Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Język angielski - szybki kurs, intensywna skuteczna nauka - jak?!


Kerm

Rekomendowane odpowiedzi

:bry:

Jak w temacie, poszukuję najbardziej efektywnego sposobu podszlifowania mojego angielskiego.

Sytuacja podyktowana jest ze zmianą pracy na zdecydowanie lepiej płatną i przede wszystkim bardziej spójną z moim wykształceniem (to dla mnie duża szansa). Wszystko w moim CV przyszłemu pracodawcy gra i bardzo chce mnie zatrudnić, jestem po dwóch rozmowach. Jedynym mankamentem jest zbyt niska znajomość języka angielskiego. Powiedzmy, że mój poziom zaawansowania to B1/niskie B2.

Czy ktoś z was korzystał z jakichś kursów na CD, jakichś systemów typu SITA (nie bardzo chcę aż tyle inwestować) czy indywidualnych korepetycji? Co możecie polecić? Jakie znacie jeszcze 'domowe' sposoby aby znajomość języka podszlifować?

Kursy w szkołach językowych nie wchodzą w grę, strata czasu.

Bardzo proszę o pomoc bo walczę o sporą stawkę, dosłownie i w przenośni:wink:

Z góry dziękuję:thankyou2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołów w tyłku. Żadne Sity i tym podobne. Ciężka praca przy biurku codziennie po chociaż 1,5 godziny i po 2 miesiącach masz b2 skoro masz jakieś podstawy już teraz. Repetytorium z języka angielskiego dla gramatyki i jakiś podręcznik dla słownictwa. Dodatkowo możesz zainstalować na kompie Euro Plus + i dasz radę. Nie ma innych "cudownych" sposobów. Ale zawsze możesz spróbować medytacji albo lewitacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki kawał.

W nieznanym sobie mieście wysiadł z pociągu facet z kontrabasem.

Porozglądał się i pyta pijaczka.

-Panie,jak się dostać do filharmonii

A pijaczek na to

-Ćwiczyć ku..wa, ćwiczyć !!!

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki kawał.

W nieznanym sobie mieście wysiadł z pociągu facet z kontrabasem.

Porozglądał się i pyta pijaczka.

-Panie,jak się dostać do filharmonii

A pijaczek na to

-Ćwiczyć ku..wa, ćwiczyć !!!

:grin:

Wszystko jasne;) Ale to nie jest tak, że jestem zielony i chcę się w jakiś magiczny sposób nauczyć języka w tydzień. Mam do tego zapał i chcę to zrobić w ciągu kilku miesięcy, a to czego potrzebuję to instrukcje jak sobie w tym pomóc i dzięki jakim materiałom mogę osiągnąć swój cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsza nauka to praca z obcokrajowcem.

Im więcej będziesz z nim rozmawiał to szybciej się nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korepetycje indywidualne plus do nauki słówek fiszki. Lepszej metody nie ma. Do tego dużo rozmawiać i przykladowo filmy anglojęzyczne z angielskimi napisami oglądać- to też dużo daje, przyjemne z pożytecznym ;)

Ja tak pod maturę się szykowałem (w ostatnim roku zmieniłem zdanie co do zdawanego języka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybciej nauczysz się rozmawiając po ang, znam to po sobie, nic tak nie daje jak rozmowa. Znajdz kogos na skype i gadaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie kurs z dobrym lektorem, który wyłapie Twoje braki i na nich się skupi.

Są osoby, które mają gramatykę na poziomie B2 a nie potrafią wydusić z siebie zdania.

Lektor skupi się na brakach i na języku którego będzie używał w pracy. Ogólnej znajomości szybko nie poprawisz, za to możesz sobie ułatwić pracę.

To na początek a później normalna nauka. Przejście z poziomu B1 na B2 jest stosunkowo łatwe. To tak na pocieszenie:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsza nauka to praca z obcokrajowcem.

Im więcej będziesz z nim rozmawiał to szybciej się nauczysz.

najszybciej nauczysz się rozmawiając po ang, znam to po sobie, nic tak nie daje jak rozmowa. Znajdz kogos na skype i gadaj:)

Dokładnie :hi:. To jest najlepsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersacje z native speakerem (nie mylić z obcokrajowcem) są dobre, gdy chce się podszkolić wymowę i nabrać płynności językowej.

Rozmowy same w sobie nie podnoszą poziomu znajomości języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc, jakoś będę kminił lekcje z native speakerem skoro tylko to może pomóc:( Ale mimo wszystko wielka prośba - jeśli macie jakiś kurs, stronę internetową - wrzucajcie! Będę walczył:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...