Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Napięciem Rano 11.4V


Aron21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od jakiegoś czasu borykam się z małym problemem , otóż nie wiem czy ma to coś wspólnego ale wszystko się zaczeło od czasu zmiany licznika na poliftowy . Po długim postoju przez noc mam bardzo niskie napięcie ... gdy przekręce kluczyk napięcie na liczniku wskazuje 11.4 V , wiadomo zimno już jest świece grzeją i po chwili wskakuje na prawie 12V . Z takim napięciem mam problem z odpaleniem silnika . Co dziwne gdy go już odpalę i po chwili zgaszę i jak chce odpalić jeszcze raz to napięcie już jest 12.6V czyli normalne i auto odpala na strzała . Do tego od zmiany licznika pojawiło się dziwne bzyczenie co ukazuje filmik :

Bzyczenie ustępuje jak włącze np postojowe światła . Nie zawsze się to dzieje .

I teraz się zastanawiam czy to nie jakiś przekaźnik od napięcia czy co takiego to jest . Myślałem na początku że to emulator do licznika ale kolega który to mi robił mówi że to nie może być to bo tam nie ma co bzyczeć .

Co to może być ?? Ma ktoś rozpiske przekaźników ?? Do AFN ?

---------- Post dopisany at 11:38 ---------- Poprzedni post napisany at 09:27 ----------

Byłem teraz sprawdzić miernikiem jak to wygląda a więc , na chwile obecna bez zapłonu na aku jest 12.40 , przekręcam zapłon spada na 11.95 i tak się utrzymuje . Jutro muszę sprawdzić rano jak się zachowuje gdyż teraz odpala bez problemu a rano jest masakra . Ew podładuje aku dzisiaj i zobacze jak wtedy będzie . Może być że aku siada ? Kupiłem go rok temu Warta Silver 77 780A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podładuj aku i zobacz co będzie. Mam pytanie czy brzęczek w liczniku działa normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzę dzisiaj Vagiem czy działa normalnie bo nawet nie zwracałem uwagi

---------- Post dopisany 26-11-2013 at 09:15 ---------- Poprzedni post napisany 25-11-2013 at 16:08 ----------

zostawiłem wczoraj uchylona maske i sprawdziłem dzisiaj na sucho jaki prąd posiada AKu , ku mojemu zdziwieniu 12,63 :o

A i tak ciężej odpalił . Obstawiam Rozrusznik że po nocy ciężej mu odpalić a jak już ruszy to później nie ma problemu . Czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabe aku : bez obciążenia napięcie poprawne , pod obciążeniem drastycznie spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to być coś wspólnego z przekaźnikiem nr 381 ?? Pole 10 . Dzisiaj zauważyłem że to on robi takie brzęczenie , cały drży jak się go dotyka . Wcześniej nie miałem czegoś takiego . Teraz nie wiem czy kupić inny czy gdzieś indziej tkwi przyczyna bo wyczytałem że to przekaźnik od przeciwmgielnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...