Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtryski, DPF czy co się dzieje?


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal kopci, myślałem że sobie z tym poradziłem :/ sprawdzałem chłodniczkę spalin i jest OK, niepokoi mnie olej w przewodach intercoolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem jeszcze EGR i w klapie regulatora znajdował się olej, czy to normalne?

image.jpg

---------- Post dopisany 10-04-2014 at 08:10 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 08:38 ----------

Wymiana wałka rozrządu, popychaczy i panewek pomogła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się trochę pod temat...

Dziś rano żona, stojąc na światłach, odczuła coś w rodzaju szarpnięcia autem z przodu, z przeniesieniem na tył samochodu. Owo szarpnięcie było regularne, mniej więcej co ok. 30 s.

Silnik nie był rozgrzany - przejechane kilkaset metrów. Skrzynia w pozycji D, wiadomo - wciśnięty hamulec. Obroty stałe, bez żadnych wariacji.

Co może być przyczyną? Co diagnozować w pierwszej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy w swoim czasie nauczy się że bez kompa nie ma jednej odpowiedzi. Kolego, moim dieslem czasem też tak dziwnie zarzuci, nie 30 s, ale przez 1-2s czuje takie jakby podrzucanie, rzadko ale jest - też bez objawów na obtomierzu. Auta są tak wypchane elektroniką,czujnikami i innymi cudami że nie sądzę aby udało się komuś trafić bez diagnostyki... Ja strzelam że to nic poważnego i czekać co będzie dalej, albo wtryski, nie miałem nigdy do czynienia z automatem więc może to od tego. Bez kompa może być ciężko ustalić przyczynę a on też nie koniecznie musiał coś zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej kopci, wałek wymieniony, szklanki i panewki też. Już powoli mam dość. Powiedźcie jak sprawdzić odmę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...