Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc,

Mam fabryczne felgi 8Jx18 i opony 245/40. Chcialbym zalozyc 245/45 na tych felgach ale zastanawiam sie czy przy zawieszeniu 1BE nie bedzie gdzies obcierac. Ktos mial moze taki zestaw i moze doradzic? Ewentualnie jakie inne opony mozna zalozyc na te felgi.

Opublikowano
19 godzin temu, letallec napisał:

Czesc,

Mam fabryczne felgi 8Jx18 i opony 245/40. Chcialbym zalozyc 245/45 na tych felgach ale zastanawiam sie czy przy zawieszeniu 1BE nie bedzie gdzies obcierac. Ktos mial moze taki zestaw i moze doradzic? Ewentualnie jakie inne opony mozna zalozyc na te felgi.

Widziałem u ludzi 235/40 gume na takich felgach i siedziało ładnie 

Opublikowano
W dniu 3.02.2019 o 10:47, zieli_84 napisał:

Nawet do 1.5l przy tej mocy. 

Jest sens zakładania 18 na gumie 235.40 i patrzeć na wzrost spalania czy już lepiej założyć 19 i np ta sama guma czyli 235.40 albo 245.40 będzie to porównywalne czy jednak przepaść jeśli chodzi o ekonomie
Fajnie jakby ktoś wmiare widział wzrost spalania przy takich configach

Edytowane przez EdoTensei

Opublikowano
14 godzin temu, EdoTensei napisał:

Jest sens zakładania 18 na gumie 235.40 i patrzeć na wzrost spalania czy już lepiej założyć 19 i np ta sama guma czyli 235.40 albo 245.40 będzie to porównywalne czy jednak przepaść jeśli chodzi o ekonomie
Fajnie jakby ktoś wmiare widział wzrost spalania przy takich configach

Jak na 18 masz gumę 235.40 to na 19 idzie guma 235.35 W necie masz kalkulatory do przeliczania różnych odpowiedników opon pod względem średnicy. 

Moim zdaniem jak chcesz kupić felgi to brał bym 19cali. 

Od miesiąca się zastanawiałem nad kupnem felg 18 czy 19 na lato. 2 dni temu przymierzylem 18 oraz 19 koła. Bez chwili wątpliwości kupiłem 19 cali. 

Co do spalania to większe znaczenie ma szerokość opony niż jego średnica. Im większa średnica felgi tym niższy profil opony. 

Aczkolwiek szerokość opony też ma wpływ na średnicę. Opona 225/40/18 będzie niższa od opony 245/40/18. 

Opublikowano
56 minut temu, zieli_84 napisał:

Jak na 18 masz gumę 235.40 to na 19 idzie guma 235.35 W necie masz kalkulatory do przeliczania różnych odpowiedników opon pod względem średnicy. 

Moim zdaniem jak chcesz kupić felgi to brał bym 19cali. 

Od miesiąca się zastanawiałem nad kupnem felg 18 czy 19 na lato. 2 dni temu przymierzylem 18 oraz 19 koła. Bez chwili wątpliwości kupiłem 19 cali. 

Co do spalania to większe znaczenie ma szerokość opony niż jego średnica. Im większa średnica felgi tym niższy profil opony. 

Aczkolwiek szerokość opony też ma wpływ na średnicę. Opona 225/40/18 będzie niższa od opony 245/40/18. 

Też właśnie przymierzałem 19 i zakochałem się w looku tego auta wygląda zupełnie inaczej jest po prostu ładniejsze te nadkola są wypełnione i koła wydają sie takie jakie powinny być.
Tylko też nie chce żeby przez to mi paliło auto z 2l ON więcej niż teraz bo jednak to trochę przeginka, mam 143km czyli standard B8.
Mam znajomą z pracy co jeździ Avengerem Dodgem na 19 felgach 136kuni ma tam chyba i mówi że nie jest źle z paliwem.

