Skocz do zawartości
IGNOROWANY

poranne dymienie i smród.


gienek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Po nocnym odpoczynku w garażu mojej niuni 2,5 TDI odpalam ją, kupa dymu podchodzącego pod kolor niebieski i drga. Po pół minuty samochód się uspokaja , spadają obroty do 900 i przestaje dymić. Wyruszam w trasę i samochód śmiga. Nie ma problemów z przyśpieszeniem, czy tez z uzyskaniem obrotów 4200/min. Jak go odpalam podczas dnia i jest ciepły tego problemu nie ma. Ale czuję smrodzik. Kiedyś tego nie było. Samochód ma przebieg 141000 km. Zaznaczam, świece żarowe zostały wymienione wszystkie. Zwróciłem uwagę, ze spalenie wzrosło. Miałem 8,6 teraz mam 9,2. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele może być przyczyn ale zacząłbym od tego dlaczego olej spala Ci się prankami

1. Kompresja

2. Jaki ubytek oleju ?

3. Czy była kiedyś ciecz chłodząca zagotowana ?

4. Uszczelniacze zaworowe.

5. Turbina - ale to mało prawdopodobne

ps.

Tu masz podobne pytanie http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/dymienie-dlugim-postoju-289830/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może któryś wtryskiwacz leje? Dla pewności podepnij vaga i sprawdź błędy.Może być też coś z uszczelnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju nie ubywa, ciecz nigdy nie zagotowała się, więcej paliwa mi spala

Jest zimno to i spala więcej. W profilu masz napisane spalanie 9,1 teraz podajesz 9,2 i co Ci chłopaki mogą poradzić ? może opróżnij bagażnik z niepotrzebnych gratów to znowu spadnie do 9,1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że to w miarę normalne spalanie.

Co do niebieskiego dymku na zimnym - świece żarowe i ich zasilanie do sprawdzenia, wtryski, uszczelnienia no i na koniec kompresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiał bym świece żarowe miałem podobnie tylko biały dym z smrodkiem oleju napędowego po wymianie świec problem ustał, mechanik tłumaczył ze dzieje się tak gdy komora spalania jest nie dogrzana i w tedy nie spala oleju napędowego do końca czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...