Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania w czasie jazdy Audi A4


Kamil8323

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem super A4 2,6 w automacie. Od pewnego czasu zaczęło ją coś boleć. W czasie jazdy w granicach 70-100 km/h pojawiają się drgania. Drgania przechodzą na karoserię. Wrażenie takie, jakby na oponie był guz. Opony wykluczam bo przerzuciłem na zimówki i dalej dzieje się to samo...Czy ktoś może coś podpowiedzieć, czy szukać na zawieszeniu, w łożyskach, na przegubie, nie wiem gdzie szukać....Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem to u siebie tyle że w skrzyni CTD wina było padniete łożysko czymajace prawy wybieraka przy mechanizmie różnicowym.wybierak miał na lozysku luz wybierak zamiast kręcić się w koło zataczal tak zwane jajko tworząc wibracje które przenosiły się na oske i dalej na koło co było najbardziej odczuwalne przy tych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podkreślam skrzynia automatyczna.... Po wizycie u mechanika" stwierdzam, że przyczyną jest nie dokręcone łożysko", koleś mówił ze odkręcone było, luz na 3 cm strach mało koła nie zgubiłem. Po dokręceniu awaria zniknęła...na chwilkę. Auto przejechało jakieś 40 km po centrum, mały teścik na obwodnicy i dalej to samo:/ tracę cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciągu stawiam na przeguby wewnętrzne, na poluzowane łożysko może być tylko następstwem tych drgań lub równoległą usterką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsunąłem mu Twoje spostrzeżenie, to powiedział ze tak powinno zachowywać się pod obciążeniem. Zauważył, że z jednej strony ma większy luz. Łożysko niedokręcone było z tyły - prawa strona...Planuje jutro zajechać do innego mechanika , posłucham co on mi powie....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu to inna bajka. Wyrobiony przegub telepie właśnie pod obciążeniem, po ujęciu gazu raczej nie powinien, ale mocno wywalony może dawać znać, w automacie nie wyczujesz jakiego rzędu tam są luzy bo sprzęgło hydrokinetyczne te luzy i szarpnięcia z tego tytułu powstałe kasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadąc do pracy zauważyłem przy 50 km/h są odczuwalne drgania, dałem mu w pi.... pod gore- drgania słabo odczuwalne, na prostej przy 100 km/h - drgania stłumione ale odczuwalne. Jazda z górki odczuwalne drgania. Po odwiedzeniu nowego siedliska mechanikow

---------- Post dopisany at 18:52 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ----------

Jutro sam biorę się za nią, będę miał więcej wolnego czasu....

---------- Post dopisany 27-11-2013 at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany 26-11-2013 at 18:52 ----------

Auto naprawione, igła :D Koszt części 170 pln, robocizna-hmmm dobry warsztat w mojej firmie i ogarnięty koleżka:) mechanik od spraw niewyjaśnionych :)

DZIĘKI WSZYSTKIM CO CHCIELI MI POMOC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie :)

---------- Post dopisany at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ----------

Zdjąłem kola z tylu:) okazało się tarcze miałem powalone, gniazda łożysk powybijane,,, łożyska i tarcze poszły do wymiany :)Czopy całe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock3: to za 170 zł da się kupić tarzce na tył i do tego jeszcze łożyska? W sumie najważniejsze, że przy tych 1000 kmh koła nie zgubiłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem ale na 4, 5 biegu przy 50 , 70 km/h tez buja autem jak by opona miala guza ale wlasnie jak czytam wasze posty to jakis czas temu zauwazylem ze mam duze luzy na lozyskach na tylnych kolach to stwierdzilem ze nie bede wymieniac na nowe tylko dokrece aby nie bylo luzu. No i tak mi sie wydaje ze od tego czasu stal sie problem czy jest to mozliwe aly lozyska bylu juz do kitu przez to ze byl duzy luz a ja dokrecilem ?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli łożyska maja już luz, to się ich nie dokręca, kwalifikuje się na zmianę.... nie czekaj, aż sie znowu odkręci się, koszt części i naprawy jest naprawdę znikomy... jeśli będziesz czekał to licz, ze koszt naprawy może wzrosnąć.... Proponuje przejrzeć tarcze i zmienić łożyska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...