Czyli tak w skrócie przy dużej szerokości opony w spalaniu i zbieraniu się auta nie będzie jakiejś wielkiej różnicy na 18 czy 19?
 

 

 

Opublikowano
9 godzin temu, EdoTensei napisał:

Też właśnie przymierzałem 19 i zakochałem się w looku tego auta wygląda zupełnie inaczej jest po prostu ładniejsze te nadkola są wypełnione i koła wydają sie takie jakie powinny być.
Tylko też nie chce żeby przez to mi paliło auto z 2l ON więcej niż teraz bo jednak to trochę przeginka, mam 143km czyli standard B8.
Mam znajomą z pracy co jeździ Avengerem Dodgem na 19 felgach 136kuni ma tam chyba i mówi że nie jest źle z paliwem.

Czyli tak w skrócie przy dużej szerokości opony w spalaniu i zbieraniu się auta nie będzie jakiejś wielkiej różnicy na 18 czy 19?
 

 

 

Przy dużej szerokości opony będzie różnica natomiast przy większej średnicy felgi dużej różnicy nie powinno być. Jak masz do wyboru 235/40/18 a 235/35/19 to bierz 19. Spalanie praktycznie identyczne będzie przy tym zestawieniu 18 i 19.

Opublikowano

Witam. Panowie chciałbym zakupić takie koło do mojej B8 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7324913877.

Co do opon na 8j to myślałem nad 225/45/18, lecz nie wyczytałem nigdzie jakie założyć oponki na 9j. Poradzi ktoś coś?

Opublikowano

Witam. Czytam i czytam ale wszyscy maja inne et ?

Pacjent a4 b8 przedlift sedan 2.0t. Zawieszenie eibach pro kit

Kupilem felgi 19

Przód 8.5 et40

Tył 9.5 et38 

Pytanie o opony żeby nie obcieralo przy wejsciu 3 osob na tyl i zeby to wmiare wygladalo do komfortu no i zeby jakos sie jechalo tym 2.0.

Niestety moje pierwsze takie felgi i chcialbym sie doradzic osób ktore temat przerobily kilkukrotnie. I wgl te felgi beda dobre ? 

Opublikowano

Siemanko ? 49 stron tego postu ,to zbyt dużo,żeby szukać odpowiedzi na moje pytanie ? A ono brzmi tak:

-czy felgi "20x9j wejdą do audi a4 b8 quatrro 2,0 Tdi? 

-jeżeli tak to na jakie opony ? Nie chciałbym schodzić poniżej 40mm 

Edytowane przez kamilch-1984

Opublikowano
W dniu 19.02.2019 o 20:42, kamilch-1984 napisał:

Siemanko ? 49 stron tego postu ,to zbyt dużo,żeby szukać odpowiedzi na moje pytanie ? A ono brzmi tak:

-czy felgi "20x9j wejdą do audi a4 b8 quatrro 2,0 Tdi? 

-jeżeli tak to na jakie opony ? Nie chciałbym schodzić poniżej 40mm 

20x9 wejdą do b8 ale et min 33. Jeżeli nie będziesz obniża auta bardziej niż 1bv to odpuść felgi 20 cali. Co do 40mm to chyba miałeś na myśli profil opony. Profil nie wyraża się w milimetrach tylko w % szerokości opony. Zapomnij o profilu 40 w 20 calach

Opublikowano
9 godzin temu, corradoowner napisał:

20x9 wejdą do b8 ale et min 33. Jeżeli nie będziesz obniża auta bardziej niż 1bv to odpuść felgi 20 cali. Co do 40mm to chyba miałeś na myśli profil opony. Profil nie wyraża się w milimetrach tylko w % szerokości opony. Zapomnij o profilu 40 w 20 calach

Tak,tak miałem na myśli profil opony. Przepraszam za błąd ?

Dziękuję za odpowiedź kolego.  Ostatecznie zostaje przy 19" ? Czy przy tym rozmiarze ET,też musi być nie mniejsze niż 33 ? Rozumiem,że chodzi o to żeby koło mieściło się w nadkolu?   

