Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hak holowniczy


mastapi

Rekomendowane odpowiedzi

Wita, mam zagwozdke odnosnie tylnego haka holowniczego. W styczniu tego roku kuiłem auto z hakiem holowniczym nie ori i do dzis skorzystałem z niego dokładnie dwa razy . Wszystko działało jak nalezy odnosnie oswietlenia itd. W zwiazku z nikomą potrzbą posiadania haka wpadłem na pomysł aby go zdemontowac . Gdy powiedziałem o tym kilku osobom zdania były podzielone cześc była na tak , natomiast wiele osób twierdziło ze na zime lepiej posiadac hak bo " jak ktos Ci wjedzie z tyłu to nie narobi tylu szkód " . Sam nie wiem co o tym myslec , ogólnie to bym chetnie się go pozbył tylko co musze zrobic aby go wyrejestrowac z dowodu rejestracyjnego . Czekam na jakieś info jak to z tym hakiem jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tyrknij do wydziału komunikacji.

W 2 minuty rzeczowo wyjaśnią.

Bardzo ci przeszkadza ten hak ?

Ja bym go zostawił,zimą faktycznie bezpieczniej jak ktoś w kuper zaparkuje (przy niedużej prędkości).

Masz na fisie kontrolę spalonej żarówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego na fisie mi nie pokazuje. Wlasnie jedni mówia ze przy małej predkosci jak ktos przydzwoni to moze pomóc ale jak bedzie troche mocniej to moze bude zwichrowac . Jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak to jest oryginał to w bagażniku w kole powinien być mały kluczyk służący do odpinania haka i po sprawie z zewnątrz praktycznie nie widać jego mocowania, a sam hak lepiej zostawić bo przy ewentualnej sprzedaży może być tak że nowy nabywca będzie chciał mieć hak. A cena przeglądu jest taka sama czy z hakiem czy bez za wyjątkiem pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak nie ori . Chodzi mi głównie o to co sie stanie jak ktos walnie z tyłu . Lepiej jak masz hak , czy haka brak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci ktos mocno przydzwoni to co za roznica czy hak jest czy nie? I tak szkody beda. Na zime bym zostawil, przy lekkim cyknieciu osloni troche kufer.

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie przy lekkim ochroni ale przy wiekszym może lepiej poswiecic zderzak niż zwichrowac bude . Zalezy do czego jest przymocowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie przy lekkim ochroni ale przy wiekszym może lepiej poswiecic zderzak niż zwichrowac bude . Zalezy do czego jest przymocowany.

Przy większym uderzeniu to czy z hakiem czy bez i tak Ci może zwichrować bude. Co do sprzedarzy to juz zalezy później od mentalności kupca. Jeden kupi bo mu sie przyda a drugi nie kupi z hakiem bo hipotetycznie ten samochód mógl przyieść materiał na budowe domu i będzie wyszarpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, dopier**lcie sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawisły i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego sk***ysyna. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto modlitwa Polaka."

I wiadomo że to nie nam ma byc gorzej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, dopier**lcie sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawisły i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego sk***ysyna. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto modlitwa Polaka."

I wiadomo że to nie nam ma byc gorzej :decayed:

No wiec wlasnie sprawa taka : lepiej z hakiem czy bez haka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzecz gustu a o tym się nie dyskutuje.

Chcesz to masz, nie to wywalasz.

Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus jest taki, że jak kupowałem A4 w niemcach to sprzedawca nawet nie wspomniał o haku odpinanym a ja co prawda na widok ori haka nawet się uśmiechnąłem. Ale teraz dopiero wiem dlaczego nie wspomniał, bo ludzie przy kupnie boją się haka, że auto styrane itp. Ja akurat jestem zadowolony, bo auto nie jest styrane a hak na szczęście był mało używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój hak jest przypinany pod zderzakiem na kluczyk, żeby pewnie nikt nie zajumiał :wink: za zderzakiem mam mocowanie z otworem wpustowym od dołu. Po wyjęciu go nawet nie widać, że jest hak. Instalacja jest sprzężona z PDC i nie pika przy przyczepce. Mi akurat często się przydaję ale zawsze mam odpięty a zapięcie czy odpięcie trwa około 2min z jego schowaniem w kole zapasowym, jest do niego specjalne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...