Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie i zaprogramowanie klucza


_Sebek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumnowiczy!

Przy zakupie samochodu dostałem tylko jeden standardowy klucz (z imobilizerem ale bez sterowania zamkiem centralnym).

Chciałbym dorobić jeszcze jeden, najlepiej oryginalny "scyzoryk" z trzema przyciskami. I tu proszę o pomoc...

Na Allegro jest kilka ogłoszeń o sprzedaży surowych kluczy z częstotliwością albo 315 MHz albo 400 Mhz (jesli dobrze pamiętam). Jaki wybrać i gdzie udać się do wycięcia i zaprogramowania w okolicach Wrocławia?

Czy funkcje klawiszy na kluczu jak otwieranie i zamykanie centrala będą również działać?

Może ktoś już przerabiał podobny problem i będzie chciał pomóc...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Sebek_, nie da rady raczej zrobic ori scyzoryka zeby dzialal.

Najlepszym rozwiazaniem bedzie dokupic centralke i przerobic plytke z tego centrlanego do scyzoryka.

Zglos sie do tej osoby GG 8397901 kolega ten kiedys dorabial pytki i to w duzej ilosci ale nie wiem czy sie jeszcze tym zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Sebek_, nie da rady raczej zrobic ori scyzoryka zeby dzialal.

Najlepszym rozwiazaniem bedzie dokupic centralke i przerobic plytke z tego centrlanego do scyzoryka.

Zglos sie do tej osoby GG 8397901 kolega ten kiedys dorabial pytki i to w duzej ilosci ale nie wiem czy sie jeszcze tym zajmuje.

To fachowiec, potwierdzam, mnie wyjaśnił kilka spraw kiedy sobie bananka dorabiałem.

A swoją drogą już dawno Mariusza nie spotykałem na żadnym forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą już dawno Mariusza nie spotykałem na żadnym forum :(

szogun0, ale na GG jak zagadalem to znalazl dla mnie chwile i wyjasnil co i jak.

Wporzo gosc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady raczej zrobic ori scyzoryka zeby dzialal.

Czegoś nie kumam. Dorabiałem kluczyk w Wawie. Bez problemu zaproponowano mi zrobienie go (wraz z programowaniem) w scyzoryku. Zrezygnowałem, bo ... nieważne, ale wydawało mi się, ze to bezproblemowo mozliwe. :galy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem, to taki, że banan bez przeróbek nie będzie współpracował ze sterowaniem zdalnym centralnego.

Kostki immo przełożą, dotną grot i będzie uruchamiał samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Mam kluczyk serwisowy, drugi taki plastikowy jakiś i scyzoryk ori. Chciałbym mieć drugi scyzoryk z transponderem na wszelki wypadek. Fachman od kluczyków mówi, że da się dorobić ale krzyknął 800 zł! Gość z polecenia od mechaników, więc to chyba nie przechwałki. A czy ktoś ma takie doświadczenia z serwisem? Może oni to dorobią?

Ktoś mi jeszcze coś wspominał o jakies przywieszce, której zresztą brak u mnie.

Mam 1999 po lifcie i nie mam dziurek na kluczyk w drzwiach (to normalne? serio pytam :) ) więc jeśli zgubię ten ori scyzoryk to naprawdę... jestem zgubiony???

Czy PT Koledzy mają jakies pomysły?

PozdrowieniA4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam dziurek na kluczyk w drzwiach (to normalne?

Od strony kierowcy powinieneś mieć. Chociaż niektórzy wyjmują zamek i zaślepiają, żeby złodziej tą drogą się nie dostał(tak ma np moja Siostra w Toyotce).

jeśli zgubię ten ori scyzoryk to naprawdę... jestem zgubiony???

I jak np (tak jak u mnie) padnie ci pompka centralnego, to będziesz wchodził przez bagażnik do autka :evil: (chyba, że masz sedana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam. Co wtedy? Jak się dostać do auta?

Przy okazji: czy scyzoryk uruchamia tylko centralny zamek, czy jakies zabezpieczenia jeszcze (alarm, immo)?

Jezeli masz ori scyzoryk to powinienes miec tez ori alarm, uruchamiany z tego kluczyka, aktywuje i deaktywuje immobilizer takze. O dorabianiu kluczykow sporo bylo na forum, poszukaj napewno znajdziesz ;) np. http://www.a4-klub.pl/forum/search.php?mode=results

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam. Co wtedy? Jak się dostać do auta?

