Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 2.4 v6


Świstak.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar założyć gaz do autka, dziś nim mój tata był u gazownika i zaśpiewał za sekwencje 2900zł. Zapamiętał tyle że reduktor pociągnie do 300km. A i na listwy wtryskowe gwarancja 80 tys. km. Podpowie mi ktoś jakie podzespoły gazu tu zamontować? Bo ja jestem ciemny w tym temacie. Audi z 2000 roku , manual (nie wiem czy to komuś potrzebne ale napisałem). :)

Pozdrawiam. :wink:

---------- Post dopisany 20-11-2013 at 17:59 ---------- Poprzedni post napisany 19-11-2013 at 19:38 ----------

To tak, już znam:

Reduktor: Zavoli (350km)

Listwa wtryskowa: Valtek albo dopłata 50 zł do Reg

Sterownik: Stag 300 +

Doradźcie czy to dobra instalacja do tego silnika czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valteki sobie odpuść-jedne z gorszych,regi już lepsze,tylko z umiejscowieniem będzie kłopot bo pod osłonę kolektora się raczej nie zmieszczą i może to wyglądać coś w tym stylu http://allegro.pl/audi-a4-2-4-30v-b-gaz-18-calowe-felgi-i3700640348.html,dobrymi wtryskami są hana lub barakuda pojedyncze zrobione na trójnikach ale to dodatkowy koszt,tak duży redek nie potrzebny,dobry jest AC R01 czerwony do 250,sterownik ok,zbiornik powinien się zmieścić około 65l i wlew pod klapką paliwa

---------- Post dopisany at 21:47 ---------- Poprzedni post napisany at 21:45 ----------

zavolak z czasem potrafi się zapchać z powody tankowania gorszego gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Czyli mówisz że wtryski Hana były by najlepsze? A i jaki reduktor zamiast tego Zavoli? Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hana jedne z lepszych no i można estetycznie zrobić,AC R01 250KM czerwony,tak wygląda hana na czterocylindrowcu,można takie coś zrobić po trzy sztuki z obu stron

IMAG0006.jpg

---------- Post dopisany at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany at 22:08 ----------

gaz w 1,8

IMAG0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza różnica w cenie miedzy valtekami a haną? Tak mniej więcej.

A co do instalki którą gazownik polecił, 2 lata gwarancji na mechanizm (listwa wtryskowa itp) a 3 lata na elektronikę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te hana (chyba wszystkie inne wtryski też) są jakieś kolorowe tak? Niebieskie, czerwone? Czym się różnią? A i które te hana z moim silnikiem by współgrały? Sorry ale nie mam pojęcia za bardzo o tym podtlenku dlatego tyle zadaje pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojezdzisz to zmienisz te czerwonki. po co ci proponowal reduktor do 350KM. wes moze innego gazownika poszukaj bo wogole nie jest w temacie. valteki nie sa juz stosowane przez dobrych gazownikow bo same problemy pozniej z ustawieniem tego. wes barakudy albo hany i bedzie dobrze. miedz 6 wystarczy butla nie przesadzajcie 50l wejdzie max chyba ze plywak podginany. no i kalibracja w trasie a nie na postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojezdzisz to zmienisz te czerwonki. po co ci proponowal reduktor do 350KM. wes moze innego gazownika poszukaj bo wogole nie jest w temacie. valteki nie sa juz stosowane przez dobrych gazownikow bo same problemy pozniej z ustawieniem tego. wes barakudy albo hany i bedzie dobrze. miedz 6 wystarczy butla nie przesadzajcie 50l wejdzie max chyba ze plywak podginany. no i kalibracja w trasie a nie na postoju

tak sie sklada, ze butla wchodzi 60l, do ktorej zapakujemy 48l gazu :wink:

a wtryski tylko hany, valteki to do 60KM sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te hana (chyba wszystkie inne wtryski też) są jakieś kolorowe tak? Niebieskie, czerwone? Czym się różnią? A i które te hana z moim silnikiem by współgrały? Sorry ale nie mam pojęcia za bardzo o tym podtlenku dlatego tyle zadaje pytań...

kolorom przypisane są KM na 1 cylinder,nie wiem ile tam masz koników chyba 180,to w twoim wypadku czerwona wystarczy,zamiast miedzi 6 założyłbym faro 6 bo może się okazać,że przy miedzi czasem może zabraknąć gazu,

butla w kole z wielozaworem przy zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą że Valteki są ok, drudzy że to szajs. Nie mówie że są one dobre ale też nie mówię że nie są w porządku. I mam dylemat, sterownik jaki jest taki zostaje, reduktor AC R01 250 km (chyba go wezmę) a właśnie a czemu nie tego Zavoli? Bo nie potrzebny mi do tylu km? Dodatkowy koszt to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już ktoś na nich jeździ to nie powie ci,że to szajs,jeżeli nie stać cię na Hany to proponuje listwy Staga AC W01 BFC dwie potrójne,zavolak o takiej mocy jest niepotrzebny i jak pisałem potrafi się zapchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACek miał problemy z ciśnieniem ale zostało to już poprawione i problemu nie ma,każdy reduktor ma nr.fabryczny wybity na pokrywie należy wziąć taki o nr.0613.... 0713....0813 i tak dalej wyżej to są te poprawione bo może gdzieś na rynku są jeszcze te wadliwe,

nie będzie żadnych przygód z tym redkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor Hany i jaki kolor Baracudy do mnie? Mam 165km i 6 cylindrów. A i jeszcze jedno, gdzie byście proponowali umiejscowienie tego mini komputerka poziomu gazu u mnie w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna Hana powinna wystarczyć,Baraki nie mają kolorów bo tu są dysze,które się rozwierca a przełącznik możesz sobie zażyczyć gdzie zechcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przełącznik to chodzi mi gdzie byście proponowali mi go zamontować? Tak żeby nie przeszkadzał i żeby nie był aż tak widoczny (jak bym chciał żeby był widoczny to na środku deski by mi go zamontowali). ;) A jesli chodzi o Hane, to powinna czy wystarczy? Bo to jest ogromna różnica. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna obsłuży silnik od 160 do 200 koni,przełącznik tam gdzie tobie pasuje może być pod kierownicą w schowkach,w popielniczce,różnie mają ludzie pomontowane,kiedyś widziałem przełącznik w schowku pasażera-to już trochę przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...