Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt łazienki


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ogarnia takie sprawy ktos na forum? Potrzebuje kilka rad bo poki co mam tylko 4 gole sciany:decayed::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz doprowadzone już instalacje? Z wodą i prądem nie ma problemu bo to zawsze można zmienić jak się tylko chce ale sposób rozmieszczenia może warunkować kanalizacja. Narysuj te cztery ściany z wymiarami, drzwi, okno jeśli jest i pion kanalizacji. Poza tym musisz wiedzieć czego chcesz? wanna? jaka?, prysznic?, jakie wc? czy będzie tam pralka itd itp. Jak to wiesz to można coś planować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogarnia takie sprawy ktos na forum? Potrzebuje kilka rad bo poki co mam tylko 4 gole sciany:decayed::facepalm:

Jedź choćby i do castoramy i tam Ci zrobią, są różne myki na projekt np. w niektórych salonach robią za free ale musisz u nich kupić kafelki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogarnia takie sprawy ktos na forum? Potrzebuje kilka rad bo poki co mam tylko 4 gole sciany:decayed::facepalm:

Jedź choćby i do castoramy i tam Ci zrobią, są różne myki na projekt np. w niektórych salonach robią za free ale musisz u nich kupić kafelki :wink:

robią wizualizacje a nie projekt, jedź z tą wizualka do wykonawcy i powiedz niech wyceni na jej podstawie robocizne, powodzenia, te programy którymi posługują sie sklepy to graficzne edytory, rysunków technicznych nie generują:wink: tak wiec co im powiesz tak ci zrobią bez inwentaryzacji bez sprawdzenia istniejacej hydrauliki(jaki system), bez sprawdzenia kanalizy, wentylacji, później w trakcie realizacji wychodzi niedokładnosć taki projektów, to zwyczajna koncepcja by zobaczyć mniej wiecej jak to wygladać moze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogarnia takie sprawy ktos na forum? Potrzebuje kilka rad bo poki co mam tylko 4 gole sciany:decayed::facepalm:

Jedź choćby i do castoramy i tam Ci zrobią, są różne myki na projekt np. w niektórych salonach robią za free ale musisz u nich kupić kafelki :wink:

robią wizualizacje a nie projekt, jedź z tą wizualka do wykonawcy i powiedz niech wyceni na jej podstawie robocizne, powodzenia, te programy którymi posługują sie sklepy to graficzne edytory, rysunków technicznych nie generują:wink: tak wiec co im powiesz tak ci zrobią bez inwentaryzacji bez sprawdzenia istniejacej hydrauliki(jaki system), bez sprawdzenia kanalizy, wentylacji, później w trakcie realizacji wychodzi niedokładnosć taki projektów, to zwyczajna koncepcja by zobaczyć mniej wiecej jak to wygladać moze:wink:

To Cię Kowi zaskoczę bo tam gdzie dziś byłem oglądać łazienki robią PROJEKTY:wink:

W castoramie robię tzw. projekt na takiej zasadzie żeby tylko pokazać jak +/- będzie wyglądało rozmieszczenie i kolorystyka w pomieszczeniu.

W moim przypadku sprawa wygląda inaczej, mam już instalacje, wiem gdzie i co będzie ale nie wiem w jakiej kolorystyce i z jakimi materiałami, więc żaden wykonawca mnie nie interesuje, płytkarz przyjedzie i będę mu pokazywał palcem co gdzie ma zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak jest:wink: ten projekt ma sie nijak, dla laika jest wystarczający do momentu konfrontacji z wykonawcą(tylko nie mietkiem, sąsiadem popychaczem - oni powiedzą ze zrobia, ale nie bedzie to tak jak na projekcie bo tak sie nie da:polew:):wink: Robi go przewaznie osoba bez jakichkolwiek uprawnień czy szkoleń do wykonywania tego typu prac, wiec nie liczył bym na projekt WYKONAWCZY sufitu, elektryki czy hydrauliki, jedynie na wizualizacje poglądowe, które mozna samemu zrobić na generatorach online:decayed: warto też takiego człowieka spytać czy nie zajmuje sie ogólnie projektowaniem, czasem ludzie siedzący w sklepie i robiący gniota, dorabiają sobie w domu na o wiele wyzszym poziomie(kosztorys, specyfikacja, techniczne rzuty, nadzór itd), no ale to juz kosztuje klienta z tą róznica ze ma pewniaka a nie gniota na szybko zrobionego w

