4 pinowej? Czy możliwe jest to, że w momencie podłączania zwarte były te 2 wolne przewody z kostki 4 pinowej?

Podłączyłeś kostkę 4 pinową, i w tym samym momencie spalił się element po drugiej stronie modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie wpiecia 4 pinowej kostki kamera byla podlaczona w gniazdo to 4 pinowe. Filetowy kabel z 4 pinowej kostki byl podlaczony do +12V z wstecznego a drugi nigdzie nie byl podlaczony. Na navi nie zadzialalo wiec zaczalem przepinac. kostka 4 pinowa byla wlaczona do adaptera , kabel czincz byl wolny, fioletowy do wstecznego byl podlaczony a kamera wpieta w zolte zlacze w module. i Prawdopodobnie w tym momencie cos sie stalo choc nie gwarantuje bo zauwazylem ze kabel +12V od wstecznego ktory idzie do navi byl w kilku miejscach naciety i teoretycznie mogl gdzies zrobic zwarcie do masy ale w to watpie bo prawdopodobnie by spalil sie bezpiecznik od wstecznego itd a ten kabel nie jest podlaczony bezposrednio do adaptera. Naprawde ciezko mi w tej chwili przypomniec sobie kiedy to na 100% sie stalo bo mierzylem jeszcze napiecia, gdzie pojawia sie +12V, masa i inne sygnaly na module.

Co do tego ze kamera dzialal na wlaczonych swiatlach a jak byly wylaczone to no signal to podejrzewam ze zasilanie samej kamery jest podlaczone pod oswietlenie tablisy rejestracyjnej bo w tym miejscu jest usytuowana kamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji coś piszą o VIDEO2 i fioletowym kablu, które to VIDEO2, to na kablu?

Jak miałeś kamerę podłączoną pod żółte gniazdo w module, to który kabel miałeś podłączony do wstecznego? Ten sam fioletowy z kostki 4 pinowej? Instrukcja w necie jest średnia i ciężko cokolwiek zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak fioletowy ten z kostki 4 pinowej byl podpiety pod wsteczny. instrukcja jest naprawde tak kiepska ze malo co da sie z niej wyczytac, nie ma opisanych polaczen kabli ktory pin gdzie ma isc tylko kolory tej duzej kostki. w niedlugim czasie sprawdze kamere pod innym radiem. musze zdiagnozowac czy z nia nie stalo sie nic zlego. Kamera ktora jest w aucie to z audi Q7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wtyczka 4 pinowa była cały czas wpięta, a Ty po prostu przełożyłeś kabel od kamery? Jeśli tak, to chyba musiało się gdzieś zrobić zwarcie, samo przekładanie chincha chyba nie spowodowało by takich uszkodzeń.

Sprawdzałeś czy na obu żółtych chinchach jest 75om?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzalem tylko na tym ci jest na stale zamocowany do plytki, po wylutowaniu go z plytki nadal bylo 75 ohm

---------- Post dopisany 23-11-2013 at 09:25 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2013 at 16:22 ----------

Kamera podlaczona pod inne radio i dziala tak wiec tylko i wylacznie wina tego adaptera. Ciekawi mnie jaka wartosc powinien miec ten upalony kondensator, czy musi byc jakos precyzyjnie okreslony czy moge go zastapic jakims innym tez ceramicznym typu smd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za pomocne slowa w daignozowaniu ale element ktory upalil sie to byl rezystor, niestety po jego wymianie nic nie dalo. Poszukiwania awari dowiodly ze ma zwarcie uklad scalony widoczny na w/w zdjeciu. jakis averlogic AL-320C-LF-PBF. NIestety takiego ukladu w polsce nie ma, jest dostepny w stanach, koszt nie duzy bo 10$ ale przesylka + cło + jakis magik co ma dobry sprzet wyniesie sporo. Modul jest zakupiony nowy ale jeszcze nie zalozony.

Temat do zamkniecia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nietypowa prośba - pogubiłem się w połowie tematu..

Mógłby ktoś podsumować jak to powinno być ostatecznie podłączone żeby działało prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidlowo kamera powinna byc podlaczona przez wtyczke 4 pinowa a do tego modulu mozna podlaczyc npt TV rmvb lub DVD. Ale bez roznicy gdzie sie podlaczy kamrea powinna przesylac obraz. Tylko zeby uruchkomic kamere przez podlaczenie jej w 4 pinowa kostke trzeba podac plus ze wstacznego na fioletowy kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję stary temat bo dopiero teraz mam czas się za to wziąć. Mam moduły, mam kamerkę, mam kable - brakuje mi tylko tej przelotki co na jednym końcu ma czteropinowy wtyk a na drugim wolny kabel do wstecznego (ktorego chyba nie musze podlaczac bo sygnal wstecznego moduł bierze z CANów) i żółte wejscie video dla kamerki. Skąd masz taką przelotkę? Miałeś w zestawie z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkop. Ale mam podobny problem z modulem. Wyciagajac rns-e jakis luzny kabel dotknal mi wejscia video w adapterze i zrobil sie balagan. Popalilo plytke. Dalem koledze do naprawy, ale dalej nie dziala. Grzeje sie strasznie procesor z napisem AVERLOGIC, tak ze dotknac sie go nie da. Bylby ktos w stanie poratowac co jeszcze moglo sie posypac?


received_2507777642806265.jpeg

received_631483480916099.jpeg

received_210598423696522.jpeg

 

Zeby tego bylo malo. W kablach jest sajgon ze szkoda gadac. Do tego przemieszalem kostke C w celu dopiecia lini CAN i zakodowania AUX. Moze w tym tkwi jeszcze problem nagrzewania sie procesora? Z radia znikla funkcja TV a kamerka nie zalącza sie. 

received_306457296988654.jpeg

received_247875166344975.jpeg

Edit:
 Po ponownym podłączeniu modułu, jednak stwierdzam że najbardziej nagrzewa się wspomniany już tutaj regulator napięcia jak u bystry_p. Czy udało Ci się naprawić powyższy moduł, wysłałem Ci wiadomość PW.

94218829_598207130788509_2212862404683890688_n.jpg

94120100_241389973883325_589376827064057856_n.jpg

 

94120100_241389973883325_589376827064057856_n.jpg

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...