Opublikowano
3 godziny temu, kamilch-1984 napisał:

Tak,tak miałem na myśli profil opony. Przepraszam za błąd ?

Dziękuję za odpowiedź kolego.  Ostatecznie zostaje przy 19" ? Czy przy tym rozmiarze ET,też musi być nie mniejsze niż 33 ? Rozumiem,że chodzi o to żeby koło mieściło się w nadkolu?   

ET jest zależne od szerokosci felgi a nie średnicy więc jeśli myślisz o 9 calach i nie chcesz obniżać auta to et 33-40. Przy et 33 koło nie powinno wystawac (zależy od szerokości opony). Im wyższe et, tym koło bardziej schowane w nadkolu. 

Opublikowano

Jeżeli chodzi o średnicę (cale) i ET wiem o chodzi.  Tylko zastanawiałem  się czy warto pchać 20".  Teraz mam 18" 225/40 ET 47 na dystansach 20mm czyli tak jak bym miał 27 ET.  Z tym składem nie wychodzą po za zarys samochodu,wręcz są idealnie w płaszczyźnie.   Chciałbym jednak zmniejszyć przestrzeń między kołem (oponą),a błotnikiem oczywiście z wysokości. Dlatego myślałem o 20",ale dałeś mi do myślenia i pójdę w 19" .

Opublikowano

Czy 19 cali przy silniku 2.0 tdi (143km) ma sens? Widzę rozbieżne opinie... 

Zastanawiam się nad 19 cali (opona 245/35 lub 255/35 oryginał audi) czy lepiej darować sobie i wziąć 18 cali (opona 245/40)?

Opublikowano
40 minut temu, Yaasiek napisał:

Czy 19 cali przy silniku 2.0 tdi (143km) ma sens? Widzę rozbieżne opinie... 

Zastanawiam się nad 19 cali (opona 245/35 lub 255/35 oryginał audi) czy lepiej darować sobie i wziąć 18 cali (opona 245/40)?

Jeżeli pytanie jest do mnie, to już odpowiadam ? W chwili obecnej jestem po chipie na 171 hp i jestem przygotowany do końcowego tuningu mechanicznego w okolicach 205 hp. Czekam aż turbina skończy żywot ?

Wiec teraz po glowie chodza mi felgi  o szerokości 9j z oponami 225/45r19?

 

Opublikowano

Pytanie było ogólne, nie do Ciebie. 

Zastanawiam się czy kupić na lato 18 czy 19... Nie wiem czy 19 cali przy 143km nie zamuli zbytnio auta.

Opublikowano

Łupss ? to się rozpędziłem ? Jedź z nią na hamowanie to nie będzie zamulać??

A tak logicznie myśląc,szersza opona,większe koło.  Na pewno ciężej rozpędzić niż małe i wąskie. Tak to widzę ? Czy się mylę?to już muszą wypowiedzieć się Ci,którzy mieli możliwość porownania ?

Opublikowano

Jakie opony polecacie na felgę 8j x19. Et 29 . Pacjent audi A5 3.0 TDI . Zawieszenie 1 bv 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Posiadam B8 Kombi 2.0 TDI, obecnie zimowe opony 205/55R16. Na lato planuje wymienić na 17cali. Jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o sam komfort jazdy, zużycie elementów (amory)i wygląd.

Z góry dzięki

Opublikowano
W dniu 12.03.2019 o 21:23, misiekmedia napisał:

Witam. Posiadam B8 Kombi 2.0 TDI, obecnie zimowe opony 205/55R16. Na lato planuje wymienić na 17cali. Jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o sam komfort jazdy, zużycie elementów (amory)i wygląd.

Z góry dzięki

Na 17" masz balon 225/50 i masz komfortowo i nic się nie dzieje ? śmiało wymieniaj. Komfort zaczyna spadać od 18" ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.