Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wężyki turbo 1.8t AEB


artur1983

Rekomendowane odpowiedzi

myślałem kupić USZCZELKA POKRYWY ZAWORÓW AUDI SEAT SKODA VW 1.8 T (3743324564) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. albo od tego gościa ma podobno komplet oryginału ORYGINALNY AUDI VW ZESTAW USZCZELEK DO 1,8T 96-05 (3698217767) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. co polecasz

---------- Post dopisany 07-12-2013 at 11:07 ---------- Poprzedni post napisany 01-12-2013 at 20:02 ----------

czy wymiana na oryginalne uszczelki jest 100% pewne że silnik będzie szczelny i nic nie będzie ciekło ? czy mogą być to uszczelki zamienne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby oryginalne a na uszczelce pod napinacz na woreczku jest logo elringa...

czy bedzie cieklo to zalezy tez w duzej mierze od montazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też teraz patrzę i widzę znaczek elringa dzwoniłem i gość cos podejrzanie kręci zapytałem czy na uszczelce pod pokrywę zaworów jest gdzieś znaczek audi lub VW powiedział że nie może tego sprawdzić bo jest zagranicą a towar wysyła mu osoba 60 letnia w Polsce ,wcześniej dzwoniłem to powiedział że ma ostatni komplet i czeka na dostawę więc nie kupuje w ciemno. Kusi mnie febi bilstein czy ktoś miał styczność z ta uszczelka, jak się sprawują uszczelki tej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup victora reinza, są też komplety, połowa 2.7bit na forum jeździ na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuższej przerwie wężyk gotowy do montażu uszczelka pokrywy też tylko pytanie jak powinna wyglądać procedura wymiany uszczelki pokrywy zaworów myślałem kupić nawet taki klucz dynamometryczny PROXXON KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY MC 30 PR 23349 (3823865330) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. czy jest potrzebny do wymiany uszczelki noi kolejność dokręcania śrub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem to zrobić tak jak powinno być zrobione dlatego pytam tym bardziej że już mechanik ją kiedyś wymieniał więc czy jest jakaś procedura podobna jak do uszczelki po głowicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 9 nakretek, dokrecasz delikatnie wszystkie i chwilke można poczekać aż silikon tam gdzie był aplikowany trochę sie skrzepnie, i potem momentem 10nm dokrecasz jeszcze raz najpierw po przekatnych a na końcu pozostale środkowe z każdego boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slikonu jeszcze nie zamierzam kłaść na razie kupiłem nową victor reinz i chcę wymienić bo mechanik się nie przyłożył, tak myślę czy dokręcać dokładnie jak uszczelkę pod głowicą moment 10nm Czy ten klucz to nie bubel PROXXON KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY MC 30 PR 23349 (3823865330) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikonu musisz dac troche tam gdzie uszczelka zagina sie w swojej plaszczyznie i na półksiężycu

---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:49 ----------

a klucz powinien byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dawalem sylikonu i juz rok nic nie cieknie ani sie nie poci. uszczelka febi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego silikonu. Jak już to masa uszczelniająca. Jest nieco droższa ale naprawdę trzyma, nie ma z nią problemu tak jak z silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labiel ale są silikony i silikony ;) szary reinza jest niezły i sprawdza się w 100%, cena też mówi sama za siebie, 3 dychy za tubke jak pasta do zębów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...