Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 tdi 130 awx- ciężko pali- im zimniejszy silnik tym gorzej pali


BUGS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją A4 B6 130 TDI AWX 2001r.

Ostatnio (ok 2 miesięcy temu) miałem robione auto ponieważ auto gubiło płyn chłodnicy. Więc auto do mechanika i zostało zrobione: wymiana oleju, filtrów, wymiana rorządu, planowanie głowicy, nowe szklani, popychacze, nowa chłodnica i wszystkie pierdoły kazałem wymieniać na nowe jeżeli coś mechanik zauważył.

Auto po naprawie wydaje mi się , że chodzi lepiej w takim sensie, że silnik innaczej pracuje "ciszej" i jest delikatnie mocniejsze "bardziej czułe na gaz).

Natomiast pojawił się taki problem:

Gdy auto odebrałem od mechanika normalnie zapaliło i pojechałem do domu.

Na drugi dzień rano, gdzie auto stało całą noc na dworze- auto odpaliło za 2drugim może 3cim kręceniem (wtedy jeszcze ganiało sie na krotki rękaw).

Od tamtej pory auto pali za 2 lub 3cim kręceniem. Chyba, że silnik jest ciepły to pali od dotknięcia.

Zauważyłem, że czym auto stoi na dworze dłużej i w coraz chłodniejsze dni to kręcę moja a4 parę razy.

Teraz gdzie pojawiają się temperatury na dworze ok -5 stopni to auto pali czasami za 4 lub 5tym kręceniem silnika. Po prostu czym większy mroz to auto ciężej pali. Puści delikatny dymek ok od 30s do 2min Delikatnie przy kapca i ten dym mam dziwny zapach"cięzko opisać w słowach i fachowo określić jak się nie jest mechanikiem".

Rok temu moja a4 stała na dworze w mrozy ok -26 C i odpalała za pierwszym razem(ciężej bo wiadomo duży mróz, ale nie musiałem kręcic 3 czy 4 razy), i nie puszczała az takiego dymu jak teraz..

Gdy odpali ktos ze znajomych diesla w ten słaby mróz to jego diesel przez ok 5s puści ten pierwszy dym z wydechu taki mocniejszy.

U mnie natomiast w a4 jest taki sam intensywny dym ale nie trwa tylko ok 5s , moja a4 potrafi puszczać taki dymek nawet do paru minut.

Chce zaznaczyć, że przy butowaniu auta w trasie "agresywna jazda" auto nie kopci".

Jaka może być przyczyna?

1. cofanie się paliwa? raczej nie bo w ciepłe dni krócej kręcę auto. Gdy auto stoi w garażu ogrzewanym to pali za 2 lub 3 kręceniem. Na dworze gdy stoi kręcę je dłużej i więcej razy.

2. walnięte pomowtryskiwacze? też chyba nie bo auto miało dobre pompki przed naprawą , a na drugi dzień po naprawie pompki chybaby się nie rozleciały.

3. świece żarowe?

4. może źle ustawiony rozrząd? może przeskoczył o ząbek?

Auto sprawdzane na VAG-u i niby wszystko jest ok, nie ma żadnych błędów. Kąty dobrze ustawione, pompki wszystkie dają dobrze.

OPISAŁEM MOJ PROBLEM Z A4 TERAZ CZEKAM NA WASZE POMYSŁY CO TO MOŻE BYĆ.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podłącze się pod twój temat mam to samo co ty tyle że nie robiłem nic z tych rzeczy co ty ale objawy te same im zimniej tym gorzej i biały dymek z tyłu ,mysłałem że Aku złabe ale wczoraj wstawiłem nowe i dalej to samo ??a chciał bym unuknąć efektu łancuszka czyli wymiany wszystkiego komp także nic nie wykazał ?ja myśle i mam taką nadzieje że to pompa tandemowa lub uszczelki na pompkach ?ps także mam AWX :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnosci sprawdz świece żarowe, a potem czy nie zapowietrza Ci się układ paliwowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja pompowtryskiwaczy do sprawdzenie i w/g mnie to to ... Mechanicy prawie nigdy tego nie sprawdzają po wymianie rozrządu bo uważają ze robiąc na znaki ustawiają to tak jak było a wcale nieprawda bo wystarczy 0.5mm koło w jedna lub druga stronę i synchronizacja rozjechana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnosci sprawdz świece żarowe, a potem czy nie zapowietrza Ci się układ paliwowy

A jest taka możliwość, że swiece padły odrazu na drugi dzień po naprawie?

