Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap z 1.8T na 2.4 V6


caliberrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum.

Czy jest możliwa wymiana silnika 1.8T na 2.4 V6 ?? Czy wiąże się ona z dużymi modernizacjami, przeróbkami?

Nic na ten temat nie ma w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz ladowac to g....o ?

1.8t po modzie daje 1000razy wiecej frajdy niz V6-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo i raczej nieoplacalny zabieg pas przedni inny, chlodnica , uklad wydechowy , silnik itd itd chyba ze masz takiego rozbitka na placu to mozesz przekladac ale po co jak kolega napisal robi sie w odwrotna strone jak juz zalezy ci na v6 to 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas przedni jest inny? NIE PASUJE? A skrzynia?

Chyba V-ka ma większą kulturę pracy a z tego co się orientuje 2.4 mniej awaryjne jak 3.0.

Chyba że się mylę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio 1.8t z blow-offem i v-kę 2.4. Dźwięk silnika i kultura pracy zdecydowanie na plus v-ki chociaż uwielbiam syknięcie z turbo. Ale to 1.8t się lepiej zbierało , troszkę mniej paliło i są możliwości aby łatwo podnieść moc by przekroczyć 200koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej V6 spaliny z obu głowic idą w 1 komin i efektu bulgotu za nic nie słychać, jak miałem rozpięty wydech przed katami to bulgot był przepiękny...nie tak jak V8 ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary temat odsiwezam ale to jest wlasnie to czego szukam mam cala kompletna a6 c5 2.4 v6 bez mozliwosci rejestracji

znalalem za grosze(3,5tys) audi a6 c5 1.8t z zajechanym silnikiem

czy jest duzo przerobek w tej 1.8 zeby wrzucic tam silnik od 2.4

glownie mi chocdzi o to czy silknik ze skrzynia wraz z wydechem bedzie pasowal do budy z silnikiem 1.8 czy duzo jest przerabiania ?

czy wstrzymac sie i czekac az ktos bedzie chcial sprzedac a6 2.4 z zajechanym silnikiem lub po wypadku

licze na szybka odpowiedz bo autko zaraz moze ktos mi sprzatnac z przed nosa

edit: dopiero po napisaniu posta zauwazylem ze temat jest odnosnie audi a4 a nie a6 ale moze ktos mi cos podpowie

Edytowane przez m0rd3rc4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to kup do tej co masz drugi silnik 1,8T a tą 2,4 pogoń na części zaczynając od silnika.Wyjdziesz z kasą i robotą na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...