Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio symphony II nie włącza się przy przekręceniu kluczyka


lukss

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, poza tym generalnie radio się zachowuje jakby zapłon był cały czas wyłączony. No i nie ma na fisie informacji z radia. Radio wyciągnąłem ale są podłączone wtyczki i nie znam się ale wszystko wygląda na prawidłowo podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cany do radia podpięte ? Podświetlenie działa ? Kodowanie prawidłowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem świeży w temacie, ale wyciągnąłem radio i wszystkie wtyczki jakie są to są wpięte w radio, nic nie wygląda nie oryginalne. Podświetlenie w radiu się nie świeci, wiem że się właśnie nie świeci gdy przy prawidłowo podpiętej instalacji mamy nieprzekręcony zapłon.

Sądzę że ktoś tutaj kombinował wcześniej, popielniczka jest od wersji 1 din więc przypuszczam że było radio 1 din i ktoś to przerobił ale nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz podpiąć can-H i can-L od radia do zegarów inaczej nie ruszy podświetlenie i info na fis tu masz zaznaczone cany

symphonyii_pin.jpg

co do licznika to muszę poszukać pinout

---------- Post dopisany at 11:37 ---------- Poprzedni post napisany at 11:14 ----------

19 - System Infotainment CAN-Low 20 - System Infotainment CAN-High niebieska wtyczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem świeży w temacie, ale wyciągnąłem radio i wszystkie wtyczki jakie są to są wpięte w radio, nic nie wygląda nie oryginalne. Podświetlenie w radiu się nie świeci, wiem że się właśnie nie świeci gdy przy prawidłowo podpiętej instalacji mamy nieprzekręcony zapłon.

Sądzę że ktoś tutaj kombinował wcześniej, popielniczka jest od wersji 1 din więc przypuszczam że było radio 1 din i ktoś to przerobił ale nie do końca.

Ktoś kombinował i zabrakło chęci prawidłowego podłączenia radia. Prawdopodobnie auto wyszło skonfigurowane bez radia. Teraz to czego ci brakuje w instalacji to podpięcie pod CAN. Dzięki temu radio zyska podświetlenie, bedzie info na FIS i nie będzie się samo wyłączać. Jeśli chodzi o zapłon to radio niezależnie od tego będzie podświetlane razem z innymi elementami. Czyli włączając chociażby światła pozycyjne razem z innymi podświetleniami musi zaświecić się również radio. Tak to działa w oryginalnej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...