Układ raczej sie nie zapowietrza, bo gości powstawiał mi zaworki antyzwrotne i niby paliwo stoi w wężykach.

Tak jak pisałem gdyby to była wina cofniętego paliwa to jednakowo paliłby raczej w temperaturze +20 C lub gdy np jest na -25 C. to paliwo tu i tu by się cofało i temperatura nie miałaby na to wpływu.

---------- Post dopisany at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany at 22:38 ----------

Synchronizacja pompowtryskiwaczy do sprawdzenie i w/g mnie to to ... Mechanicy prawie nigdy tego nie sprawdzają po wymianie rozrządu bo uważają ze robiąc na znaki ustawiają to tak jak było a wcale nieprawda bo wystarczy 0.5mm koło w jedna lub druga stronę i synchronizacja rozjechana

Sprawdzałem u dwoch mechaników i twierdzą, że pompki i inne rzeczy o podpieciu Vaga są OK.

Zastanawia mnie taka rzecz:

Załóżmy, że mechanik źle ustawił przez przypadek rorząd walnął sie o 1ząbek lub 2ząbki, a następnie pogrzebał w Vagu i ustawił konty, synchronizacje itd i według Vaga jest ok.

To czy w takim przypadku ustawienie wszystkich parametrów za pomocą Vaga coś da jeżeli rozrząd i tak jest przestawiony o 1ząbek lub 2ząbki?

Bo może jest przeskoczony rozrząd o włąsnie np. 1 ząbek, a tylko w Vagu są ustawione prawidłowo parametry.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

a po wymianie rozrządu , pchałeś kiedyś pojazd i próbowałeś auta odpalać w ten sposób to wtedy jest możliwość że mogło ci coś przeskoczyć.

a tak na poważnie sprawdź świece żarowe miernikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po wymianie rozrządu , pchałeś kiedyś pojazd i próbowałeś auta odpalać w ten sposób to wtedy jest możliwość że mogło ci coś przeskoczyć.

napisałem, że może zle ustawił mechanik rozrząd, że możę on się walnął o 1ząbek

a tak na poważnie sprawdź świece żarowe miernikiem

sprawdzę jutro świece, do tej pory ich nie sprawdziłem bo byłem u mechaników i mówili, że jak nawet walnęłyby mi 3 świece to przy takich marnych mrozach powinien na jednej świecy normalnie palić. A moja a4 nawet gdy na dworze było np +20 C to już trzeba było kręcić ze 2 lub 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą zimę 11/12 przejezdzilem bez świec. Nie wiedziałem że wszystkie są spalone. Na mierniku 0 Ohm! Już myślałem że miernik walniety. Świece wymieniłem latem i już zimą 12/13 nie było problemu. Miałem identyczne objawy jak Ty. Im zimniej tym gorzej palił. Dodam że przy -20 też odpalal ale po 30 sekundach kręcenia. Tak 3x10 sekund. Tak więc sprawdź świece...

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam to co mówią mechanicy bym nie ufał - bo oni tylko błędy potrafią sprawdzać a synchronizacja pompek to dla nich magia - dopóki sam nie sprawdzisz nie będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy co OT robicie. Co ma bujanie przy wyższych obrotach do niegrzejących świec? Autor wątku wyraźnie napisał że ciężko pali na zimno.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
A Wy co OT robicie. Co ma bujanie przy wyższych obrotach do niegrzejących świec? Autor wątku wyraźnie napisał że ciężko pali na zimno.

wysłane z Commodore 64

właśnie z bujaną budą nic nie ma do tego , u autora stawiam na świece , a u kolegi wyżej stawiam na poduszki silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem ciężko pali i te same objawy jak u BAGSA im zimniej tym gorzej pali biały dym z tłumika przez kilka sekund plus bujanie przy odpalaniu na obrotach 900 i po chwili się uspokaja ???ps jak sprawdzić czy grzeja swiece bez ich wyciagania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
tak jak napisałem ciężko pali i te same objawy jak u BAGSA im zimniej tym gorzej pali biały dym z tłumika przez kilka sekund plus bujanie przy odpalaniu na obrotach 900 i po chwili się uspokaja ???ps jak sprawdzić czy grzeja swiece bez ich wyciagania ?

miernikiem można sprawdzić , każdy sklep motoryzacyjny ma i warsztat :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUGS a czy tobie buja budą przy odpalaniu bo u mnie tak i to jest dziwne ?

u mnie nic nie buja przy odpalaniu.

autko poza ciężkim odpalaniem idealnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...