Przy okazji: czy scyzoryk uruchamia tylko centralny zamek, czy jakies zabezpieczenia jeszcze (alarm, immo)?

Wtedy pozostają Ci kombinacje:

- przez bagażnik (jeśli masz składane fotele i otwierane od bagażnika)

- dzwonisz do machera zamkowego i ten inkasuje (w Wawce bodajże 50 zeta) opłatę i sobie znanym sposobem otwiera

- pomysły w stylu wybicie szybki to oczywiście ostateczność

Scyzoryk uruchamia:

- immo

- alarm jeśli masz ori (ja mam scyzoryk, ale było bez alarmu) lub scyzoryk zaprogramowany pod alarm)

- stacyjkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dorobienie scyzoryka w salonie około 500zł

U dorabiaczy 300zł

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki wzór nr 2 mam taki komplecik razem z centralnym sam polecam grot kosztuje 10 pln a dorobienie w Wawie 100 pln działa super grot dorobili na tyłach ul. Pańskiej z immobilkiem nie było problemu

pilot scyzoryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Sebek_, mam auto z 96 i 4 kluczyki ori.

Scyzoryk kupiłem, grot dorobiłem , imo przełożyłem ze satrego klucza, płytka z pilota od alarmu przerobiona i dostosowana do obudowy scyzoryka = wszystko działa bez zarzutu - central, alarm, imo .....itd :)Koszt to 100 zł + kilka godzin mojej pracy

Ważne jaki jest pilot od alarmu,ja miałem taki:

100_4845.jpg

a kluczyk jest taki: :)

Scyzoryk.jpg

a te częstotliwości, które są podawane na kluczach np: 315, 430 i 880 MHz, to są częstotliwości, na których scyzoryk komunikuje się z centralką auta, w raczej nowszych autach, i niestety nic nieda się z tym zrobić. Moja poszła do kibelka (wykorzystane zostały tylko przyciski switch

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=919&postdays=0&postorder=asc&highlight=kluczyki&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dorabiałem scyzoryk,ktory kupiłem razem ze sterownikiem za 100pln.

Miałem problem z immo bo nie dało sie przełozyc transpondera,poprostu niedziałał.

W wyniku tego za nowy,zaprogramowany transponder i zrobienie grotu zapłaciłem 120pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLOVIAN, a jaki to scyzoryk, i sterownik - wrzuć jakieś fotki

"Miałem problem z immo bo nie dało sie przełozyc transpondera,poprostu niedziałał"

- no to : nie dało się przełożyć transpondera, czy nie działał ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej rocznikowej 99 ale modelowej 2000 (Y) nie jest niestety tak łatwo z dorobieniem IMMO.

Kluczyki i owszem każdy się szanujący ślusarz w hipermarketach dotnie (mają oryginalne surówki scyzoryki) ale żaden nie jest w stanie zaprogramować immobilizera. Odsyłają do ASO...

A w ASO (Wrocław) wygląda to tak:

Kluczyk scyzoryk: 260 zł

Transponder: 120 zł

zaprogramowanie: 160 zł

trzeba być osobiście w ASO z książką pojazdu, dowodem rejestracyjnym, dokumentem tożsamości. Zczytują kody z samochodu i czekam 2 tygodnie aż helmuty dorobią kluczyk w Inglostad.

Wszystko pięknie tylko trochę drogo. Acha, facet z ASO powiedział że jak przyniosę swój kluczyk do zaprogramowania IMMO to daje tylko 10% szans na powodzenie operacji kodowania. Pytanie tylko czy zniechęcał, czy mówił prawdę...

Jak ktoś jest mi wstanie polecić dobrego fachowca od zaprogramowania klucza z okolic Wrocławia/Wałbrzycha proszę o kontakt na PRIV.

Mam tylko jeden kluczyk, tak więc póki mi go żona nie zgubi, chciałbym mieć zapas...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma szansy na zaprogramowanie kluczyka bez auta (u pana od dorabiania kluczyków), co najwyżej przełoży Ci transponder do nowego, jeśli mu się uda go nie zepsuć i pewnie z tąd te 10% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. To i tak taniej niż w Szczecinie. Tu chcieli:

500 zł ori scyzoryk z dorobieniem bagnetu

200 odczytanie kodu (chyba, ze masz przywieszkę - ja nie mam)

100 programowanie

i też czekasz.

Jeśli ktoś zna tańszy sposób...? Dodam, ze przekładanie nie wchodzi w grę, bo mówimy o dorobieniu dodatkowego kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...