Skocz do zawartości
IGNOROWANY

termostat wymieniony, temp nadal skacze , brak błędów o co biega ??


bongod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w tytule wymienilem termostat bo skazowka skakała od 80 do 90 . Nic to nie dało . Moze g62 to powodować a nie pokazywać błędu na vagu?? I czy ten czujnik to ten z tylu silnika? Co za czujnik jest na rurze w takim razie po prawej stronie od chłodnicy? ? :)

---------- Post dopisany at 21:36 ---------- Poprzedni post napisany at 07:54 ----------

I nikt nie pomoże? ? Dodam że mam jeden wiatrak a termostat wymieniłem niecałe 10tys temu i teraz drugi raz i nadal skacze temp :/ niechce mi sie wierzyć że ori termostat to taka tandeta za kupe kasy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że 2x wymieniłeś termo a ani razu czujnik. Wymień czujnik i będzie git.

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) a gdzie ten czujnik panowie?? Na dole po lewej na rurze od chlodnicy widze jakiś :)bfb mam silniczek . Termostat z kabelkiem tez jest :). Ciekawe bo czasem piszą że to czujnik czasem że grzałka czasem że elektroniczna regulacja .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym trujniku plastikowym co czasem pęka? ? Heh bo ten przeciek juz przerabiałem dostep marny :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam.

Nooo jak się ma grubszą łapę to trochę gorzej przy wymianie tego króćca ale z czujnikiem nie ma problemu, zdejmiesz dolot i czujnik w zasadzie na wierzchu, nie musisz całego króćca wyciągać.

Odpinasz przewód, wysuwasz zawleczkę i masz czujnik. Tylko pamiętaj żeby sprawdzić/wyczyścić styki na wtyczce i oring na czujniku, może wylecieć nieco płynu ale niewiele (nie odkręcaj zbiornika wyrównawczego).

To poczytaj, może się przydać:

Instrukcja diagnozy czujnika cieczy chłodzącej G2 G62.pdf - A6 C5 - xoslox - Chomikuj.pl

A jeśli będziesz wymieniał czujnik to TYLKO ORI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuweczka :)

---------- Post dopisany at 11:45 ---------- Poprzedni post napisany at 09:50 ----------

Czytam i czytam i wszedzie piszą że błąd wyskakuje a mi nie :/ muszę kupić w ciemno ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wyskakuje błąd w przypadku tych czujników.

Czasem po prostu świrują i podają na ECU złą temperaturę co powoduje dalsze problemy...

Możesz zdemontować czujnik i go pomierzyć multimetrem (na dworze, w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wody do wymiany aletylko ori

Ja u siebie wymieniłem na ori (niecałe 150zł) i po roku było to samo. Kupiłem zamiennik (niecałe 30zł) i po roku znowu.

Osobiście uważam że nie ma sensu ori.

Na 4 wymiany ani razu nie miałem błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam autloga za 30-kilka zł i śmiga. Nie wiem jakim cudem ale ori się nie mieścił, nie dało rady wcisnąć, za duży jakoś 1mm a nie chciałem na partyzanta piłować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba coś nie ten czujnik Ci sprzedali albo nie ten oring.

Aha sam czujnik nie załatwia sprawy nie zapomnij kupić nowego oringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik 100% ten co trzeba, nawet bez oringu nie wchodził:kwasny: A Autlog z oringiem bez lipy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz co u mnie też ori nie wchodził a zamiennik wchodził (właśnie sobie przypomniałem, że też miałem ten problem).

Jakiś debil posmarował oring silikonem żeby lepiej uszczelnić. Jak oczyściłem ten otwór dopiero wszedł (ale bardzo ciasno), ori faktycznie lepiej przylega. teraz jak wymieniałem miałem wątpliwości czy ten czujnik zamiennik nie będzie przepuszczał, bardzo lekko wlazł, ale jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to nie ma uszczelki w zestWie?? Co za debile ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości nie ma. Też się zdziwiłem. Nawet w ASO musisz dokupić oddzielnie (albo mnie naciagneli jeszcze na 7 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko hula dzieki wielkie :) ręce pociete jak zwykle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...