Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki jednomas do AWX


arasxxx

Rekomendowane odpowiedzi

bo jak patrze w etce to średnice tarczy w 1z i awx i avb są takie same 228 to jednomas z 1z powinien podejść czy rozstawy śrub są inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zaoszczedzic to wymień na 1Z z B5, ale jeśłi myślisz ze to lepsze rozwiazanie pod wzgledem podnoszenia mocy to sie mylisz:wink: no chyba że sprzęgło wzmocnisz, ale to już podniesie sporo koszty wzgledem fabrycznego zestawu nowego dwumasu i sprzęgła jaki tam siedzi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam valeo . kpl razem ze sprzęgłem i łożyskiem to koszt około 1400 złotych. dodam,że mam to przy quattro :decayed:

dwumas też tyle kosztuje:wink: a znosi tyle samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo quattro 5 biegowe w b6, ale jesli bylo ma sprzeglo 228z i uwierz ze przeniesie wiecej niz sprzeglo seryjne jednomasowe. Przekonasz sie o tym jak postawisz setup 190&400, bedziesz pukal do radzika albo wracal na dwumasa :grin: a koszt spokojnie do ubicia na 1500zl i mniej..

poszlo w eter z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo quattro 5 biegowe w b6, ale jesli bylo ma sprzeglo 228z i uwierz ze przeniesie wiecej niz sprzeglo seryjne jednomasowe. Przekonasz sie o tym jak postawisz setup 190&400, bedziesz pukal do radzika albo wracal na dwumasa :grin: a koszt spokojnie do ubicia na 1500zl i mniej..

poszlo w eter z radia

Nie mówiąc już o komforcie i o tym, że jednomas przyśpiesza zużycie innych elementów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie bo o to chodzi, że chce zapodać skrzynie 6 DQS z 2,5 tdi znalazłem na forum paska , że gosciu tak zrobił i jest w pełni zadowolony a że taka skrzynia u mnie leży to nie szkodzi spróbować i właśnie przy okazji myślę co zrobić ze sprzęgłem żeby potem drugi raz nie rozbierać . Z tym quatro muszę sprawdzić bo to faktycznie dobry pomysł może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia 6ka ma sprzęgło 240mm czemu takiego nie chcesz założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie bo o to chodzi, że chce zapodać skrzynie 6 DQS z 2,5 tdi znalazłem na forum paska , że gosciu tak zrobił i jest w pełni zadowolony a że taka skrzynia u mnie leży to nie szkodzi spróbować i właśnie przy okazji myślę co zrobić ze sprzęgłem żeby potem drugi raz nie rozbierać . Z tym quatro muszę sprawdzić bo to faktycznie dobry pomysł może być

jak już to wkładaj skrzynię HCK jest młodsza,mniejszy przebieg przełożenia podobne jak DQS i jeśli masz hcf w tej chwili podchodzi P&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie awx ma srednice 228 a czy da sie do niego wrzucic sprzeglo 240? ile awx 228 jest w stanie zniesc momentu?

a do butelki 1,5l wlejesz 5l tego samego roztworu?

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie awx ma srednice 228 a czy da sie do niego wrzucic sprzeglo 240? ile awx 228 jest w stanie zniesc momentu?

Czytaj ze zrozumieniem...

Pod 240 musisz robić swap na 6 skrzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka opcja jest najrozsadniejszą, zeby w AWX/AVB przenosic spokojnie okolice 210KM i 420Nm?? Zostawienie dwumasu i obicie tarczy kewlarem? Bedzie to jakos odczuwalne na pedale sprzegla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...