Programy do planowania - IKEA

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna. Ja bede robil sobie sam tylko nie wiem jak rozmiescic kibel itd itp

Zapytaj Żony/dziewczyny bo one zawsze mają najwięcej do powiedzenia :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak my mamy Ci pomóc jeżeli nawet nie wiemy jakie łazienka ma wymiary?:facepalm:

Kurna. Ja bede robil sobie sam tylko nie wiem jak rozmiescic kibel itd itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu mysłeć nad kiblem jak w rogu to masz dwie ściany do wyboru, o ile mozna troche wkuć sie w posadzke by kanalizacje zagłebić, to też wyjdzie w praniu jak podkujesz piony, no chyba że miejsce pionów od ciebie jeszcze zalezy, a budynek ma stan surowy i całą instalcje mozesz sobie ustawic teraz, a nie dostosować sie do istniejącej:wink:Jak pion na srodku to w sumie masz tylko jedna sciane uwzględnioną pod WC, bo nie przerzucisz kibla na przeciwległa strone:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra taka prowizorka :grin:

5e04a31fadbd.jpg

Ściana zakreskowana będzie dopiero morowana więc drzwi mogą być w sumie w dowolnym miejscu. Odpływy kanalizacyjne mogę zrobić w kazdy możliwo sposób bo na tą chwilę nawet chudziaka jeszcze nie ma :naughty:

---------- Post dopisany at 20:29 ---------- Poprzedni post napisany at 20:26 ----------

Musi się zmieścić kibel, umywalka, wanna, jakaś szafka z lustrem i ta j**ana pralka:kox:

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:29 ----------

Ale najlepiej jakby drzwi były gdzieś na połowie tej ścianki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi robisz na środku wtedy masz 3 ściany lajtowo do zagospodarowania. Pojednej walisz blat umywalkowy a po drugiej stronie brodzik 100x100 i wc, pralke wrzucasz pod blat. Pralaka ma przewaznie 82cm wiec mozna przekombinować z wysokosćia umywalki na 90cm(standard to 85-86cm) bateria podtynkowa i lustro na całej długosći bocznej ściany, na ścianie przeciwległej dajesz jakis obraz/grzejnik/dekor/wnęke i jest elegancko

Albo

drzwi na środku, po jedn ej stronie słupek meblowy z zabudowaną pralką ścianka działowa i prysznic, druga ścianka blat umywalkowy

albo

ściana przeciwległa do drzwi z umywalką stawiana na szafce wiszącej, po jednej stronie dajesz słupek z półkami i pralką a po drugiej prysznic i jakieś zabudowy półkowe

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

aj kurfa wanna miała byc, to po jednej stronie wanna z wanny zabudowa na blat umywalkowy na ścvianie przeciwległej do drzwi, a na kolejnej scianie zabudowa meblowa słupek z pralką zabudowaną:wink: proste jak ru:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawej wanna z podcieciem led, na srodkowej blat umywalkowy lustro zlicowwne z glazura. Na lewej wc i slupek z pralka

poszlo w eter z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podlogowe dajess, albo grzejnik na scianie z drzwiami nad wanna. Sciana prawa nad wanna mozesz zrobic jakas wystajaca polke albo zapodac laminowana fototapete dla rozbicia plaszczyzny. Glazura do 2, 1m albo do sufitu to jak tam chcesz

poszlo w eter z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tam ode mnie

A_06_Arkusz_Arkusz.jpg

wielka ta łazienka jest:naughty: śmiało mozesz postawic też wc z bidetem i dwie umywalki:wink: wszystko zalezy ile chcesz hajsu przeznaczyć na zrobienie tego kibla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...