Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wężyki turbo 1.8t AEB


artur1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam chce wymienić wężyki 1.8t AEB sterujące turbiną i DV czy ktoś śie orientuje ile i jakiej średnicy go potrzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup 2M, srednica wewnetrzna najlepiej 4mm

do n75 proponuje silikonowe 5mm fi wewnetrznego (z jednej strony musza byc ciasne zeby weszly na krociec gruszki turba i obudowy turba (z opaskami zaciskowymi) a z drugiej strony musza byc rozciagliwe na ok 6mm aby weszly na n75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samco sa ok, aczkolwiek ja kupilem silicony mialy byc samco a przyslali nei wiem co, nie wiem czy samco czy nie, poki co od roku sie spisuja

---------- Post dopisany at 00:16 ---------- Poprzedni post napisany at 00:15 ----------

Przewód podciśnienia 4 mm. (1 m.) SAMCO od Re5pect (3706220488) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

w sumie kup 2m tego i ci zostanie jeszcze, nie pamietam czy dalo rade go tak rozciagnac aby wszedl na n75, ale mysle ze jak sie postarasz to dasz rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a opaski jakie polecacie bo opaski ślimakowe chyba przy tak małych przekrojach nie zdają egzaminu ? chodzi mi o to że te na śrubokręt nie trzymają dobrze myślałem nad szczypcami i opaskami zaciskowymi z Kwasówki jaki rozmiar opaski do tego wężyka dobrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na n75 ok 9-10 mm, na wszystkie inne krocce ok 6-8mm, u mnie ci co zakladali gaz zastosowali opaski slimakowe ale takie drobniejsze, tez na wkretaka, takei idealnie by sie nadaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na forum było jeszcze o sprawdzeniu szczelności dolotu nie mogę tego znaleźć

---------- Post dopisany 29-11-2013 at 22:53 ---------- Poprzedni post napisany 24-11-2013 at 21:54 ----------

czy może ktoś podać linka do sprawdzenia szczelności układu dolotowego 1.8T AEB za pomocą kompresora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo możesz mieć oringi wtryskow uwalone albo uszczelke ssacego, tam też może być wyciek, na wezach wychodzących z kolektora do serwa, zaworu odpowietrzania i odmy również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę mnie to dziwi że powietrze nie będzie uciekało przez silnik do wydechu czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś zawór czy ssacy czy wydechowy zawsze będzie zamknięty, inaczej silnik nie trzymalby kompresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak masz racje

---------- Post dopisany at 15:55 ---------- Poprzedni post napisany at 15:53 ----------

czy przy takim teście czegoś nie uwale i jakie ciśnienie napompować do układu , czy jak napompuje dane ciśnienie ma ono cały czas się utrzymywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo powoli będzie opadać to jest to chyba normalne, ale naprawdę powoli, po kilkunastu lub kilkudziesięciu sekundach, pompuj tak do 1.2 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no OK silnik miał mierzone ciśnienie dwa razy i wyszło na trzech po trzynaście a na jednym 12,5 nie pamiętam na którym aktualnie jeździ na valvolin 5w50 i na 10 tysięcy nie widać najmniejszego ubytku oleju aczkolwiek widzę jakieś ślady wycieku od strony wydechu bodajże pokrywy zaworów lub uszczelniaczy z przodu, od strony kolektora ssącego suchy muszę wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów (jakiej firmy kupić)od razu kilka wężyków i sprawdzić szczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien uszczelke pokrywy i uszczelke pod napinaczem lancuszka z tylu głowicy, to jest najprostrze, do reszty musisz demontowac rozrzad i walki rozrządu, kompresja bardzo dobra a brak ubytku oleju dobrze świadczy o silniczku

Od kolektora ssacego zawsze będzie suchy bo silnik jest pochylony w stronę kolektora wydechowego, i jak cieknie, to właśnie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz jest nowy i tam jest czyściutko i sucho uszczelka pokrywy też była wymieniana tylko od strony wydechu widać że się zle ułożyła i tam się poci jakiej firmy kupić obecnie jest erling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...